Endüstriyel ve Tıbbi uygulamalar için Güç Kaynağı

Acil yedekleme amaçlarına ya da kısa süreli yüksek enerji gücüne ihtiyaç duyan ekipman üreticilerine yönelik

  • Endüstriyel ve Tıbbi uygulamalar için Güç Kaynağı
    Endüstriyel ve Tıbbi uygulamalar için Güç Kaynağı
  • Endüstriyel ve Tıbbi uygulamalar için Güç Kaynağı
    Endüstriyel ve Tıbbi uygulamalar için Güç Kaynağı

Avrupa'nın en büyük güç kaynağı şirketlerinden biri olan ve kırk yılı aşkın süredir, zorlu uygulamalar için güç çözümlerini optimize etmede lider bir güç olan Powerbox, endüstriyel ve tıbbi uygulamalara yedek ve en yüksek güç çözümleri sunan süper kapasitör boost teknolojisi S-CAP BOOST'un tanıtımını duyuruyor. Akıllı kontrol ve izleme ile birleştirilen en yeni süper kapasitör teknolojisine dayanan S-CAP BOOST, güvenlik düzenlemeleri, Lityum İyon veya asitli bataryalara izin verilmeyen uygulamalarda acil yedekleme amaçlarına ya da kısa süreli yüksek enerji gücüne ihtiyaç duyan ekipman üreticilerine yönelik bir çözüm sunar.  Uygulamaya bağlı olarak, S-CAP BOOST, süper kapasitör bankalarını UPS olarak çalışacak şekilde şarj etmek ve izlemek için, güvenlik işlemlerinin kapatılmadan önce gerçekleşmesi için yedek güç sağlayarak ya da ana kaynağı bozmadan veya sistem bataryasının lazer, elektrik motoru güçlendirici veya X-ışını emisyon elemanı gibi uygulamalarda boşalmasına / hasar görmesine neden olmadan kısa bir süre boyunca yüksek güç sağlamak için yapılandırılabilir.
Tehlikeli veya sınırlı ortamlarda çalışan kritik uygulamalar, kimyasal ve diğer tehlikeli riskler açısından, Lityum İyon gibi belirli türdeki bataryaları azaltarak veya yasaklayarak, sıkı bir şekilde düzenlenir. Güvenlik nedenleriyle, bu uygulamaların alarmları ve güvenlik kapama işlemlerini yürütecek kadar uzun bir güç yedeği olması gerekir. Böyle zorlu koşullarda, geleneksel piller, genel uygulamalar için birkaç Farad'dan 200 Farad değerine sahip olabilen süper kapasitör bankalar ile büyük sistemlerde ise konteyner boyutuna uygun boyutlar ile değiştirilir. S-CAP BOOST teknolojisi, belirli bir uygulama için gerekli olan belirli bir voltaj ve enerjiyi sağlayan geniş bir aralıktaki donanımlara kadar tek bir 2.8V hücre süper kapasitöründen hayati parametreleri sıkı bir şekilde kontrol eder.
Powerbox’ın S-CAP BOOST teknolojisini kullanan bir ürünün bir örneği, çok kısıtlı bir alana kurulan endüstriyel proses kontrol bilgisayarı için geliştirilmiş 2500W'lık bir yedekleme birimidir. 19 inç 2U şaside yer alan 29F-54V-60A, 29 Farad'lık toplam 22 süper kapasitöre sahiptir ve tam yükte 5 saniye ve yarım yükte 30 saniye boyunca 2500 W kapasiteye sahiptir. Hücre şarjını optimize etmek için 29F-54V-60A, akım kontrolünü bir DC / DC dönüştürücü ile entegre eder ve gerektiğinde tam güç sağlamak için süper kapasitörlerin uygun şekilde şarj edilmesini garanti eder. Birim yük dengeleme, hücre sağlığı izleme ve alarmları ile aktif şarj hücreleri kontrolünü içerir. Vcell-yüksek, Vcell-düşük, Vcell-sıfır ve sıcaklık da dahil olmak üzere alarm sinyalleri, fiziksel bir arayüz aracılığıyla, dijital kontrol ve izleme ile alternatif bir seçenek olarak mevcuttur.
Powerbox’ın Pazarlama Kurulu ve İletişim Başkanı Patrick Le Fèvre “Acil durum yedeklemesi veya yüksek tepe akımı gerektiren uygulamaların sayısı artıyor ve güç kaynakları içindeki süper kapasitörleri entegre etmek, sistem mimarları tarafından dikkate alınması gereken son derece güvenilir ve uygun bir seçenek haline geliyor.” dedi. “Powerbox’ın S-CAP BOOST ürünü gelecek için harika bir platformdur ve sadece elektrikli araçlar için değil, süper kapasitör enerji depolama teknolojisi için etkileyici sayıda uygulama öngörüyoruz.”
500 ila 1.000 arasında bir döngüselliğe (şarj etme sayısı) sahip olan Lityum İyon ile karşılaştırıldığında, süper kapasitörler 500.000 ila 20.000.000 devir arasında sürdürebilir, bu da teknolojinin endüstriyel veya tıbbi lazerler gibi yüksek enerjili büyük miktarlarda şarj / deşarj döngüsü gerektiren uygulamalar için son derece uygun olmasını sağlar. S-CAP BOOST teknolojisi, her devir arasında depolanan enerjiyi en yüksek düzeyde güvenlik ve güvenilirlikle optimize etmek için süper kapasitörlerin yükünün çok sıkı kontrol edilmesi adına geliştirilmiştir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim