LED Aydınlatma Sistemi

İlk denemede IRIS ISO/TS 22163'e göre sertifikalandırıldı

  • Tedarikçi SCHURTER AG
  • Mart 25, 2022
  • 207 Görüntüleme
  • LED Aydınlatma Sistemi
    LED Aydınlatma Sistemi

Burisch Elektronik Bauteile GmbH'nin LED aydınlatma sistemi SCHURTER TrenoLux ile "Demiryolu Teknolojisi" iş birimi, 2021 yılında ilk denemede IRIS ISO/TS 22163'e göre sertifikalandırılmıştır. Bunun arkasında, özellikle demiryolu endüstrisine ve tedarikçilerine uyarlanmış bir kalite yönetim modeli bulunmaktadır.

IRIS, "Uluslararası Demiryolu Endüstri Standardı" anlamına gelir. IRIS standardı ile, Brüksel merkezli "Union des Industries Ferroviaires Européennes" (UNIFE), önde gelen raylı sistem üreticileri ile işbirliği içinde, 2006 yılında ilk kez kalite yönetim sistemleri için uluslararası düzeyde geçerli bir gereklilik geliştirdi. Sadece raylı sistem üreticilerine değil, aynı ölçüde onların tedarikçilerine ve mühendislik hizmet sağlayıcılarına da. Onlar da aynı gereksinimlere göre sertifikalandırılabilirler. 2006'dan bu yana çok zaman geçti. Gereksinimler arttı ve yönetmelikler birkaç kez revize edildi ve uyarlandı. Geçerli sürümün adı IRIS ISO/TS 22163'tür.

KYS ve BMS

ISO/TS 22163 bir kalite (QMS) ve iş yönetim sistemidir (BMS). Süreçlere ve bunların en doğru dokümantasyonuna atıfta bulunur. Proje yönetimi, konfigürasyon yönetimi ve eskime yönetimine özel önem verilmektedir. IRIS'in temel hedeflerinden biri, tedarik zincirindeki kalite kusurlarını ve gecikmeleri önlemek, maliyetleri azaltmak ve güvenilirliği artırmaktır. Kılavuzlar, başlangıçtan itibaren maksimum kaliteyi sağlamak için satın alma sürecine erken müdahale eder. Bugün dünya çapında 2000'den fazla şirket ISO/TS 22163 sertifikasına sahiptir. Herkesin aynı kural ve şartnamelere göre çalışması gerektiği düşünüldüğünde bu, işbirliğini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Tüm süreçler müşteriler ve tedarikçiler için şeffaftır. ISO/TS 22163, uluslararası kabul görmüş ve uygulanabilir bir araç haline gelir. Ve son olarak, bir kalite mührü!

SCHURTER TrenoLux LED aydınlatma sistemi
TrenoLux, 1.1.2017'den beri İsviçreli SCHURTER Grubunun bir parçası olan Avusturyalı Burisch Elektronik Bauteile GmbH şirketinden demiryolu teknolojisi için bir LED aydınlatma sistemidir. Raylı araçlarda iyi bir dış görüş sistemi olarak doğan iç aydınlatma da artık sunuluyor. Bu arada Viyanalı Burisch, çok fazla deneyim kazanmayı başardı ve müşterileri arasında çok sayıda tanınmış demiryolu sistemi üreticisini sayabilir. Mühendislik merkezi Viyana'da, üretim ise 1 Ocak 2017'den bu yana SCHURTER Group'un bir parçası olan Cabex Kft. tarafından Macaristan'da gerçekleştiriliyor.

Neden LED?

Demiryolu teknolojisinde LED teknolojisini kullanmanın avantajları nelerdir? İlk nokta, Burisch'in demiryolu teknolojisi yapmasının ana nedenidir. Yıllar önce ÖBB, raylı araçlarında uzun arıza süreleri ve bakım süreleriyle uğraşmak zorunda kaldı. Hala duran bir lokomotifin maliyeti vardır. Ve her yıl değiştirilmesi gereken aydınlatma da paraya mal olur. Burisch'in tam anlamıyla trene atladığı ve LED teknolojisi ile bu sorunu çözdüğü yer burasıdır. LED aydınlatma sistemleri son derece güvenilir ve parlaktır. Bu, yalnızca bakım maliyetlerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda tüm trenin güvenliğini de artırır. Sonuçta, raylarda bir şey yatıyor olabilir. Tren sürücüsü bunu ne kadar erken fark ederse, işlerin iyiye gitme olasılığı o kadar artar. Standart– Donanımlı – Özelleştirilmiş SCHURTER TrenoLux mühendisleri neredeyse her zaman raylı sistem üreticileriyle yakın bir şekilde çalışır. Aydınlatma, raylı araca uyarlanmıştır. Bu, standart hazır çözümlerin nadiren uyduğu anlamına gelir. Burisch, bu amaç için "Fitted" ve "Customized" versiyonlar sunmaktadır. İkincisi tamamen özelleştirilmiş çözümlerdir. SCHURTER Tedarik Zinciri Müşteriye özel bir çözüm için işler gerçekten zorlaştığında, SCHURTER Grubunun bir parçası olarak Burisch, diğer Grup şirketlerinin çok sayıda yetkinliğine güvenebilir. Bunlar örneğin şunları içerir: IPC Sınıf 3'e göre PCBA montajı, DIN 6701'e göre A1 seviyesine kadar yapıştırma, lazer kesim veya cam ve polikarbonat üzerine serigrafi. 

İlk denemede "EuroDual" Sertifikası! 

Oldukça rekabetçi olan uluslararası pazarda rekabet edebilmek için Burisch ve Cabex, IRIS ISO/TS 22163 sertifikasyon denetimlerinden geçmek zorunda kaldı. Her ikisi de başarılı geçti! Deutsche Bahn Q1 ISO/TS 22163 uluslararası kabul görmüş ve gerekli standart olmasına rağmen, bireysel demiryolu operatörlerinin kendi denetimlerini yapmaları ve kendi kalite etiketlerini yayınlamaları söz konusu olabilir. Örneğin Deutsche Bahn AG'de durum böyledir. Bir yarışmaya katılmak istiyorsanız, ISO/TS 22163'e ihtiyacınız var, ancak Deutsche Bahn bunun biraz daha kesin olmasını istiyor. Böylece hem Viyana sahası hem de Macaristan'daki üretim tesisi Deutsche Bahn tarafından denetlendi. Sonuç: kalite derecelendirmesi Q1
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim