Yüksek Pik yüklü Güç Kaynağı

Tıbbi Lazer Uygulamaları için

  • Yüksek Pik yüklü Güç Kaynağı
    Yüksek Pik yüklü Güç Kaynağı
  • Yüksek Pik yüklü Güç Kaynağı
    Yüksek Pik yüklü Güç Kaynağı

Güç kaynağı şirketlerinden biri olan Powerbox ve kırk yılı aşkın bir süredir zorlu uygulamalar için güç çözümlerini optimize etmede önde gelen bir güç, tıp sektöründeki yüksek yük uygulamaları için yeni güç kaynağı çözümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Dijital kontrol ve yüksek enerji depolama yönetimi tekniklerine dayanan SMM3000A80024C serisi, tıbbi lazerlere yüksek verimlilikle 2.25kW tekrarlayan tepe gücü sağlar. SMM3000A80024C tıbbi güvenlik standartlarına uygundur ve sessiz çalışma için termo kontrollü bir soğutma sistemi içerir.

Lazer ekipmanı tıbbi uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır ve kozmetikten genel cerrahiye kadar hepsi lazer veya deşarj tüplerine çok yüksek pik enerji seviyeleri sağlayabilen güç kaynakları gerektirir. Bununla birlikte, yüksek pik enerji ve bunun tekrarı elektromanyetik radyasyon ve hat bozulması oluşturur. Bu, hat kesintileri yaratmadan gerekli miktarda güç sağlayabilen güç çözümlerine ihtiyaç duyan güç tasarımcıları için bir zorluktur, aynı zamanda süreç sırasında yüksek voltajlar ve enerji seviyeleri söz konusu olduğunda hasta ve operatör güvenliğini de garanti eder.

CO2 (karbondioksit) lazerler veya Erbium YAG tıbbi uygulamalarda yaygın olarak kullanılır, ancak belirli bir görevle ilgili darbe sırasında salınan enerji büyük miktarlarda değişebilir. CO2 lazerleri için farklı darbe türleri vardır. Kozmetik kelimesinde, UltraPulse (yüksek darbe gücü ve çok yüksek etkiye sahip çok kısa bir darbe süresi), yani SuperPulse'den (orta darbe gücü ile orta darbe süresi) daha hızlı olan daha yeni bir teknoloji var.

“İyi bir cihaz milisaniyeden daha az darbe genişliğine sahiptir, yani inanılmaz hızlı bir şekilde ateşlenir, bu da güç kaynağının darbe sırasında yüksek enerji seviyeleri sağlayabilmesini, ancak bir sonraki darbe için enerjiyi geri kazanmasını gerektirir.” Said Patrick Le Fèvre, Powerbox Pazarlama ve İletişim sorumlusu. “Dijital güç ve özel PRBX yeniliklerini bir araya getirerek, PRBX 2.25kW AC / DC kapasitör şarj cihazı SMM3000A80024C etkin bir şekilde işin gereksinimlerini karşılar ve IEC60601-1 3. tıbbi güvenlik standardına uygundur.
Güç kaynağı, birincil çıkıştan ikincil ana çıkışa 2xMOOP ve 2xMOPP'dan yardımcı çıkışa bir koruma seviyesi sağlar. Farklı kapasitör kümeleri ve uygulamalarına uyum sağlamak için çıkış voltajı, nominal olarak 5.5A çıkış akımı ile sıfırdan 800VDC'ye (600VDC nominal) ayarlanabilir. Otomatik akım kontrolörü, güç zarfının her zaman güvenli sınırlar içinde olmasını garanti eder, kapasitör yaşlanmasını ve bileşenlerin aşırı gerilmesini azaltır, böylece daha uzun bir ömre katkıda bulunur. SMM3000A80024C, şarj durumunu sürekli olarak izleyen, şarj sonu ve deşarj seviyesini bildiren dahili bir mikroişlemciye ve ayrıca aşırı sıcaklık, aşırı voltaj ve akım gibi anormal çalışmalardan kaynaklanan tüm koruma uyarılarına sahiptir.
Hat bozukluklarını azaltmak için SMM3000A80024C, çok yüksek verimli bir güç faktörü düzeltici (PFC), yumuşak başlatma devresi, filtreleme içerir ve altı taraflı korumalı bir kutuya yerleştirilmiştir. Sesli gürültüyü en aza indirgemek için, SMM3000A80024C fanları ısıyla kontrol edilir ve hızlarını normal, güvenli çalışma için gereken minimum düzeye ayarlar.

SMM3000A80024C ayrıca 24VDC yardımcı çıkış voltajı sağlar, bu da güç lazer denetleyicisine ve arabirimlerine ek güç kaynağı ihtiyacını azaltır. Ek güç için SMM3000A80024C paralel bağlanabilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim