Kapalı Çevrim Kontrollerine Oransal DC Valf Serisi

Parker'ın direk etkili D1FC/D3FC oransal DC valf serisi şimdi de kapalı çevr imkontrollerine olanak sağlıyor. Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünyada önde gelen Parker Hannifin, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen D1FC/D3FC serisi için yeni zero lap sürgüye sahip direk etkili oransal DC valf serisini genişletti. Bu yeni seçenek, kapalı çevrim kontrollerinde valflerin kullanımını...

  • Kapalı Çevrim Kontrollerine Oransal DC Valf Serisi
    Kapalı Çevrim Kontrollerine Oransal DC Valf Serisi

Parker'ın direk etkili D1FC/D3FC oransal DC valf serisi şimdi de kapalı çevr imkontrollerine olanak sağlıyor. Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünyada önde gelen Parker Hannifin, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen D1FC/D3FC serisi için yeni zero lap sürgüye sahip direk etkili oransal DC valf serisini genişletti. Bu yeni seçenek, kapalı çevrim kontrollerinde valflerin kullanımını mümkün kılıyor.

Parker, yüksek dinamik ve hacimli akışın olduğu yerlerde çalışan valf serilerini orta seviye performans uygulamaları için D1FB/D3FB serisi ile en yüksek performans gereksinimleri için kullanılan D1FP/D3FP serisindeki DFplus valfleri arasında konumlandırıyor. D1FC'nin NG06 ve D3FC'nin NG10 nominal boyutunda en önemli yenilik, diğer üreticilerin benzer valflerinin aksine tamamen gövde içine entegre edilmiş pozisyon geri bildirim sistemidir.

Sensörün sürgüye doğrudan bağlanması da sürgü pozisyonunun hassas kontrolünü kolaylaştırır. Entegre pozisyon geri bildirim sensörü sayesinde, pozisyon kontrolü için kablo bağlamak gerekmez; bu da bağlantının kazara kopmasından kaynaklanan olası arıza riskini azaltır.

Sağlam, kompakt valfler yeni zero lap sürgüleri ile birlikte kapalı çevrim kontrollerindeki yüksek dinamik karakterleri ve tekrar kesinlikleri ile ön plana çıkmaktadırlar. Bu konfigürasyon, boru bükme makinelerinde ve preslerde veya su türbin kontrolörlerinde hassas ayarlamalar gibi çok çeşitli endüstriyel uygulamalar için uygundur. Ayrıca D1FC ve D3FC, kırma biçimlendirme preslerinin yanı sıra sac metal işleme makineleri ve enjeksiyonlu kalıplama makineleri gibi kontrolü zor diğer uygulamalar için de uygulanabilir. Yerleşik dijital elektronik sistem sayesinde valf parametreleri çok çeşitli uygulamalara esnek bir şekilde uyarlanabilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim