Yeni nesil üretim tedarik platformu tridi.co ile Türkiye’nin üretim kapasitesi birleşiyor

2021 yılının sonuna kadar 500 nitelikli üretim partnerine ulaşarak global pazarda önemli bir oyuncu olmayı hedefliyor

  • Yeni nesil üretim tedarik platformu tridi.co ile Türkiye’nin üretim kapasitesi birleşiyor
    Yeni nesil üretim tedarik platformu tridi.co ile Türkiye’nin üretim kapasitesi birleşiyor
  • Yeni nesil üretim tedarik platformu tridi.co ile Türkiye’nin üretim kapasitesi birleşiyor
    Yeni nesil üretim tedarik platformu tridi.co ile Türkiye’nin üretim kapasitesi birleşiyor
  • Yeni nesil üretim tedarik platformu tridi.co ile Türkiye’nin üretim kapasitesi birleşiyor
    Yeni nesil üretim tedarik platformu tridi.co ile Türkiye’nin üretim kapasitesi birleşiyor

Üretim tedarik sürecinin dijital dönüşümüne katkı sağlamak amacı ile Türkiye’nin ilk yapay zeka destekli talebe özel endüstriyel üretim platformunu geliştiren Tridi, binlerce müşteri ve üretim partneri ile pazarda kısa sürede kabul gördü. Üretim talebinde bulunan firmalar ve hizmet veren üreticiler için hızlı, kolay ve sürekli üretim deneyimi sunan Tridi.co’nun online tekliflendirme, üretilebilirlik analizi ve süreç takip araçları bu alanda dijitalleşmenin kapılarını aralıyor. Müşteride yarattığı değerler ile hızla büyüyen platform, üretim kapasitesini ve yetkinliğini artırmak için yeni üretim partnerleri arıyor.

Türkiye’nin nitelikli üreticilerini Tridi.co platformunda toplayarak şimdiden geniş bir tedarik ağı oluşturan Tridi, 2021 yılının sonuna kadar 500 nitelikli üretim partnerine ulaşarak global pazarda önemli bir oyuncu olmayı hedefliyor. Teknolojik altyapısı ve kullanıcı dostu hizmet anlayışı sayesinde farklı sektör ve coğrafyalardan şu ana kadar binlerce sipariş almış olan Tridi.co​​​​​​​, bu siparişleri Türkiye’deki nitelikli üretim ağı ile üretiyor. Nitelikli partner ağı ve sınırsız kapasite ile 1 günde üretime geçmeyi vaadeden üretim tedarik platformu, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

 Endüstride Dijital Devrim

Üretim sürecini ve tedariğini tamamen dijitalleştiren Tridi.co​​​​​​​, konvansiyonel sürecin sebep olduğu aksaklıkları en aza indirerek hızlı, kolay ve sürekli çözümler sağlıyor. Yapay zeka ve algoritmalar ile; üretim için gerekli olan üretilebilirlik analizi, fiyat teklifi ve termin gibi tüm bilgiler platform üzerinden adım adım müşteriye sunuluyor. Diğer tarafta ise üreticileri, kendi işlerini seçebilecekleri ve iş hacimlerini büyütebilecekleri cezbedici fırsatlar bekliyor. Her iki taraf için de tüm sürecin dijitalde yönetilip takip edilebilmesi endüstrideki zaman ve para verimliliği adına iddidali bir çözüm.

 Tüm üretim hizmetleri için tek bir platform, sınırsız üretim kapasitesi

Sistem oldukça basit bir mantığa sahip: CNC İşleme, Sac Metal Şekillendirme (Kesim, Büküm, Kaynak vb.), 3D Baskı, Plastik Enjeksiyon Kalıplama vb. teknolojileri kullanarak yapılacak olan üretim ihtiyaçları için sisteme çizim dosyaları müşteriler tarafından yükleniyor. Ardından bu dosyalara ait teknik spesifikasyonlar (malzeme, tolerans, yüzey özellikleri vb.) işaretlenerek anında fiyat teklifleri görüntülenebiliyor. Sipariş onayına istinaden, Tridi.co​​​​​​​ partner network ekibi, ilgili siparişi yapay zeka desteğiyle sadece uygun teknik özelliklere sahip üretim partnerlerini seçerek proje olarak açıyor. Üretim süreci en geç 24 saat içerisinde başlıyor ve tüm süreç online olarak müşteri tarafından izlenebiliyor. Tridi.co​​​​​​​, parçaların teknik olarak uygunluğundan, kalitesinden ve doğru terminle müşteriye ulaştırılmasından sorumlu olarak müşteriler için ciddi bir rahatlık sağlıyor. Bu sayede üretim ve tasarım mühendisleri, tedarik süreci problemlerini tamamen devretmiş, zaman kayıplarının önüne geçmiş oluyorlar. Müşteri ile üretici buluşmuyor, her iki taraf için de tek muhatap olma rolünü platform üstleniyor. Üreticilere de kendi yetkinliklerine en uygun siparişler doğru bir fiyat ve terminle verildiği için tamamen üretime ve kaliteye odaklanmaları açısından bolca zaman kalıyor. 

En uygun üreticiler ile aynı gün üretim

Yapay zekanın ve algoritmaların yapabileceklerinin sınırı yok. Geleneksel yöntemlerde üretime geçmeden önce uzlaşmaya varılana kadar üreticiler ile uzun uzun görüşülürdü. Tridi.co​​​​​​​ bu durumun yarattığı kayıpları ortadan kaldırmak için geniş üretici ağınının tümünü  platformuna entegre etti. Makine öğrenimi sayesinde sisteme yüklenen modeller en uygun kapasiteye sahip üreticilere proje olarak açılıyor. Üretim partner ağının sunduğu sınırsız kapasite ile proje en uygun üretici ile eşlenerek 1 gün içerisinde üretime geçiliyor. Üretim sonrası Tridi operasyon merkezine ulaşan parçalar uzman mühendis kadrosu tarafından titizlikle inceleniyor ve kalite onayından geçer geçmez müşterilere doğru yola çıkıyor.

 Boş kapasiteler tridi.co ile dolacak, iş hacimleri genişleyecek

Tridi.co​​​​​​​ platformunun talebe özel üretim alanında sağladığı faydalar müşteriler ile sınırlı değil. Platformun her sektöre erişimi ile üreticinin kapasitesi boş kalmıyor ve aynı zamanda yeni müşteri bulmanın getirdiği maliyetlerden kaçınmış oluyorlar. Üreticiler kendi üretim kapasitelerine göre her sektörden diledikleri işi üretime geçmek üzere seçebiliyorlar. Tridi, üreticinin belirli tek bir sektöre ve müşteriye bağlı kalmayarak; ekonomik düşüşlerden etkilenmemesi ve yeni pazarlara erişerek iş hacimlerini genişletmesi için sektörde kalkınma yaratmaya devam ediyor.

Tridi.co​​​​​​​​​​​​​​, üretim ihtiyacı olan firmaları ve hizmet veren üreticileri platformu kullanmaya davet ediyor!

Tridi ekibi, endüstriyel üretimde yerel ekosistemin dijitalleşmesine, üretimde katma değerin ve etkinliğin artırılmasına katkı sağlamak için tüm paydaşları tridi.co’yu kullanmaya davet ediyor.

Tridi.co​​​​​​​, platformun merkezileştirme gücü sayesinde Türkiye’deki yerleşik üretim gücünü başta Avrupa olmak üzere global taleplere açarak Dünya’daki üretim pazarında öncü bir oyuncu olacağına inanıyor.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim