Sensörler için Arayüzler ve NEC ve CEC Sertifikaları

Yüksek Sıcaklık Alanlarında veya Tehlikeli Ortamlarda Kullanım için İdeal

  • Sensörler için Arayüzler ve NEC ve CEC Sertifikaları
    Sensörler için Arayüzler ve NEC ve CEC Sertifikaları

MTS Systems Corporation'ın (NASDAQ: MTSC) bir bölümü olan MTS Sensörleri, E-Series ET Start / Stop'ı analog ve SSI olmak üzere iki yeni arayüz ile genişletiyor. Buna ek olarak, şirket ayrıca, ABD ve Kanada pazarları için ET konum sensörlerinin IECEx standartlarına ve NEC ve CEC'ye göre uluslararası olarak sertifikalandırıldığını da duyurdu.

Baskı üretimine veya çelik / demir işleme işine ayrılmış sanayi tesisleri, zorlu çalışma koşullarından bağımsız olarak maksimum güvenlik ve güvenilirlik sağlayan araçlandırmaya ihtiyaç duymaktadır. Her iki yeni arayüz, uygulamaya bağlı olarak, yüksek sıcaklık alanlarında veya tehlikeli ortamlarda kullanım için idealdir. Yeni analog arayüz seçeneği, müşterilere entegre sensör ve kontrol cihazı arasında ölçüm verilerini karşılıklı değiştirmenin en basit yolunu sunar. Yeni SSI arayüzünün avantajı, sağlam olması ve daha yüksek bir çözünürlükte dijital, daha doğru ölçüm verileri sunmasıdır.

MTS Sensörlerin Ürün Müdürü Bay Manfred Sapp, "ET Sensörümüzün genişletilmesi müşterilere iki arayüz çeşidi sunuyor, bu yüzden sensörlerini uygulamalarına göre seçebiliyorlar" açıklamasını yaptı. "NEC ve CEC de dahil olmak üzere yeni sertifikalarımız ile dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimiz, I, II, III. sınıfın güvenlikle ilgili alanlarındaki uygulamaları için üç farklı arayüz yelpazesinden birini de seçebilirler - Bölüm 2 - A , B, C, D, F, G Gruplarının yanı sıra 2 ve 22 bölgelerinde " MTS tarafından geliştirilen patentli Temposonics® teknolojisi, modern endüstriyel uygulamalarda en çok talep gören yerlerde kullanılmak için oldukça uygun olan konumu ölçmek için son derece hassas temassız bir yöntem sunar. Bu teknolojiye dayanan sensörler böylece titreşimler, şok ve aşırı basınçlara karşı oldukça dirençlidir. Bu sensörler hareketli parçalara bağımlı olmadığı için, az bir bakımla veya hiç bakım gerektirmeden uzun süreli çalışma ömrüne sahiptirler. Dahası, en fazla yer kaplamamış ortamda bile monte edilebilirler.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim