Büyük Gövde Motorları

Daha Dar Alanda Daha Yüksek Güç

  • Büyük Gövde Motorları
    Büyük Gövde Motorları
  • Büyük Gövde Motorları
    Büyük Gövde Motorları

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünyada önde gelen Parker Hannifin'in Avrupa Pompa ve Motor Divizyonu (PMDE), yeni nesil büyük gövde F12 motorlarını tanıttı; F12-152cc, F12-162cc ve F12-182cc geniş bir hidrolik uygulama yelpazesinde kullanıma uygundur.

Yeni ürünler önceki versiyonlarından ve piyasadaki diğer benzer ürünlerden daha küçük ve daha hafiftir. Bu yeni motorlar, 480 bar'a kadar basınç ve SAE-D ve iki ISO bağlantı standardı ile piyasaya sunulurlar. Yeni kompakt F12'nin kilit öneme sahip ve en önemli fayda sağlayan özelliği farklı portlama alternatifleri sunması sayesinde, zorlu uygulamalar için bile özel çözüme olanak sağlayarak Parker Hannifin'in piyasayı bu anlamda desteklemesine olanak sağlamasıdır. İlk seriler ile karşılaştırıldığında, yeni seriler gürültü seviyesini 6 dB'den 10 dB'ye kadar azaltıyor.

PMDE'nin patentli küresel piston konsepti, azalan güç kayıpları ve daha az ısı üretimi ile yüksek hız ve ivmelenme sayesinde yüksek verimlilik sağlar. Bu eşsiz özellik soğutma ihtiyacını azaltır, bu sayede sera gazları ve partiküllerini azalttığı gibi yakıt ve ağırlıktan tasarruf edilir. Böylece gelecekteki emisyon düzenlemeleri gerekliliklerini karşılar.

Yeni F12 serilerinin kilit faydalarından birisi de rakip ürünler ile karşılaştırıldığında yakıt tüketimini belirgin şekilde azaltmadır. Testlerde, 9,4 kW daha az güç tasarrufu sayesinde yıllık olarak 2.300 litre dizel yakıta eşit tasarruf sağlandığı tespit edilmiştir.

Parker'ın patentli küresel piston tasarımına sahip eğik eksen pompaları yüksek verimlilik sağlayan, kendini kanıtlamış dişli senkronizasyonu, güçlü silindir kovanı, konik rulman yatağı, yuvarlak piston konsepti, kanıtlanmış dişli senkronizasyonu, güçlü silindir tamburu, iki kere konikleştirilmiş rulman yatağı ve optimize edilmiş valf plakası konsepti yeni F12 serisini, en ağır hizmet uygulamalarda bile kullanıma uygun olacak şekilde için güçlü ve güvenilir hale getiriyor.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim