Türk-Alman Ortaklığı Petrofer 2019 yılında Türkiye'nin en modern gras üretim tesisini kurdu

Türk sanayisinin ihtiyacı olan farklı NLGI sınıf ve baz yağ viskozitelerinde sabun tipleri ve yüksek performanslı Kalsiyum Sülfonat Komplex gresleri üretilmektedir

  • Kasım 18, 2022
  • 1377 Görüntüleme
  • Türk-Alman Ortaklığı Petrofer 2019 yılında Türkiye'nin en modern gras üretim tesisini kurdu
    Türk-Alman Ortaklığı Petrofer 2019 yılında Türkiye'nin en modern gras üretim tesisini kurdu

Petrofer; dünyada 14 ülkede üretim tesisi olan, 3 fabrikası İzmir’de bulunan, 80 yılı aşkın tecrübeye sahip bir Alman firmasıdır. Türk-Alman ortak yatırımı olarak 1983 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmektedir. Özellikle yanmaz hidrolik sıvılar olmak üzere birçok farklı endüstriyel yağ ve gres ürünlerinin üretimi ve tedariki sağlanmaktadır.  

Ürün yelpazesi içerisinde 1000 adedin üzerinde ürün çeşidi bulunduran Petrofer, bu yelpazeye 2019 yılında gres ürünlerini de dahil ederek İzmir’de Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin en modern gres üretim tesisini kurmuştur. Türk sanayisinin ihtiyacı olan farklı NLGI sınıf ve baz yağ viskozitelerinde Lityum, Lityum EP, Lityum Komplex, Kalsiyum, Lityum-Kalsiyum karışımı sabun tipleri ve yüksek performanslı Kalsiyum Sülfonat Komplex gresleri üretilmektedir. Bu ürünlere ilave olarak yüksek sıcaklığa dayanıklı, su direnci yüksek, ağır yük altında çalışabilecek, Poliüre, Alüminyum ve Lityum Komplex sabun cinsine sahip sentetik, yarı sentetik ve mineral bazlı özel gresler ürün portföyünde bulunmaktadır. Bu ürünler ile Demir Çelik, Çimento, Maden, Cam, Alüminyum, Seramik Fabrikaları, Pelet Presler, Otomotiv ve Rüzgar Türbinleri gibi ağır şartlarda çalışan tüm endüstriyel uygulamalarda hizmet vermektedir. Petrofer, yüksek teknolojiye sahip laboratuvarları ve Ar-Ge merkezi ile sektöre yönelik ihtiyaçların karşılanması adına özel ürün geliştirmeleri ve satış sonrası teknik servis süreçleri ile çözüm ortağı olarak hizmet sunmaktadır.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim