Yeni Yüksek Performanslı Titreşim Sönümleyiciler

Endüstriyel, askeri veya denizcilik sektörlerindeki uygulamalar

  • Yeni Yüksek Performanslı Titreşim Sönümleyiciler
    Yeni Yüksek Performanslı Titreşim Sönümleyiciler
  • Yeni Yüksek Performanslı Titreşim Sönümleyiciler
    Yeni Yüksek Performanslı Titreşim Sönümleyiciler
  • Yeni Yüksek Performanslı Titreşim Sönümleyiciler
    Yeni Yüksek Performanslı Titreşim Sönümleyiciler

Sürekli araştırma faaliyetlerinin her zaman tek ve net bir hedefi olmuştur: Farklı pazarların ve sektörlerin gereksinimlerini karşılayabilecek yeni ürünler yaratmak ve sunmak. 

Endüstriyel, askeri veya denizcilik sektörlerindeki uygulamalar için ideal olan yeni flanşlı titreşim sönümleyicileri, tel halatlı titreşim sönümleyicileri, yaylı titreşim sönümleyicileri artık Elesa + Ganter serisinin bir parçası.

AVG flanşlı titreşim sönümleyici
RAL 5010 mavi boyalı alüminyum ve NBR kauçuktan, titreşim sönümleyici gövdeli, çift etkili yeni AVG flanşlı titreşim sönümleyicileri, genellikle eksenel tutma kuvvetinin ve sıkıştırmaya karşı direncin gerekli olduğu güçlü titreşimleri izole etmek için kullanılır. AVG flanşlı titreşim sönümleyicileri özellikle takım tezgahları, plastik malzemelerin kalıplanması için presler, özel makineler ve şok emilimi ile kullanım için uygundur. 

AVC tel halatlı titreşim sönümleyici
AISI 316 tamamen paslanmaz çelik AVC tel halatlı titreşim sönümleyiciler, sarmal sargılı (döngü) bir bağlantı kablosuyla birbirine bağlanan bir çift çubuktan oluşur. Dört halka kadar uzayan kablolu AVC-4; altı halka kadar uzayan kablolu AVC-6 ve sekiz halka kadar uzayan kablolu AVC-8. Genellikle eksenel tutma kuvveti, sıkıştırma ve kesme kuvvetine karşı direncin gerekli olduğu titreşimleri ve şok emilimini izole etmek için kullanılırlar. Özellikle HVAC, pompalar, arıtma ve tuzdan arındırma tesisleri, demiryolu, denizcilik ve askeri endüstrilerdeki enstrümantasyon panelleri ile kullanım için uygundurlar..

AVM Yaylı titreşim sönümleyiciler
Son olarak Elesa+Ganter ayrıca NBR kauçuk kaymaz tabanlı ve kapaklı çinko kaplı çelikten yeni AVM yaylı titreşim sönümleyicilerini sunar. Kaymaz kaplama, çinko kaplı bir vida ile taban plakasına sabitlenir; uçlarında geçiş delikleri olan iki kapak yaya sabitlenmiştir. HVAC, kompresörler, soğutma üniteleri, santrifüjler, kırıcılar, titreşimli elekler ve jeneratörlerle kullanım için özellikle uygundurlar.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim