Soğuk Metal Transferi (CMT) Kaynak Prosesi

TPS/i Robotics Robot Güç Kaynağı İçin CMT Yükseltme

  • Soğuk Metal Transferi (CMT) Kaynak Prosesi
    Soğuk Metal Transferi (CMT) Kaynak Prosesi
  • Soğuk Metal Transferi (CMT) Kaynak Prosesi
    Soğuk Metal Transferi (CMT) Kaynak Prosesi

Fronius akıllı güç kaynağı TPS/i Robotics'in fonksiyon kapsamını geliştiriyor: Özel olarak robotlu kaynak işleminin gereksinimlerine uygun geliştirilen sistem, yeni ilave bir paketle son derece sağlam olan Soğuk Metal Transferi (CMT) kaynak prosesi ile donatılabilir. Kullanıcılar bu kombinasyon sayesinde aşırı yüksek ve tekrarlanabilir bir dikiş kalitesinden, maksimum kaynak hızından ve çok sayıda kullanım imkanından faydalanmaktadır.

Fronius, TPS/i CMT Robotics sistemi sayesinde yeni MIG/MAG kaynak sistemi platformunun avantajlarını en sağlam ark ile birleştirmektedir. Akıllı ve modüler yapılı toplam sistem, ağ bağlantılı ve birbirine optimum uyarlanmış bileşenlerden oluşmaktadır ve özel olarak robot destekli kaynağın ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. TPS/i güç kaynağı yüksek performanslı bir işlemciye ve yüksek hızlı veri alışverişini mümkün kılan bir High-Speed-Bus'a sahiptir. Bu sayede şimdiye kadar olduğundan daha hızlı ayar devreleri gerçekleştirilebilmektedir. İki adet mükemmel senkronize edilmiş tel sürme dinamik ve titiz bir tel sürümü işlemi yapılmasını sağlamakta ve böylelikle yüksek proses kararlılığı sunmaktadır. Buna yeni geliştirilen PushPull kaynak torcu Robacta Drive CMT TPS/i eklenmektedir: Bu torç kompakt yapı boyutu sayesinde iş parçalarına erişim kolaylığı sağlamakta ve robot kullanımında düşük ağırlığıyla yüksek hareket hızı sunmaktadır.

Hazırda standart ve Puls fonksiyon paketlerine sahip olan TPS/i güç kaynakları, bir geliştirme sayesinde kolayca CMT prosesine uygun hale getirilebilirler. Bu proses, MIG/MAG yöntemine göre ısı girdisini önemli ölçüde azaltmakta ve soğuktan sıcağa kademesiz bir ayarlama imkanı sunmaktadır. Sonuç çok daha sağlam bir ark ve çok yüksek kaynak hızlarında bile açık olarak daha az çapaktır. Geniş kullanım çeşitliliği, 0,5 ila dört milimetre arası ince ve orta kalınlıkta sacları, kök pasolarını, galvanize çelik uygulamaları ve bakır, çinko, çelik-alüminyum veya titan gibi özel birleşimleri kapsamaktadır. Robot destekli kaynak işlemleri TPS/i CMT Robotics sayesinde ekonomik, verimli ve yüksek kalitede tamamlanmaktadır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim