GEN24 Tek Fazlı Hibrit İnverteri

  Sor / bana ulaş

Serin bir başlık, yüksek performanslı bir kalp ve benzersiz bir çok yönlülük

Elektronik & Elektrik, Hareket ve Güç Aktarımı

GEN24 Tek Fazlı Hibrit İnverteri
GEN24 Tek Fazlı Hibrit İnverteri

Yenilikçi GEN24 Plus hibrit inverter, 2021’in Mart ayından itibaren tek fazlı pazarlar için Primo olarak da sunulacaktır. Piyasaya 3.0 - 6.0 kW arası güç sınıflarında sunulacak olan cihaz, maksimum verim, mümkün olan en üst seviyede esneklik ve kolay kullanım özelliklerini, cazip bir dış görünüm ve yüksek teknolojiyle birleştirecektir. Ürün kolay devreye alma, gerçek zamanlı tesis görüntüleme ve akıllı telefon veya tablet yoluyla 7/24 servis desteğiyle tamamlanmaktadır.

Fronius International GmbH’nın Solar elektronik bölümü müdürü Martin Hackl: “Primo GEN24 Plus bizim ilk tek fazlı hibrit inverterimiz ve böylelikle 24 saat güneş vizyonumuza ulaşmak için yeni bir kilometre taşı. Hedefimiz, tüm ürün kullanım süresi boyunca sürdürülebilirliğe dair tüm noktaları dikkate alan, çok yönlü ve kompakt bir All-in-One inverter geliştirmekti.” diyerek, Fronius yenilikleri konusundaki yüksek beklentileri dile getiriyor. “Primo, enerji, depolama, mobilite, ısıtma veya soğutma sektörlerini birleştirmek için sayısız açık arabirimler öngörmektedir. Cihazımızı, uzun yıllar boyunca fotovoltaik tesisin maksimum verimle çalışması için, geleceğe hazır teknolojilerle donattık.” 

Depolama ve acil akım beslemesi sayesinde artı değer 
Gündüz elde edilen güneş enerjisini geceleri kullanmak, üretilen enerjinin kişisel olarak kullanılma oranını yükseltmekte ve ana şebekeden bağımsızlığı artırmaktadır. Bu sebeple Primo GEN24 Plus ev depolama sistemleriyle uyumludur ve yüksek şarj ve deşarj gücüyle öne çıkmaktadır. Geliştirilmiş Multi Flow Technology eşzamanlı enerji akışı sağladığı ve bunları akıllı bir şekilde yönettiği için, maksimum enerji verimi mümkün kılmaktadır. Fotovoltaik tesisin baştan itibaren mi yoksa sonradan mı bir depoyla donatıldığının da bir önemi yoktur; gerekli olan her şey, inverterde zaten mevcuttur. 

PV Point: Aküsüz temel acil akım beslemesi
GEN24 Plus’da bir yenilik de PV Point’dir: Acil akım durumları için donanımlı bir priz. Bu priz, akü olmadan da ilk başta temel acil akım beslemesi sağlamaktadır. Böylelikle laptop, akıllı telefon veya küçük dondurucular gibi vazgeçilmez cihazlar çalıştırılmaya devam edilebilmektedir. 

Tam fonksiyon kapsamlı komple yedekleme
Bir enerji deposu mevcutsa, Primo komple bir yedekleme imkanı sunmakta ve tüm hane için acil akım temin etmektedir. GEN24 Plus sayesinde acil akım durumunda bile güncel üretilen akımı kullanmak ve gerekirse fazlalığı aküye depolamak mümkündür.

Paralel işletim sayesinde daha fazla depo kapasitesi
Modüler yapılı BYD Battery-Box Premium HVS/HVM’le paralel işletim, GEN24 Plus ile kombinasyon durumunda 57,96 kWh’ye kadar depolama kapasitesi mümkün kılmaktadır. Bu şekilde ticari uygulamalar için depolama çözümleri, elektrikli filo parkları için akıllı şarj çözümleri veya dizel işletimi acil akım ünitesi için uygun ve sürdürülebilir bir alternatif sağlanabilmektedir. 

Esnek sistem tasarımı ve maksimum elektrik üretimi
Fronius’un SuperFlex Design’i FV tesis düzenlemesinde mümkün olan en üst seviyede özgürlük garanti etmekte ve Active Cooling Technology’sini daha da ileriye taşımaktadır. Primo GEN24 Plus asılı, yatay veya bir montaj açısına, araya, içeriye veya dışarıya monte edilebilir. Hava çevreden çekilmekte ve yenilikçi soğutma kanatçıkları üzerinden dışarıya verilmektedir. Böylelikle Primo, yüksek sıcaklıklarda bile daima serin bir başlığı korumakta ve tam kapasite performans sağlamaktadır. Bunun sonucunda da inverterin adeta kalbi olan hassas güç elektroniği, Hotspot diye adlandırılan sıcak noktalardan korunmakta ve kullanım ömrü uzamaktadır.
 
Primo GEN24 Plus’un DC giriş gerilim aralığı 65 Volt’tan başlamakta ve 600 Volt’a kadar uzanmaktadır. Böylelikle de üç modülden bile itibaren demetler yapılabilmektedir. Ayrı bir pil girişi ve standart olarak mevcut olan iki Maksimum Güç Noktası, girintili, çatı çıkıntılı ve dış cephe modülleri veya garaj çatıları gibi kombinasyonlara sahip karmaşık çatı alanlarında bile çok sayıda imkan sunmaktadır. Ayrıca Dynamic Peak Manager’in gölgelendirme toleranslı algoritması, maksimum verişim sürekli hesaplanmasını sağlamaktadır.    

Kolay montaj ve piyasadaki en iyi servis konsepti
Tüm Fronius GEN24 Plus inverterleri Push-in yaylı klemansler, hızlı kilitli vidalar ve sevilen kolay duvar montaj sistemi sayesinde hızlıca monte edilebilmektedir. Fronius, kolay bir devreye alma, gerçek zamanlı bir tesis görüntüleme ve daha da hızlı bir servis hizmeti için tesisatçılara, servis teknisyenlerine ve kullanıcılara, Solar.start, Solar.web ve Solar.SOS sayesinde, akıllı telefon veya tabletle daima ve her yerde kullanıma hazır olan üç kullanıcı dostu uygulama sunmaktadır. 

Fronius, pratik platin değişimi ve piyasadaki en iyi servis hizmeti ile yıllardır öndedir. Elbette GEN24 Plus cihazlarında da tekli parçaların kolayca değiştirilmesi veya ek donatım temin edilmesi mümkündür. Servis teknisyeni, küçük arızalarda Solar.web üzerinden uzaktan erişim imkanına sahiptir ve tüm tesisler için otomatik bir servis bildirimi alır. Böylelikle uzaktan bile servis müdahalesi için hazırlık yapabilmekte, gerekli parçaları sipariş edebilmekte ve sonrasında yerinde mükemmel bir servis hizmeti sunabilmektedir. Bu durum, özellikle zaman ve masraf bakımından verimlidir ve müşteri memnuniyeti sağlar.

Yakında daha fazla GEN24 eklenecek
Fronius GEN24 ailesine Nisan ayında yeni üyeler katılacaktır. Üç fazlı Symo GEN24 Plus 3.0, 4.0 ve 5.0 kW gibi daha küçük güç sınıflarında da sunulacaktır. Dolayısıyla GEN24 ailesi 3.0 ila 10.0 kW arası tüm güç yelpazesini kapsayacaktır. 
 

Tarihinde yayınlanan Mayıs 6, 2021 - (2626 Görüntüleme)
Tedarikçi Onur Dil
Fronius Istanbul Elektronik Tic.veServ.Ltd.Sti.
Aydinli Mah. Bati Cad.Boya Vernik San. Böl. 3. Sok. No:1 Tuzla Sanayi Bölgesi
34953 Tuzla - Turkey
+90-216 581 59 00
+90-216 581 59 99
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
TEKSAN’dan Topraksız Sera Sistemine Yenilenebilir Enerji Teknolojisi
THR Serisi - Güçlendirilmiş İzole DC/DC Dönüştürücüler 3000 VAC izolasyon gerilimine sahip
Jacob Lunn Lassen, IoT ve Fonksiyonel Güvenlik, Microchip Technology'den Sorumlu Kıdemli Pazarlama Müdürü ile Röportaj
Neugart, "Schneider Electric Supplier Award"a layık görüldü
TMW Serisi AC/DC Güç Kaynağı
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
ATtiny1627 Mikrodenetleyici Ailesi ile Gürültüyü Kes
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Güney Avrupa Bölge Endüstriyel İş Birimi Satış Genel Müdürü Roberto Ambrosi ile Röportaj
Tam Entegre DC / DC dönüştürücüler
WIN EURASIA HİBRİT FUARI 2021
EMPA COMMUNİTY: HER SEVİYEDEN ELEKTRONİK MERAKLISI İÇİN AÇIK BİR TOPLULUK
empa store: Elektronik Çözüm Ortağınız
Neugart; Kremayer ve Pinyon Tahrikler için Güçlü Çözümler.
TUNA Tartı ve Elektronik Sistemler: Türkiye'nin LOADCELL Markası
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Neugart; Redüktör Çözümümüz: AGV'niz Gibi Kişiye Özel
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
Baumüller; Modüler Servo Sürücü Çözümleri
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Neugart; Kremayer ve Pinyon Tahrikler için Güçlü Çözümler.
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Veri Merkezi İzleme ve Yönetim Sistemi
Nord Drivesystems; Çimento Sektörünü Kim Tahrik Ediyor?
Weidmüller; SIL3 Güvenlik Röleleri
Zettlex; Precision in the Extreme
Staubli Konektör; Tam Güvenlik, Tam Koruma
Sınırsız Çözümler; Neugart
Mükemmel Tasarım: SILAS
KG Serisi Kırmızı Emniyet ve Ana Kumanda Şalterleri
WIN EURASIA HİBRİT FUARI 2021
empa store: Elektronik Çözüm Ortağınız
TUNA Tartı ve Elektronik Sistemler: Türkiye'nin LOADCELL Markası
2,4” IPS TFT Ekran
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Dahili Alıcı-Verici İçeren Mikrodenetleyici
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
Her Ayrıntısı Mükemmel; Weidmüller Term Serisi