Polat Makina Türkiye'nin en büyük dekantör santrifüjü SX 840’ı piyasaya sundu

Polat Makina, SX 840 ile dekantör santrifüjü pazarında çıtayı yükseltiyor

  • Polat Makina Türkiye'nin en büyük dekantör santrifüjü SX 840’ı piyasaya sundu
    Polat Makina Türkiye'nin en büyük dekantör santrifüjü SX 840’ı piyasaya sundu
  • Polat Makina Türkiye'nin en büyük dekantör santrifüjü SX 840’ı piyasaya sundu
    Polat Makina Türkiye'nin en büyük dekantör santrifüjü SX 840’ı piyasaya sundu
  • Polat Makina Türkiye'nin en büyük dekantör santrifüjü SX 840’ı piyasaya sundu
    Polat Makina Türkiye'nin en büyük dekantör santrifüjü SX 840’ı piyasaya sundu

Ürettiği yerli teknoloji makinelerle endüstriyel inovasyona yön vermeyi hedefleyen Polat Makina, Türkiye'nin en büyük dekantör santrifüjü SX 840 ürününü piyasaya sundu. Türkiye'de üretilen en büyük helezon çapına sahip olma rekorunu kıran SX 840 dekantör santrifüj, yüksek kapasitesi ve hassas mühendislik özellikleri ile Polat Makina’nın küresel pazardaki konumunu güçlendiriyor.

İstanbul ve Aydın’ın yanı sıra İtalya, Yunanistan ve Fas’taki ofisleri ile dünya çapında müşterilerine zeytinyağı ve avokado yağı için komple üretim hatları, çeşitli sektörlere yönelik santrifüj teknolojileri (dekantör ve separatör) ve ekstraksiyon sistemleri alanında ürün ve hizmetler sunan Polat Makina, SX 840 dekantör santrifüj ile maden, petrol ve gaz, atık su arıtma ve gıda işleme dahil olmak üzere farklı sektörden işletmelere çok yönlü çözümler sunuyor. 

Rekor helezon çapı ile sektörde fark yaratıyor
Tasarımı ve üretimi Türkiye’de yapılan SX 840, 840 mm tambur iç çapı ile Türkiye'de üretilen en büyük helezon çapına sahip olma rekorunu elinde tutuyor. Büyük hacimli sıvıları ve katıları dahi zahmetsizce ayırabilen SX 840, operasyonel verimliliği artırarak işletmelerin üretim süreçlerini iyileştiriyor. Çeşitli endüstrilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan bu dekantör santrifüj, işletmelerin özel gereksinimlerine bağlı olarak özelleştirilebilir parametreler sunuyor. 

Düşük bakım maliyeti ve uzun ömürlü kullanım vadediyor
Polat Makina’nın uzman kadrosu tarafından yüksek kaliteli malzemelerle üretilen ve uzun vadeli dayanıklılık testlerinden geçirilen SX 840, sağlam yapısı ve son teknoloji bileşenleri sayesinde operasyonel süreçlerde üst düzey performans sağlıyor ve bakım maliyetlerinizi minimize ediyor. Ayrıca Polat Makina’nın uzman teknisyenlerden oluşan satış sonrası hizmetler birimi Polat Technic, SX 840 dekantör santrifüjünün uzun ömürlü kullanımı için satış sonrası servis ve bakım programları sunuyor. Polat Makina, olası arızaların önüne geçmek için düzenli denetimler, önleyici bakım ve zamanında onarım çalışmaları gerçekleştirerek operasyonel süreçlerdeki kesintileri minimize etmeyi hedefliyor.

Minimum enerji tüketimi ile sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor
Polat Makina’nın mühendislik harikası SX 840, iş süreçlerinde kaynak tüketimini optimize ederek atıkları azaltıyor, yüksek kapasite ve verimli separasyon ile elektrik ve kimyasal tüketim oranlarını minimuma indiriyor ve değerli kaynakların geri dönüştürülmesine katkı sağlıyor. Böylece Polat Makina, çevreyi koruma standartlarına uyum gösterirken endüstriyel işletmeleri sürdürülebilirliğe teşvik ediyor.

Polat Makina Genel Müdürü L. Mutlu Şahan yaptığı açıklamada endüstriyel separasyon çözümlerinin lider üreticilerinden biri olduklarını ifade etti. Şahan, “Yenilik, kalite ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz değerle separasyon teknolojisinin sınırlarını zorlamaya devam ediyoruz. Türkiye’de üretilmekte olan en büyük çaplı dekantör santrifüj SX 840, üstün teknoloji hizmetlerimizde geldiğimiz noktayı temsil ediyor. Küresel pazardaki konumumuzu da güçlendirecek SX 840 dekantörümüz ile dünya çapındaki endüstrilerde daha fazla verimlilik, üretkenlik ve sürdürülebilirlik sağlamayı hedefliyoruz. Bu yıl, daha da büyük bir helezon çapına sahip olan ve bu rekoru bir adım ileri taşıyacak SX 920 dekantörümüzü üreteceğiz” dedi.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim