Schurter Holding AG Yönetim Kurulunda Değişiklikler

Köklü Lucerne merkezli aile şirketi SCHURTER Yönetim Kurulu Başkanı Hans-Rudolf Schurter, asayı 1 Mayıs 2020'de küçük kardeşi Thomas Schurter'e teslim etti

  • Tedarikçi SCHURTER AG
  • Mayıs 13, 2020
  • 4365 Görüntüleme
  • Schurter Holding AG Yönetim Kurulunda Değişiklikler
    Schurter Holding AG Yönetim Kurulunda Değişiklikler

Köklü Lucerne merkezli aile şirketi SCHURTER Yönetim Kurulu Başkanı Hans-Rudolf Schurter, asayı 1 Mayıs 2020'de küçük kardeşi Thomas Schurter'e teslim etti. Aile şirketinin CEO'su da dahil olmak üzere lider pozisyonlarda neredeyse 35 yıllık bir başarıdan sonra Hans-Rudolf Schurter emekli oluyor. Bunun nedeni, görevlerine olan heves eksikliğinden değil, şirketin Ana Sözleşmesinden kaynaklanmaktadır. Bu tüzüklere göre, SCHURTER Holding AG'nin Yönetim Kurulu'nda bir aile üyesinin görev süresi, 70 yaşını doldurduğu Yıllık Genel Kurul'da sona ermektedir.

Süreklilik sağlandı
SCHURTER Holding AG tamamen Schurter ailesine aittir, bu nedenle Yönetim Kurulu başkanlığı bir aile üyesi tarafından kullanılmaya devam edecektir. Bu düşünceye dayanarak ve on yıllardır sürekliliği sağlamak için 1998 yılından beri SCHURTER Holding AG Yönetim Kurulu Üyesi olan Dr. Thomas Schurter görev alacak. Önümüzdeki yıllarda ailenin gelecek nesli kademeli olarak SCHURTER Grubu içindeki görevlere hazırlanacaktır.

Yeni Başkan
18.09.1955 doğumlu Thomas Schurter, kayropraktik doktorudur. Birlikte yaşıyor ve ilk evliliğinden üç yetişkin çocuğu var.

1984'ten 2018'e kadar Thomas Schurter Lucerne'de kendi kayropraktik uygulamasını yürüttü. Son 1½ yıldır Lucerne'deki SCHURTER Grubunun ve grup şirketlerinin operasyonel işlerini tanımaktadır.

1988-2000 yılları arasında Lucerne'de özel bir emeklilik ve bakım evi işleten Heim im Bergli AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve üyesi oldu. Ayrıca daha küçük anonim şirketlerde diğer yönetim kurulu koltukları ve başkanlıklarda bulundu.
Profesyonel organizasyonlarda Orta İsviçre Chiropractors Society yönetim kurulu üyesi ve başkanı ve Chirosuisse tarife komisyonunun üyesiydi.

Boş zamanlarında Thomas Schurter seyahat etmekten, kayak yapmaktan hoşlanır ve yaz aylarında partneriyle birlikte yürüyüş parkurlarında bulunabilir. Ayrıca kardeşi Hans-Rudolf ile kürek tutkusunu paylaşıyor.

Yönetim Kurulu'ndaki diğer değişiklikler
Hans-Rudolf Schurter'in emekliye ayrılması ve kardeşi Thomas'ın yerine gelmesi nedeniyle, Yönetim Kurulu'nda bir koltuk boş kalıyor. Gelecekte, bu pozisyon Hergiswil'deki avukat ve noter Ralph Sigg-Schurter (1961 doğumlu) tarafından kabul edilecektir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim