Lineer Motorlar için ilk Kablo makarası

Robotik kol gücü kesildiğinde veya bir hata oluştuğunda kablo makarası taşıyıcının düşmesini önler

  • Lineer Motorlar için ilk Kablo makarası
    Lineer Motorlar için ilk Kablo makarası
  • Lineer Motorlar için ilk Kablo makarası
    Lineer Motorlar için ilk Kablo makarası
  • Lineer Motorlar için ilk Kablo makarası
    Lineer Motorlar için ilk Kablo makarası

Ming Tai Yüksek ömürlü mekanik kablo makarası bir güç yayı ile tahrik edilir. Kablo makarasının çekme kuvveti, arabanın ağırlığı ile aynı olduğunda, mekanizma dengeye ulaşır ve elektrik kesildiğinde veya servo sürücünün bir hatası olduğunda arabanın düşmesini önler.

Yeni bir çağın gelmesiyle birlikte robotik kol birçok uygulamanın vazgeçilmez bir unsuru haline geliyor. Robotik kolların çoğunda altı adete kadar eklem bulunur; bunlardan biri kolları yukarı ve aşağı hareket ettirme gücünü sağlayan dikey doğrusal motordur.

Lineer motor kullanmanın birçok çekici nedeni vardır. Ancak dikey uygulamalarda lineer motorlar için zorluk, güç kesildiğinde veya servo sürücüde bir hata oluştuğunda taşıyıcının kaya gibi düşmesidir. Bazen zararlara neden olur.

Yenilikçi bir uygulama olarak burada yüksek kullanım ömrüne sahip bir mekanik kablo makarası uygulanabilir. Bir güç yayı tarafından tahrik edilir. Kablo makarasının çekme kuvveti arabanın ağırlığına eşit olduğunda mekanizma dengeye ulaşır ve arabanın düşmesini engeller.

Kablo makarasını uygulamanın avantajları şunlardır:

- Elektrik kesildiğinde kaya gibi düşmesini engelleyecektir. Manyetik yük dengeleme gibi diğer yaygın çözümlerle karşılaştırıldığında kablo makarası, küçük hacimde daha uzun bir strok sunabilir. Pnömatik veya elektromekanik frenle karşılaştırıldığında kablo makarası için başka bir güç kaynağına ihtiyaç yoktur. Pnömatik yük dengelemeyle karşılaştırıldığında kablo makarasının dengeye ulaşması daha kolaydır, kuvvet sabittir.

- Çekme kuvveti, dikey kaymanın yükseltilmesinde sorumluluğu motorla paylaşabilir. Sonuç olarak, motorun boyutu küçültülebilir, bu da kolun hacminin azalmasına, gürültünün azalmasına ve maliyetin azalmasına neden olur.

Ming Tai, dikey uygulamalarda Lineer motorlar için ilk kablo makarası prototipini piyasaya sürdü. 65(L) x 60(W) x 60(H)mm ölçülerinde 190mm strok ile 6 Kgf çekme kuvveti sağlar. Yaşam döngüsü 500.000 kata ulaşabilir. Mekanizmanın özelleştirilmiş özelliklerini sunuyoruz ve müşterinin ihtiyacına göre alt plaka ile kancayı bağlamanın en basit yolunu sunuyoruz.

Dikey uygulamalarda lineer motorların düşme problemini çözmek için ilginç ve alternatif bir çözüm arıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin; dikey uygulamalarda Lineer motorlar alanında yeni uygulama potansiyeli geliştirmemiz ve açmamız bekleniyor. Sen.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim