Tonlarca Güçle Sürücü Teknolojisi

Özellikle malzeme işleme teknolojisinde kullanım için uygun

  • Tonlarca Güçle Sürücü Teknolojisi
    Tonlarca Güçle Sürücü Teknolojisi

Yeni yenilikler arasında, daimi olarak 170 Nm'ye kadar torkları iletebilen, iki veya üç kademeli dişliyle sunulan paralel milli dişli FGA 172/173 yer alır. Özellikle malzeme işleme teknolojisinde kullanım için uygundur, örn. zincirli konveyörlerde, konveyör bantlarında, döner tablalarda ve dikey konveyörlerde tahrik olarak ve aynı zamanda vinç hareket tahriki olarak. Bu dişli kutusu - ABM Greiffenberger'in helisel ve açılı dişli kutuları gibi - SINOCHRON Motorların yanı sıra üç fazlı asenkron motorlarla kolayca birleştirilebilir.

ABM Greiffenberger  13 kW'a kadar çıkışa sahip IEC kasa boyutları 80 ve 100 ile yeni genişletilen, enerji tasarruflu geniş SINOCHRON Motor seçeneklerini sunmaktadır. Bu motorlar, yüksek güç yoğunlukları ve verimlilikleri ile karakterize edilir. Bu, neredeyse hiç rotor kaybı olmadan çalışan daimi uyarılmış senkron motorlar sayesinde mümkün olur. Anizotropik rotor geometrisi ve boyuna ve enine yönlerde optimum endüktans oranı ve ABM Greiffenberger'in optimum şekilde ayarlanmış kontrolörü ile birlikte SINOCHRON Motorları sensörsüz çalıştırılabilir. Enkoderler olmadan motor sorunsuz çalışır ve maksimum kullanıcı faydası sağlar ve ekonomik verimlilik sunar. Büyük ölçüde daha düşük enerji maliyetleri, hızlı amortisman sağlar; ayrıca kullanım avantajları da sunar. Çoğu durumda, aynı çıkışta motor gövdesi boyutunun küçültülmesi mümkündür: Kompakt ve düşük ağırlıklı motor, uygulamalara kolaylıkla entegre edilebilir. SINOCHRON Motors intralojistikte kullanılmasının yanı sıra çok daha fazla endüstriyel uygulamada öne çıkıyor.

Endüstri 4.0 İçin Hazırlanmış

İster elektrik panolarına merkezi olarak montajlanmış olsun, ister motora monte inverterler olarak : ABM Greiffenberger her uygulama için optimum kontrolörü sunar. Uygulamaya özel versiyonlar ürün portföyünü tamamlar. Kontrolörler tüm motorlara göre ayarlanmıştır ve isteğe bağlı olarak karşılık gelen BUS sistemleriyle sunulabilir. Böylece ağa bağlanabilirler ve Endüstri 4.0 gereksinimlerine uygundurlar. Endüstri 4.0 konusu odakta “Ağa bağlı sistemler daha verimli çalışıyor. ABM Greiffenberger tarafından tek bir kaynaktan sunulan akıllı sürücü işlevleri, daha yüksek üretkenlik sağlıyor", diye özetliyor Cenkay Angic. 


Geniş uygulama yelpazesi sunabilmek için ABM Greiffenberger, verimli açılı dişli kutusu platformunu 800 Nm çıkış torkuna kadar genişletti. İki veya üç kademeli açılı dişli kutuları, yüzde 90'ın üzerindeki yüksek verimlilik sunuyor. Özel tasarımları, yerden tasarruf sağlar ve izin verilen yüksek radyal kuvvet dayanımı sunar. Konik dişlilerle kullanıcılar, uzun hizmet ömrü ve sessiz çalışma ile son derece esnek bir tahrik çözümü elde eder. ABM Greiffenberger, dişli kutusu mahfazasını pres döküm alüminyumdan üretiyor. Böylece hafif ama dayanıklı ve korozyona dirençlidir. Dişli kutuları son derece kompakttır ve neredeyse hiç bakım gerektirmez.

İleri Seviyede Geliştirme ve Üretim Uzmanlığı

ABM Greiffenberger  sektöre özel ve özelleştirilmiş sürücü çözümlerinin geliştiricisi olarak cesaretini gösteriyor. Tüm ürünler kendi bünyemizde tasarlanmaktadır. Şirket içi üretim yetenekleri sayesinde karmaşık prototipler bile hızla tamamlanabilir. En son teknoloji test teknolojileri, dyno'lar ve malzeme analizi için bir test laboratuvarı, geliştirme aşamasında bile tasarım ve mühendislikte en yüksek kaliteyi sağlar. En son teknolojiye sahip alüminyum pres dökümhanesi ile şirket, dişli kutusu gövdesi üretiminde lider konuma ulaşmıştır. Yüksek kaliteli tahrik bileşenleri, otomatik ancak yine de esnek üretim makineleri ve istasyonları kullanılarak üretilir. Robotla çalıştırılan üretim hücreleri ve sarım hatları, tek tip seri kalitesini garanti eder

ABM Greiffenberger için yakın müşteri ilişkileri ve pazar takibi önem arz etmektedir. ABM Greiffenberger, modüler ve geniş kapsamlı bir ürün yelpazesine dayalı olarak, amaçlanan uygulamanın tüm yönlerini kapsayan ve maksimum kullanıcı faydaları sunan, alan ve maliyet açısından optimize edilmiş sürücü sistemleri geliştirir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim