Endüstriyel ve Tıbbi uygulamalar için Güç Kaynağı

  Sor / bana ulaş

Acil yedekleme amaçlarına ya da kısa süreli yüksek enerji gücüne ihtiyaç duyan ekipman üreticilerine yönelik

Elektronik & Elektrik

Endüstriyel ve Tıbbi uygulamalar için Güç Kaynağı
Endüstriyel ve Tıbbi uygulamalar için Güç Kaynağı
Endüstriyel ve Tıbbi uygulamalar için Güç Kaynağı
Endüstriyel ve Tıbbi uygulamalar için Güç Kaynağı

Avrupa'nın en büyük güç kaynağı şirketlerinden biri olan ve kırk yılı aşkın süredir, zorlu uygulamalar için güç çözümlerini optimize etmede lider bir güç olan Powerbox, endüstriyel ve tıbbi uygulamalara yedek ve en yüksek güç çözümleri sunan süper kapasitör boost teknolojisi S-CAP BOOST'un tanıtımını duyuruyor. Akıllı kontrol ve izleme ile birleştirilen en yeni süper kapasitör teknolojisine dayanan S-CAP BOOST, güvenlik düzenlemeleri, Lityum İyon veya asitli bataryalara izin verilmeyen uygulamalarda acil yedekleme amaçlarına ya da kısa süreli yüksek enerji gücüne ihtiyaç duyan ekipman üreticilerine yönelik bir çözüm sunar.  Uygulamaya bağlı olarak, S-CAP BOOST, süper kapasitör bankalarını UPS olarak çalışacak şekilde şarj etmek ve izlemek için, güvenlik işlemlerinin kapatılmadan önce gerçekleşmesi için yedek güç sağlayarak ya da ana kaynağı bozmadan veya sistem bataryasının lazer, elektrik motoru güçlendirici veya X-ışını emisyon elemanı gibi uygulamalarda boşalmasına / hasar görmesine neden olmadan kısa bir süre boyunca yüksek güç sağlamak için yapılandırılabilir.
Tehlikeli veya sınırlı ortamlarda çalışan kritik uygulamalar, kimyasal ve diğer tehlikeli riskler açısından, Lityum İyon gibi belirli türdeki bataryaları azaltarak veya yasaklayarak, sıkı bir şekilde düzenlenir. Güvenlik nedenleriyle, bu uygulamaların alarmları ve güvenlik kapama işlemlerini yürütecek kadar uzun bir güç yedeği olması gerekir. Böyle zorlu koşullarda, geleneksel piller, genel uygulamalar için birkaç Farad'dan 200 Farad değerine sahip olabilen süper kapasitör bankalar ile büyük sistemlerde ise konteyner boyutuna uygun boyutlar ile değiştirilir. S-CAP BOOST teknolojisi, belirli bir uygulama için gerekli olan belirli bir voltaj ve enerjiyi sağlayan geniş bir aralıktaki donanımlara kadar tek bir 2.8V hücre süper kapasitöründen hayati parametreleri sıkı bir şekilde kontrol eder.
Powerbox’ın S-CAP BOOST teknolojisini kullanan bir ürünün bir örneği, çok kısıtlı bir alana kurulan endüstriyel proses kontrol bilgisayarı için geliştirilmiş 2500W'lık bir yedekleme birimidir. 19 inç 2U şaside yer alan 29F-54V-60A, 29 Farad'lık toplam 22 süper kapasitöre sahiptir ve tam yükte 5 saniye ve yarım yükte 30 saniye boyunca 2500 W kapasiteye sahiptir. Hücre şarjını optimize etmek için 29F-54V-60A, akım kontrolünü bir DC / DC dönüştürücü ile entegre eder ve gerektiğinde tam güç sağlamak için süper kapasitörlerin uygun şekilde şarj edilmesini garanti eder. Birim yük dengeleme, hücre sağlığı izleme ve alarmları ile aktif şarj hücreleri kontrolünü içerir. Vcell-yüksek, Vcell-düşük, Vcell-sıfır ve sıcaklık da dahil olmak üzere alarm sinyalleri, fiziksel bir arayüz aracılığıyla, dijital kontrol ve izleme ile alternatif bir seçenek olarak mevcuttur.
Powerbox’ın Pazarlama Kurulu ve İletişim Başkanı Patrick Le Fèvre “Acil durum yedeklemesi veya yüksek tepe akımı gerektiren uygulamaların sayısı artıyor ve güç kaynakları içindeki süper kapasitörleri entegre etmek, sistem mimarları tarafından dikkate alınması gereken son derece güvenilir ve uygun bir seçenek haline geliyor.” dedi. “Powerbox’ın S-CAP BOOST ürünü gelecek için harika bir platformdur ve sadece elektrikli araçlar için değil, süper kapasitör enerji depolama teknolojisi için etkileyici sayıda uygulama öngörüyoruz.”
500 ila 1.000 arasında bir döngüselliğe (şarj etme sayısı) sahip olan Lityum İyon ile karşılaştırıldığında, süper kapasitörler 500.000 ila 20.000.000 devir arasında sürdürebilir, bu da teknolojinin endüstriyel veya tıbbi lazerler gibi yüksek enerjili büyük miktarlarda şarj / deşarj döngüsü gerektiren uygulamalar için son derece uygun olmasını sağlar. S-CAP BOOST teknolojisi, her devir arasında depolanan enerjiyi en yüksek düzeyde güvenlik ve güvenilirlikle optimize etmek için süper kapasitörlerin yükünün çok sıkı kontrol edilmesi adına geliştirilmiştir.
 

Tarihinde yayınlanan Temmuz 13, 2018 - (451 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Powerbox International AB
Industrigatan 8 Box 148
646 22 Gnesta - Sweden
+ 46 158 703 00
+ 46 158 703 20
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
ATtiny1627 Mikrodenetleyici Ailesi ile Gürültüyü Kes
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Güney Avrupa Bölge Endüstriyel İş Birimi Satış Genel Müdürü Roberto Ambrosi ile Röportaj
Tam Entegre DC / DC dönüştürücüler
TEL 12 (WI) Serisi Ultra Kompakt 12 Watt DC / DC Dönüştürücüler (DIP-16)
TSR 1.5E Serisi - 1.5 Amp POL Anahtarlama Regülatörleri
TMR 4 (WI) SERİSİ
TPI Serisi - Kompakt 30, 65 ve 125 Watt Açık Çerçeve AC / DC güç kaynakları
TMPW Serisi - Kompakt 5-50 Watt AC / DC Modülleri
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Euchner; İnsan ve Makine için Emniyet
Phoenix Contact; Sisteminizin nabzını tutun
IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Şirket, kurulduğu günden bu yana yüksek performanslı metal oksit varistörünün Ar-Ge ve üretimine kendini adamıştır
Microchip; Kablolu ve Kablosuz Dünyaya Bağlanma
Microchip: IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
İnsan ve Makine için Emniyet
Veri Merkezi İzleme ve Yönetim Sistemi
Weidmüller; SIL3 Güvenlik Röleleri
Zettlex; Precision in the Extreme
Staubli Konektör; Tam Güvenlik, Tam Koruma
Mükemmel Tasarım: SILAS
KG Serisi Kırmızı Emniyet ve Ana Kumanda Şalterleri
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
Silas Yatay Tip NH Sigortalı Yük Ayırıcıları
Geleceğin E3 Hali
Sınıfının En İyisi Çok İnce Tasarıma Sahip Pro-M Serisi Güç Kaynakları
2,4” IPS TFT Ekran
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Dahili Alıcı-Verici İçeren Mikrodenetleyici
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
Her Ayrıntısı Mükemmel; Weidmüller Term Serisi
Phoenix Contact; Push-In Bağlantı Kolaylığı
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri