Cuma, 24 Kasım 2017

Log in

Bütün içeriğe ve fonksiyonlara erişim
için lütfen giriş yapın.

Yeni Endüstriyel Ürünler

Soğuk Metal Transferi (CMT) Kaynak Prosesi

TPS/i Robotics Robot Güç Kaynağı İçin CMT Yükseltme

Yayın tarihi Mayıs 30, 2017 - ( görüntülenme)

tarafından Onur Dil

Fronius akıllı güç kaynağı TPS/i Robotics'in fonksiyon kapsamını geliştiriyor: Özel olarak robotlu kaynak işleminin gereksinimlerine uygun geliştirilen sistem, yeni ilave bir paketle son derece sağlam olan Soğuk Metal Transferi (CMT) kaynak prosesi ile donatılabilir. Kullanıcılar bu kombinasyon sayesinde aşırı yüksek ve tekrarlanabilir bir dikiş kalitesinden, maksimum kaynak hızından ve çok sayıda kullanım imkanından faydalanmaktadır.

Fronius, TPS/i CMT Robotics sistemi sayesinde yeni MIG/MAG kaynak sistemi platformunun avantajlarını en sağlam ark ile birleştirmektedir. Akıllı ve modüler yapılı toplam sistem, ağ bağlantılı ve birbirine optimum uyarlanmış bileşenlerden oluşmaktadır ve özel olarak robot destekli kaynağın ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. TPS/i güç kaynağı yüksek performanslı bir işlemciye ve yüksek hızlı veri alışverişini mümkün kılan bir High-Speed-Bus'a sahiptir. Bu sayede şimdiye kadar olduğundan daha hızlı ayar devreleri gerçekleştirilebilmektedir. İki adet mükemmel senkronize edilmiş tel sürme dinamik ve titiz bir tel sürümü işlemi yapılmasını sağlamakta ve böylelikle yüksek proses kararlılığı sunmaktadır. Buna yeni geliştirilen PushPull kaynak torcu Robacta Drive CMT TPS/i eklenmektedir: Bu torç kompakt yapı boyutu sayesinde iş parçalarına erişim kolaylığı sağlamakta ve robot kullanımında düşük ağırlığıyla yüksek hareket hızı sunmaktadır.

Hazırda standart ve Puls fonksiyon paketlerine sahip olan TPS/i güç kaynakları, bir geliştirme sayesinde kolayca CMT prosesine uygun hale getirilebilirler. Bu proses, MIG/MAG yöntemine göre ısı girdisini önemli ölçüde azaltmakta ve soğuktan sıcağa kademesiz bir ayarlama imkanı sunmaktadır. Sonuç çok daha sağlam bir ark ve çok yüksek kaynak hızlarında bile açık olarak daha az çapaktır. Geniş kullanım çeşitliliği, 0,5 ila dört milimetre arası ince ve orta kalınlıkta sacları, kök pasolarını, galvanize çelik uygulamaları ve bakır, çinko, çelik-alüminyum veya titan gibi özel birleşimleri kapsamaktadır. Robot destekli kaynak işlemleri TPS/i CMT Robotics sayesinde ekonomik, verimli ve yüksek kalitede tamamlanmaktadır.


Ücretsiz Bilgi Talep et

Endüstri-Dunyasi.com hesabınız ile giriş yapınız

Yeni kayıt aç - Şifrenizi mi unuttunuz?

Lütfen iletişim bilgilerini doldurunuz
Sayfa Başına Gidin

Yeni kayıt aç - Şifrenizi mi unuttunuz?

Hakkında : Fronius Istanbul Elektronik Tic.veServ.Ltd.Sti.

Şirket Profili

Adres - Telefon - Faks 'ı görüntüle

Aydinli Mah. Bati Cad.Boya Vernik San. Böl.
3. Sok. No:1 Tuzla Sanayi Bölgesi
34953 Tuzla

Tel.: +90-216 581 59 00
Faks: +90-216 581 59 99


Diğer web sayfalarımızda bu firma ilgili ürünler


Bu firmanın diğer ürünleri

Endüstri Dünyasına abone olun

5 yıldan fazla süredir Endüstri Dünyası, endüstriyel karar vericilerin kendi endüstriyel alanlarındaki yeni ürünler ve çözümler ile ilgili başvurdukları temel kaynak olmuştur.

Endüstri Dünyası’nı okuyun