Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü

Advantech Türkiye 13 Eylül’de İstanbul’da İş Ortaklarıyla Buluştu

 • Eylül 27, 2018
 • 1855 Görüntüleme
 • Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü
  Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü
 • Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü
  Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü
 • Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü
  Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü
 • Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü
  Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü
 • Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü
  Advantech“Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları” Çözüm Günü

Türkiye’nin önde gelen sektörlerinde dijital dönüşüm süreçlerine öncülük eden Advantech Türkiye, “Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları Çözüm Günü” ile sektördeki seçkin iş ortaklarını ve alanlarında uzman konuşmacıları bir araya getirdi. Endüstri 4.0, Akıllı Ulaşım, Dijital Sağlık, Yenilenebilir Enerji ve Akıllı Şehir alanlarındaki Advantech çözüm ve hizmetlerinin tanıtıldığı etkinlikte Intel Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ediz Altun, Intel’in Endüstriyel IoT Çözümleri ve Advantech-Intel iş ortaklığının detaylarını anlattı. 
Advantech’in Endüstri 4.0, Akıllı Ulaşım, Dijital Sağlık, Yenilenebilir Enerji ve Akıllı Şehir Çözümleri
26 ülkede 8000 çalışanıyla faaliyet gösteren Advantech’in Endüstri 4.0, Akıllı Ulaşım, Dijital Sağlık, Yenilenebilir Enerji ve Akıllı Şehir alanlarındaki lider çözüm ve hizmetlerinin tanıtıldığı “Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları Çözüm Günü” 13 Eylül Perşembe Günü, Hyatt Centric Hotel Levent’te gerçekleşti. 
Etkinlikte Türkiye’nin önde gelen teknoloji ve endüstri firmaları Advantech’in gömülü IoT uygulamaları için sağladığı donanım ve yazılım çözümlerini yakından tanıma fırsatı buldular. Intel Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ediz Altun, Intel’in Endüstriyel IoT Çözümleri ve Advantech-Intel iş ortaklığını paylaştığı konuşmasıyla, Onur Konuğu olarak Çözüm Günü’nde yer aldı.
Advantech Türkiye Fabrika ve Enerji Sektör Müdürü Alper Sertel’in, Advantech’in en güncel SBC, kablosuz modül, hafıza kartı ve bellek çözümlerini anlattığı Çözüm Günü’nde Gömülü IoT Platformları Satış Müdürü Görkem Acarlar da WiFi ve LoRa destekli çözümlerle IoT dönüşümünü katılımcılarla paylaştı.
Advantech Genel Merkez ve Türkiye ofisinden konuşmacılarla Türkiye’deki gömülü Nesnelerin İnterneti uygulama alanlarının detaylarının anlatıldığı Çözüm Günü’nde sektördeki fırsatları birlikte inceleme imkanı bulan davetlilerle, bu alanda Türkiye pazarında gerçekleştirilebilecek ortak proje ve uygulamaları değerlendirdiler.
Advantech Türkiye Kurucu Ortağı Cem Çelik konuyla ilgili: “Dünyada endüstriyel bilgisayar alanında %32’lik pazar payı ile lider konumda olan Advantech’in, yakın gelecekteki hedefi yalnızca donanım değil, yazılım ürünlerinde de geniş bir pazar hacmine sahip olmak. Bunun için birçok Bulut çözümü ve yazılım sistemini bir arada kullanarak, üretimde verimlilik, enerji yönetim sistemleri ve akıllı ulaşım gibi sektörlerde çalışmalar yapıyoruz. ‘IoT ile Bütünleşik Bulut Çözümleri’nin her geçen gün daha fazla ilgi gördüğü endüstriyel kullanım alanlarında, Microsoft ve Intel gibi değerli iş ortaklarımızla kullanıcılar için en doğru sistemleri oluşturuyor ve çözüm odaklı bir şekilde ilerliyoruz.” dedi.
Geniş Yelpazede Gömülü IoT Çözümleri ve Ürün Demoları
Advantech Türkiye ofisi, faaliyet alanlarında yer alan her sektör için, sensörden Kenar’a, iletişim çözümlerinden Bulut hizmetlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede gömülü IoT çözümlerini, ürün demolarıyla birlikte detaylı olarak tanıttı. Sektörel Uygulamalarda Gömülü IoT Platformları Çözüm Günü’nde en güncel araç üstü bilgisayarlar, endüstriyel tabletler, dijital signage oynatıcılar, IoT ağ geçitleri, firewall platformları, resepsiyon bilgisayarları, Akıllı Kenar Sunucuları, gömülü SBC ürünleri, yüksek dayanımlı kompakt bilgisayarların canlı gösterimleri ve teknik detaylarına dair bilgilendirmeler seminer oturumlarıyla davetlilerle paylaşıldı ve alanında uzman Advantech yetkilileri, Gömülü IoT teknolojilerinin geleceğiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.
Etkinliğe onur konuğu olarak katılan Intel Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ediz Altun: “Intel olarak IoT yaklaşımımız; Nesneler-Ağ Bağlantısı-Bulut düzeninde ilerliyor. Bu sistemi; bağlı hale getir, akıllandır ve otonomlaştır şeklinde anlatabiliriz. Burada IoT yaklaşımı doğru rotayı takip ettiği takdirde, üreticiler için milyonlarca liralık bir kardan bahsediyoruz. Örneğin bir fabrikada, doğru donanım ve yazılımla, üretimdeki hataları olması gereken zamanda tespit ederek gerekli birime uyarı gönderen bir sistem kurulduğunda; üretimdeki hata payı %1 oranında bile azaltıldığında, bu rakam yıllık karı büyük miktarlarda etkileyecektir. Ancak burada belirtmek istediğim en önemli nokta; doğru yazılım ve donanıma sahip olmak tek başına yeterli değildir. Sahip olduğunuz teknolojiyle birlikte elde ettiğiniz veriyi nasıl işleyeceğinizi bilmiyorsanız, bunun yararlarından faydalanmanız mümkün değildir. Bu noktada doğru çözüm ortaklarıyla çalışmanın önemi artıyor. Advantech ile uzun zamandır bir araya gelerek Türkiye’de yakın gelecekteki ortak projelerimiz üzerine konuşmak istiyorduk. Bu etkinlik bunun için harika bir ortam oldu. Intel ve Advantech ortaklığıyla gelecekte üreteceğimiz projelerle Türkiye’de önemli çalışmalar gerçekleştireceğimizi düşünüyorum.” dedi.
Advantech’le İşbirlikçi Dönüşüm
Advantech Türkiye aynı zamanda bu etkinlik aracılığıyla katılımcılarına “İşbirlikçi Dönüşüm (Co-Creation)” konseptini tanıtarak, Akıllı Gezegeni Olanaklı Kılmak vizyonunu gerçekleştirme yolundaki en önemli kilometre taşlarından birini daha iş ortaklarıyla paylaştı. Türkiye’nin dijitalleşme süreci için disiplin fark etmeksizin sektör odaklı çözüm bütünleştiricilerle yakın iş ortaklığı çerçevesinde IoT ile bütünleşik Bulut çözümleri üretilmesinin hedeflendiği bu yeni gelişim ve inovasyon rotasının tüm dünyada duyurulması için 1-2 Kasım 2018 tarihlerinde Çin’in Suzhou kentinde Advantech’in dünyanın her yanından katılım gösterecek 6000 iş ortağıyla beraber “IoT Co-Creation Zirvesi” düzenlenecek. 
Advantech Türkiye Akıllı Fabrika Günleri’ne Hazırlanıyor
Gömülü IoT Platformları Çözüm Günü’nün ardından Advantech Türkiye ekibi sektörün en önemli Akıllı Fabrika uygulamaları odaklı etkinliklerinden Akıllı Fabrika Günleri’ne 2 Ekim’de İstanbul’da, 4 Ekim’de Bursa’da ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Advantech’in alanlarında lider çözüm ortaklarının da katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan IoT ile Bütünleşik Bulut Çözümleri’ne dair fırsatların değerlendirileceği “III. Faz” paneline ve çözüm ortaklarının Advantech’le gerçekleştirdikleri projelerine dair sunumlarına etkinlikte yer verilecek.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim