ISO 20560: boru içeriğini tanımlayan küresel bir standart!

Fabrika ve tesislerdeki gizli ve çoğunlukla tehlikeli olan boru içeriğini tanımlanmasına yönelik standartların belirlenmesi için

  • ISO 20560: boru içeriğini tanımlayan küresel bir standart!
    ISO 20560: boru içeriğini tanımlayan küresel bir standart!

Fabrika ve tesislerdeki gizli ve çoğunlukla tehlikeli olan boru içeriğini tanımlanmasına yönelik standartların belirlenmesi için yeni bir küresel ISO 20560 normu düzenlendi. Brady Corporation’ın bu norma uygun boru işaretleyicileri piyasaya çıktı.

Daha fazla güvenlik sağlayan, net boru tanımlama

Uluslararası iş gücü hareketliliğinde yaşanan artışa yanıt olarak ISO 20560 standardı, iş yeri güvenliğini artırmanın yanı sıra riskleri ve uluslararası personeli ülkeye özel boru işaretleme standartları konusunda eğitme maliyetlerini azaltmayı amaçlar. Yeni uluslararası boru işaretleme normunda yüksek görünürlüğe sahip sarı renkli bir yüzey üzerinde dünya çapında kabul gören GHS/CLP simgeleri kullanılarak çalışanları, uluslararası yüklenicileri ve ilk müdahale ekiplerini tehlikeleri konusunda görsel olarak uyarmak amaçlanır. Ayrıca yeni standarda göre, boru işaretleyicilerin uzaktan görünmeleri için boyutları boru çapına göre belirlenir.

Birçok ortamda her türlü boru için güvenilir

Brady Corporation, endüstriyel sınıf boru işaretleyici malzemelerinde ISO 20560 standardına uygun tasarımlar sunuyor. Bu ürünler, zorlu koşullarda bulundukları yerden düşmez ve okunaklılıklarını korur. Ayrıca yüksek ve düşük sıcaklıkların yanı sıra çeşitli kimyasallarla yakıtlara karşı dayanıklıdır. Ayrıntılı teknik veri sayfaları mevcuttur. Boru işaretleyiciler, çeşitli boyutlarda yazdırılabileceğinden en küçük ve en büyük boru çaplarına uyabilir. Kendinden yapışkanlı bir katman, yapışkan şerit, manyetik katman veya monte edilebilir seçenekler kullanılarak her türlü boruya uygulanabilir.

Zahmetsiz
Güvenilir, uygulanmaya hazır, ISO 20560 normuna uygun boru işaretleyiciler, Brady fabrikalarından dünyanın her yerine teslim edilebilir. Brady güvenlik yazıcınız varsa, bilgi olarak yalnızca madde ve boru çapını kullanarak tesisinizde ISO 20560 normuna uygun boru işaretleyici tasarlayıp yazdırmaya şimdiden başlayabilirsiniz.

Boru işaretleme kilavuzu edinin >>