Ayvaz Yenilikleriyle ISK-SODEX Fuarında İlgi Odağı Oldu

“Ayvaz” ve “Ayvaz Yangın” stantlarında yeni ürün ve çözümleriyle boy gösterdi

  • Ekim 20, 2021
  • 452 Görüntüleme
  • Ayvaz Yenilikleriyle ISK-SODEX Fuarında İlgi Odağı Oldu
    Ayvaz Yenilikleriyle ISK-SODEX Fuarında İlgi Odağı Oldu

Ayvaz sektörün ülkemizdeki en önemli fuarlarından biri olan ISK-SODEX’te yerini aldı. “Ayvaz” ve “Ayvaz Yangın” stantlarında yeni ürün ve çözümleriyle boy gösteren şirket, sektörde ilk niteliği taşıyan “73 yılda 73 bayi” adlı orta metraj belgesel filmiyle de ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi.

Ayvaz, katılımcı ve ziyaretçi sayısı açısından sektörün Avrasya’daki en önemli organizasyonlarından biri olan ISK-SODEX fuarında iki stantla yerini aldı. Tüm ürün gruplarını sergilediği “Ayvaz” ana standının yanı sıra yangın çözümlerine odaklanan “Ayvaz Yangın” standında da yeni ürünlerini tanıtma ve sektör paydaşlarıyla bir araya gelme imkanı buldu. Çekimleri 3 ay, toplam hazırlığı ise 9 ay süren “73 Yılda 73 Bayi” adlı sektörün ilk orta metrajlı belgesel filmi de ana standında ilk kez gösterme fırsatı buldu.
Ana ürün grupları için merkez standında sekiz bölüm oluşturan Ayvaz, her bölümde deneyimli satış mühendisleri ve bölge müdürleriyle ziyaretçilerini karşıladı. Ürün kesitleri, sistem videoları, broşür ve kataloglarla yeni ürün ve çözümlerin görücüye çıkarıldığı ana stant, fuar süresince ziyaretçi akınına uğradı.

Yüksek Basınç Vanaları ve ARI-Armaturen Ürünleri Öne Çıktı
Ayvaz’ın ürün gamına geçtiğimiz yıllarda eklenen ve son dönemde yükselişe geçen yüksek sıcaklık ve basınç vanaları Ayvaz'ın ana standında ziyaretçilerle buluştu. Dünyanın önde gelen markalarının yanı sıra "Ayvaz" markalı olarak da piyasaya sunulan gate vanalar, glob vanalar, çekvalfler, pislik tutucular, küresel vanalar, kelebek vanalar ve kontrol vanaları fuar süresince ilgi odağı oldu. Ayvaz’ın Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduğu ARI-Armaturen markasına ait yeni ürünler de fuar süresince dikkat çekti. Ziyaretçiler ARI-REYCO emniyet ventillerinin yanı sıra ürün gamına son dönemde eklenen ARI-ZETRIX ve ARI-ZEDOX kelebek vanaları hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakaladı. 

Ayvaz ana standının içinde ilgi çeken alanlardan biri de “Proje ve Tasarım Çözümleri” bölümü oldu. Bu bölümde ziyaretçiler Ayvaz’ın BIM/Revit kütüphanesini, 3D PDF çalışmalarını, projeler için ürettiği 3D animasyonları ve 360 derece panaromik uygulamalarını keyifle incelediler.

Ayvaz Yangın Standındaki Çözümler Beğeni Topladı
Ayvaz’ın yangın grubundaki atılımlarını ve çözümlerini tanıtmayı hedefleyen “Ayvaz Yangın” standı da fuar süresince büyük ilgi gördü. Yangın grubunda dünya çapında bilinen markaların yanı sıra Ayvaz markalı ürünlerin de sergilendiği stantta Alarm Basınç Anahtarları, Akış Anahtarları, OS&Y ve NRS Gate Vana İzleme Anahtarları sergilendi. Sulu veya köpüklü söndürme yapmanın mümkün olmadığı müze, sanat galerileri ve elektrik panoları gibi yerlerde kullanılan Gazlı Söndürme Sistemlerinin de tanıtıldığı fuarda, ziyaretçiler Ayvaz’ın FM ve UL onaylı gazlı söndürme dolum istasyonu hakkında bilgi aldı.

Ayvaz Yangın standının dikkat çeken alanlarından biri de “Halaskar Marmara” oldu. Ayvaz’ın “üniversite-sanayi iş birliği” kapsamında destek verdiği, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Halaskar Marmara” adlı grup, Ayvaz Yangın standında yenilikçi yangın algılama ve söndürme projeleriyle ilgi çekti. Geleceğin mühendislerine tam destek olmak için kolları sıvayan Ayvaz, öğrenci grubunun “drone ile yangın algılama ve yangına müdahale” projesine sahip çıkarak standında yer verdi.

Sektörün İlk Orta Metraj Belgeseli İlgi Çekti
Çekimleri 3 ay, toplam hazırlığı ise 9 ay süren “73 Yılda 73 Bayi” adlı, sektörün ilk ve tek orta metrajlı belgesel filmi de Ayvaz’ın ana standında ilk kez gösterildi. Dev ekranda tüm gün gösterilen 45 dakikalık filme ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi. Fuarın her günü özellikle sabah saatlerinde sandalyelerini ekran karşısına çeken misafirler büyük bir keyifle Ayvaz bayilerinin hikayelerinden oluşan bu güzel filmi seyretti. Fuarın ikinci günü, filmin yönetmeni ve çekim ekibi de Ayvaz standını ziyaret etti. Sanat filmleriyle Altın Koza ve daha birçok ödüle layık görülen yönetmen Can Kılcıoğlu, üç yıl önce de “70. Yıl” filmi projesinde birlikte çalıştığı Ayvaz ekibiyle bir araya gelerek stantta hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim