Akıllı yolla Kolay Soğuk Çekme Telle Kaynak

Fronius iWave için artık TIG soğuk tel bileşenleri mevcuttur. Buradaki yenilik, sistemin akıllı ayar özelliğidir. Patentli yeni Welding Package TIG DynamicWire ile birleştirilen bu bileşenler sayesinde artık amatörler bile kolayca mükemmel TIG kaynak dikişleri elde edebilmektedir. Çünkü dinamik tel ayarı daima doğru tel sürme hızını ayarlamaktadır. Dolayısıyla kaynakçı prosese...

  • Akıllı yolla Kolay Soğuk Çekme Telle Kaynak
    Akıllı yolla Kolay Soğuk Çekme Telle Kaynak
  • Akıllı yolla Kolay Soğuk Çekme Telle Kaynak
    Akıllı yolla Kolay Soğuk Çekme Telle Kaynak
  • Akıllı yolla Kolay Soğuk Çekme Telle Kaynak
    Akıllı yolla Kolay Soğuk Çekme Telle Kaynak

Fronius iWave için artık TIG soğuk tel bileşenleri mevcuttur. Buradaki yenilik, sistemin akıllı ayar özelliğidir. Patentli yeni Welding Package TIG DynamicWire ile birleştirilen bu bileşenler sayesinde artık amatörler bile kolayca mükemmel TIG kaynak dikişleri elde edebilmektedir. Çünkü dinamik tel ayarı daima doğru tel sürme hızını ayarlamaktadır. Dolayısıyla kaynakçı prosese değil, proses kaynakçıya göre ayarlanır.

TIG kaynağı kaynak yöntemleri arasındaki en üst sınıftır ve büyük bir beceri ve uzun yıllara dayanan tecrübe gerektirmektedir. Yoksa artık öyle değil mi? “iWave soğuk tel bileşenlerine eklediğimiz tüm yenilikler ve uygun yazılım çözümü sayesinde TIg kaynağı artık çok daha kolay hale geldi.” diye açıklıyor Fronius International GmbH’nın Stratejik Ürün Yönetimi Endüstriyel Kaynak Çözümleri Müdürü Manuel Rumpl. “TIG DynamicWire sayesinde kaynakçı tüm dikkatini tamamen arka verebilir ve kaynak sistemi daima en uygun tel sürme hızını ayarlar.” 

iWave’nin 300i ila 500i arasındaki güç sınıflarına TIG soğuk tel sisteminin donanımları eklenebilmektedir. Welding Package TIG DynamicWire bir yazılım onayıyla anında kullanıma hazır durumdadır ve her zaman mevcut iWave sistemlerine de eklenebilmektedir.

Piyasaya yenilik: Aktif tel ayarı
Fronius DynamicWire’nin sahip olduğu yenilik, otomatik ayarıdır. Kaynak sistemi tel sürme hızını aktif olarak kaynak hareketine, torç pozisyonuna ve güncel duruma göre ayarlamaktadır. Hatta sistem %30’a kadar parça toleranslarını da otomatik olarak dengelemektedir. Sonuç daima mükemmel kaynak dikişleridir. 
Hassas ve kullanıcı dostu 
Fronius soğuk tel sistemini geliştirirken, kaynakçıların sadece birkaç hamle ve ayarla en iyi şekilde çalışabilmesi için en ince ayrıntısına kadar özen göstermiştir. Tel sadece bir kere ayarlanmakta ve sonrasında aynı pozisyonda sabit şekilde kalmaktadır.Tutamağı son derece hafiftir çünkü malzeme tasarruflu alüminyum 3D baskısıyla üretilmektedir. Hem ergonomik hem de esnek kullanımlıdır. Torç kolunda rahatsız edici titreşimler de söz konusu değildir: Yeni soğuk tel kaynak prosesi TIG DynamicWire’de, diğer karşılaştırılabilir çözümlerin aksine, herhangi bir mekanik ileri ve geri tel hareketi gerçekleşmemektedir. 
Düğmeye basarak tungsten elektrotunu değiştirin
Kaynak uzmanı Fronius, Tungsten Fast Clamp System (TFC) ile yeni bir patent çıkarmıştır. Tek bir düğmeye basarak tungsten elektrodu yaylı tutucu kovana gerilmekte ve çözülmektedir. Uçlu kurşun kaleme sistemine benzer şekilde elektrot değişimi sadece birkaç saniye içinde gerçekleşmektedir. Bu sistem artık mevcut torçlara da monte edilebilmektedir.

Kendiliğinden ayarlanır, zaman ve kaynak tasarruflu
Uzman sıkıntısı çekilen bu dönemde, soğuk tel besleme ve TIG DynamicWire ile birlikte iWave, TIG’e yeni başlayan tüm kaynakçılara veya acemilere kısa sürede iyi kaynak sonuçları elde etmeleri için destek olmaktadır. Kendinden ayarlanan parametre ayarları ve karakteristikler ve ayrıca dengeleyici aktif tel sürme ünitesi gerekli güvenliği ve yüksek kaliteyi sağlamaktadır. 

Akıllı TIG soğuk çekme telle kaynakta tel sürekli ileri ve geri hareket etmediği için, torç, torç kapağı ve tutucu kovan da daha az aşınmaktadır ve diğer çözümlere göre daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.

Perfect Welding Bölümü
Fronius Perfect Welding, ark kaynağı alanında yenilik lideri olup robot destekli kaynak işlemleri için küresel pazar lideridir. Ayrıca sistem sağlayıcısı olarak Fronius Welding Automation bölümü, konteyner yapımı ya da offshore sektöründe kaplama gibi müşteriye özel eksiksiz otomatik kaynak çözümleri sunmaktadır. Portföy, manuel uygulamalara yönelik güç kaynakları, kaynak yapma aksesuarı ve geniş hizmet spektrumu ile tamamlanmıştır. Dünya çapında 1.000’i aşkın satış partneri bulunan Fronius Perfect Welding, müşterilerine son derece yakındır. 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim