Sanner, sürekli olarak kendi alet ve kalıp yapımına yatırım yapıyor

Özellikle pandemi zamanlarında yüksek talep gören standart ürünlerin hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlar

  • Şubat 19, 2021
  • 1478 Görüntüleme
  • Sanner, sürekli olarak kendi alet ve kalıp yapımına yatırım yapıyor
    Sanner, sürekli olarak kendi alet ve kalıp yapımına yatırım yapıyor
  • Sanner, sürekli olarak kendi alet ve kalıp yapımına yatırım yapıyor
    Sanner, sürekli olarak kendi alet ve kalıp yapımına yatırım yapıyor

Farmasötik birincil paketleme ve tıbbi teknoloji ürünleri üreticisi olan Sanner, şirket içi alet ve kalıp yapımının genişletilmesine yatırım yapıyor. Bu, firmanın kurutucu kapaklar ve besin takviyesi ambalajları gibi özellikle pandemi zamanlarında yüksek talep gören standart ürünlerin hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlar. Bununla birlikte, yatırımlar yeni ürünlerin geliştirilmesi ve uygulanmasında da karşılığını veriyor ve 2021'de tutarlı bir şekilde devam edecek.

Korona salgını Sanner'daki üretimi önemli ölçüde değiştirdi: özellikle DASG 1 kurutucu kapatması talepte yüzde 30 artış gördü. DASG 1, Sanner'ın yalnızca beş parmakla orijinal olan ve garanti işlevi için Sanner alttan kesmeleri olan klasik spiral kapanmasıdır. Özellikle bu tür standart ürünler için kısa bir teslimat süresi çok önemlidir. Sanner Group Genel Müdürü Dr. Johannis Willem van Vliet, "Bu teslimat süresini yüksek kapasite kullanımının olduğu zamanlarda bile sağlamak için, birkaç yıl önce kendi takım teknolojimizi sürekli olarak genişletmeye karar verdik" diyor. "Bu, artık Covid-19 zamanlarında değişen müşteri taleplerine çok daha hızlı ve daha verimli yanıt vermemizi sağlıyor."

Üretime fiziksel ve teknik yakınlık
Pandeminin ve artan sipariş alımının ötesinde, üretime fiziksel ve teknik yakınlık Sanner için bir önceliktir. Şirket, son beş yılda takım teknolojisine yaklaşık iki milyon Euro yatırım yaptı. 2020'deki satın alımlar, keskin ve hassas iç konturlar üretmek için yeni bir aşındırma makinesinin yanı sıra kalıp eklerinin son bitirilmesi için bir yüzey taşlama makinesini içeriyordu.
Üç yeni enjeksiyon kalıplama makinesi ile Sanner, 2020'de besin takviyesi paketleme üretimini ve kapasitesini önemli ölçüde genişletti. İyi donanımlı kurum içi alet yapımı sayesinde şirket, çok aşamalı boşluk tasarımlarına sahip kendi kalıplarını hızlı ve kolay bir şekilde üretebilir. bu ve artan talep nedeniyle 2021'in ilk yarısında planlanan yeni makineler için. Sanner'ın takım teknolojisi başkanı Thomas Ergler, "Müşterilerimiz tüm kalıpların hem makineler hem de ürünler için ideal şekilde optimize edildiğinden emin" diyor. "Bu da, en yüksek kalitede düşük ıskarta oranlarıyla sorunsuz üretim sağlamamıza olanak sağlıyor."

Ergler, "Otomasyon ve dijitalleşme, takım teknolojisinde giderek daha yaygın hale geliyor ve tasarruf sağlıyor" diyor. Örneğin, tüm takım teknolojisi organizasyonu, otomatik alet dağıtım sistemi dahil olmak üzere BT tarafından desteklenmektedir. Ek olarak, entegre beş eksenli eşzamanlı işlemler sayesinde işleme merkezinde çok çeşitli geometriler hızlı ve hassas bir şekilde oluşturulabilir.

Ürün geliştirmeyi desteklemek
Şirket içi takım teknolojisi, temel olarak frezeleme, tornalama, taşlama, aşındırma ve ölçüm gibi takım işleme teknolojilerini içerir. Sadece mevcut ürünler için önemli değiller; aynı zamanda yeni malzeme ve teknolojileri analiz etmek ve metodik olarak geliştirmek için verimli yollar sağlarlar. Örneğin, takım teknolojisi, biyo bazlı malzemeden yapılan ilk efervesan tablet ambalajı olan Sanner BioBase®'in piyasaya sürülmesinde Sanner uzmanlarını destekledi.

Van Vliet, "Geliştirme süreci kadar erken bir zamanda, disiplinler arası uzman ekibimiz potansiyel yeni ürünlerin fizibilitesini metodik olarak test edebilir," diye açıklıyor van Vliet. "Bu, bizi ve müşterilerimizi çok fazla zaman ve para tasarrufu sağlıyor." Buna göre, Sanner bu yıl daha fazla yatırım planlıyor.

Artan talep nedeniyle 2021'in ilk yarısı için planlanan yeni makineler. Sanner'ın takım teknolojisi başkanı Thomas Ergler, "Müşterilerimiz tüm kalıpların hem makineler hem de ürünler için ideal şekilde optimize edildiğinden emin" diyor. "Bu da, en yüksek kalitede düşük ıskarta oranlarıyla sorunsuz üretim sağlamamıza olanak sağlıyor."

Ergler, "Otomasyon ve dijitalleşme, takım teknolojisinde giderek daha yaygın hale geliyor ve tasarruf sağlıyor" diyor. Örneğin, tüm takım teknolojisi organizasyonu, otomatik alet dağıtım sistemi dahil olmak üzere BT tarafından desteklenmektedir. Buna ek olarak, entegre beş eksenli eşzamanlı işlemler sayesinde işleme merkezinde çok çeşitli geometriler hızlı ve hassas bir şekilde oluşturulabilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim