Elektronik Kontrol Cihazları

  Sor / bana ulaş

Hassas Hidrolik Kontrolleri Mümkün Kılar

Hareket ve Güç Aktarımı

Elektronik Kontrol Cihazları
Elektronik Kontrol Cihazları

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünyada önde gelen Parker Hannifin'in Elektronik Kontrol Cihazları Divizyonu, hidrolik sistemlerin hassas, gerçek zamanlı kontrolü için yüksek performanslı kontrol cihazlarının yeni ürün ailesi olan IQAN-MC4x' i tanıttı.

IQAN-MC4x ailesi 3 farklı versiyonu ile uygun maliyetli, işe özel, orta ölçekli, I/O dağılımı ve geniş merkezi kontrol imkanı sağlayan uygulamalar kapsamına girmektedir. Parker Hannifin'in gerçekleştirdiği ölçeklendirilebilir yaklaşım ile ürün ailesindeki her büyüklükteki kontrol cihazının aynı çıkışlara, programlamaya ve özellik setine sahip olması dolayısıyla, bunlar kullanılarak uygulamanın upgrade / downgrade edilmesine ve ölçeklendirmesine olanak sağlamaktadır. Yeni nesil işlemci ve yeni tasarım konsepti, küçük ayak izi (food-print) ve yüksek performanslı entegre, maliyet duyarlı kontrol cihazı ailesi ile sonuçlandı. Bu sayede, yüksek seviyede programlama kapasitesi gerektiren aplikasyonlar bile 1 ms cycle süresinin altında desteklenebilir hale geldi. IQAN-MC4x ailesinde fonksiyonel güvenlik aplikasyonları SIL2' ye kadar desteklidir.

MC4x ürün ailesi, mobil makine endüstrisinin, özellikle sert performans, su, nem, titreşim ve değişken sıcaklıklar gibi çevresel faktörlerde çalışabilme koşullarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Molex MX123 bağlantı sistemi ile sadece kontrol cihazının kendisi için değil bütün kurulum sırasında OEM'ler için zaman, yer ve maliyet tasarrufu sağlamaktadır.

Çoklu bağlanabilir IQAN-MC4x, araç içi ve diyagnostik için beş CAN ve Ethernet portu ile birlikte 50 giriş (Analog, zamanlayıcılar, dijital) ve 36 çıkış (CAM, PWM ve dijital) kanal bulundurmaktadır. Ortalamalı gerilimin, dijital ve frekans girişlerin yanı sıra MC4x ürün ailesi ayrıca, OEM' e kendi spesifik aplikasyon ihtiyaçları için sensör çözümleri seçimlerinde daha fazla serbestlik sağlayan 0-35 volt ve 4-20 mA girişler içerir.

Mobil valflerin oransal akım kontrolü için Parker Hannifin'in CAM regülatörü ile hareket kontrolü kolay hale getirilmiştir. Ayarlama veya ince ayar gerektirmeyen CAM regülatör devresi, 1mA'a kadar hassas akım kontrolü sunar ve sıfır sürüklenme kontrolü, ofset akım sürüklenmenin zaman, sıcaklık ve yük değişikliklerinde neredeyse ölçülemez olmasını sağlar.

MC4x ürün ailesi mevcut IQAN aplikasyonları ile uyumludur ve bir önceki versiyonlardan geçiş kolay ve hızlıdır. Programlama, simülasyon, test, üretim, servis ve bakım için kullanılan IQAN tasarım platformu, yeni makine işlevselliği OEM geliştirmesinin şimdiye kadarkinden daha hızlı yapılabilmesini sağlar.

IQAN-MC4x kontrol cihazı ürün ailesi hakkında yorum yapan, Parker Hannifin, Elektronik Kontrol Cihazları Divizyonu, IQAN Elektronikler Ürün Müdürü Johan Liden, ürün ailesi hakkında şunları söyledi: "Güçlü MC4x ürün ailesinin piyasa sunuluşu, Parker Hannifin'in IQAN'e getirdiği komple sistem anlayışı ile müşterilerinin daha rekabetçi olabilmelerini sağlamasına yönelik yeni bir örnektir. Kompakt boyutları ve gelişmiş işlevselliği son derece geniş bağlantı seçenekleri ile birleştiğinde, bu ürün ailesinin, hidrolik kontrol için tercih edilen kontrol sistemi olmasını beklediğimiz anlamına gelir. Olağanüstü makine işlevselliği geliştirmek, IQAN-MC4x ailesinin size sunacağı ve gerçekten iyi entegre edilmiş donanım ve yazılım sayesinde çözüm bulur."

Tarihinde yayınlanan Mart 30, 2017 - (725 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Parker Hareket ve Kontrol Sistemleri Ticaret Ltd. Sti.
Kisikli Mahallesi Hanim Seti Sokak No:55 Yukari Dudullu
34692 Üsküdar - Turkey
+90-216 499 7081
+90-216 499 7077
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
Endüstriyel Nesnelerin İnterneti Platformu
Kapalı Çevrim Kontrollerine Oransal DC Valf Serisi
Büyük Gövde Motorları
Mobil Ve Diğer Hidrolik Araçlar İçin Ölçüm Sistemi
Kasasız Servo Motorlar
Kasasız Servo Motorlar
Minyatür Kartuş Valfler
Parker Katalog; Esneklik Budur
Servo Motor Kitleri
Pnömatik Silindir Seçimi
İlgili Makaleler
Dik açılı (90 derece) redüktördeki en yüksek hassasiyet: WPSFN
Dünyanın Tercih Ettiği Kalite.
Üstün Kaliteli WAT Elektrik Motorları
Endüstri 4.0 ile artan üretkenlik= Harika
Doğayla kurulan en güçlü dostluk
Yeni nesil kontrole sahip MV R Connect tel kesme makineleri
Rexroth; Akıllı haberleşen hidrolik sistemler
NSK; Toplam Kalite Üç Harflidir.
Doğayla kurulan en güçlü dostluk
Endüstri 4.0 ile artan üretkenlik= Harika
Enerji Maliyetlerinizi %80'e varan oranlarda düşürün; Rexroth
Kompakt ölçülü yüksek hassasiyet Festo Elektriksel kızak serisi EGSL
5 servo eksen için 60mm'de Hareket Kontrolü
Dal Elektrik; CFW-11 Motor Hız Kontrol Sürücüleri
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Orta ve Yüksek Gerilim Üç Fazlı İndüksiyon Motorları
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Artan verim, Artan enerji tasarrufu; Değişken Hızlı Pompa Kontrol Sistemleri
Daha Çok Çalışıyoruz, Femsan Elektrik Motorları
WEG CFW-11; AC Motor Hız Kontrol Sürücüleri