İzolatörler, Devre Kesiciler ve Atlama Kabloları

Enerji optimizasyonu, artan yolcu rahatlığı ve altyapı güvenilirliği

  • İzolatörler, Devre Kesiciler ve Atlama Kabloları
    İzolatörler, Devre Kesiciler ve Atlama Kabloları

Empa Elektronik’in resmi distribütörlüğünü yaptığı TE Connectivity, modern dünya raylı ulaşım sistemlerinin ihtiyaç duyduğu gelişmiş ve güvenilir bağlantı elemanları çözümleriyle öne çıkmaktadır. 
Buharlı lokomotifin kullanılmaya başlandığı 1804 yılından bu yana raylı ulaşımda çok ciddi bir yol kat edildi. Sistemler değişerek en gelişmiş teknolojilerin uygulama sahası haline geldi. Ama temel ihtiyaçlar hep aynı kaldı: Daha hızlı, daha güvenli ve daha verimli ulaşım. Türk Elektronik ve Bilişim sektörlerine yaklaşık 40 yıldır hizmet veren yenilikçi ve yerli elektronik komponent distribütörü Empa Elektronik ile 75 yılı aşan tecrübesiyle bu alanda güvenilir bağlantı ürünleri sunan TE Connectivity ülkemizin raylı sistem ihtiyaçlarına birlikte çözüm sağlıyorlar.
Modern ulaşımdaki artan hızlar beraberinde artan hava direncine sebep olmakta, bununla birlikte araç üstü donanımlar daha fazla mekanik dayanıma gerek duymakta, daha fazla titreşime ve neme maruz kalmaktadır. Ulaşım ağının genişlemesiyle beraber, üretilen ürünlerin daha yüksek rakımlarda ve yüksek sıcaklık farklarında da çalışması beklenmektedir. TE Connectivity araç üstü çözümleri en zorlu koşulların üstesinden gelecek şekilde üretilmekte, dünyanın birçok farklı noktasında yıllardır güvenle kullanılmaktadır. 
TE izolatörler, devre kesiciler ve atlama kabloları araç üstü için yüksek gerilim altında çalışabilecek güvenli ve verimli ürünler olarak öne çıkmaktadır. Aracın diğer kısımları için de TE kablo, konektör ve etiketleme ürünleri sektörün vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır:

 TE Connectivity; polimerik, hibrit ve porselen izolatör ürünleriyle geniş bir yelpazeye sahiptir. Bir TE markası olan RAYCHEM tarafından üretilen yarı-kristal EVA materyali ile kaplı ürünler silikon muadillerine göre ciddi oranda gelişmiş bir performans sunmaktadır.

VESA vakumlu ana devre kesiciler 25kV ve 15kV araçlar için tamamen elektro-manyetik prensipte çalışan ilk sistemlerdir. 10 yıldan uzun süredir araçlarda kullanılan ana devre kesiciler sahada güvenilirliğini kanıtlamıştır. Pnömatik sistemlere göre daha hafif olması, kolay montaj ve fiyat avantajı ile de ayrılan yenilikçi VESA devre kesiciler, hem yeni tasarım hem de modernizasyon projeleri için daha verimli ve çevreci bir çözüm sunar.

 Geniş bir ürün yelpazesine sahip 15 / 25 kV atlama kabloları 2000A’ya kadar akım taşıyabilmekte, ihtiyaç durumunda sizin için özel tasarımlar yapılabilmektedir. 

 Güç ve sinyal aktarımları için EN 45545 ve UL 94 başta olmak üzere TE’de birçok standarta uygun konektör mevcuttur. 10Gb/s hızında sorunsuz veri aktarımı için IP67 sağlayan EN 45545 ve EN 61373 uyumlu M12 kablo konektör grupları özellikle tercih edilmektedir.
EN 61984 uyumlu HEAVY DUTY serisi konektörler; en zorlu koşullarda kapılarda, aydınlatma sistemlerinde, iklimlendirme ve tren kontrolünde güvenli veri aktarımını IP69k korumasına kadar garanti altına alır. Beraberinde “Zero-halogen” kablolar ile daha hafif tasarımlar yapılabilirken, yolcular için de güvenli bir ulaşım sağlanmış olmaktadır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim