S508 Dalgıç Döner Sensörü

Temassız endüktif teknoloji ile aşınmayı ortadan kaldırır

  • Tedarikçi Positek Ltd
  • Kasım 10, 2022
  • 465 Görüntüleme
  • S508 Dalgıç Döner Sensörü
    S508 Dalgıç Döner Sensörü

PIPS® teknolojisi, temassız doğrusal, döner, eğimli ve kendinden güvenli sensörlerin önde gelen İngiltere tasarımcısı ve üreticisi Positek, zorlu endüstriyel, araç, deniz ve açık deniz açı ölçüm görevlerini hedefleyen yeni bir döner konum sensörünü piyasaya sürdü. Su jetlerine ve suya daldırmaya karşı korumalı, kompakt ve dayanıklı S508 döner sensör, şaft tahriki, flanş montajı ve 316 paslanmaz çelikten 35 mm çaplı muhafaza ile IP68 10 bar ve IP69K'ya tamamen yalıtılmıştır. Hassas sensör, 160°'ye kadar fabrika ayarlı açı ölçümü ve tam 360° mekanik dönüş ile +/- %0,25 FSO'ya (istek üzerine %0,1 FSO) bağımsız bir doğrusallık sunar. Sıcaklık aralığı, sıcaklık katsayısı, titreşim ve şok için etkileyici özellikler ve ayrıca 40 derecede 350.000 saatlik son derece uzun MTBF ömrü ile maksimum performans ve güvenilirlik desteklenir. Maksimum uygulama esnekliği için, kalibre edilmiş açı çıkışı, +/- 5V DC'den +/- 24V DC'ye kadar en yaygın besleme giriş voltajlarında bulunan oransal veya tamponlu sinyaller olarak çok çeşitli cihaz seviyesinde voltaj ve akım çıkışı seçeneklerinde sağlanabilir. .
 
Positek'in PIPS teknolojisi (Positek Endüktif Konum Sensörü), diğer yer değiştirme sensörü ilkelerinde tamamen kanıtlanmış bir ilerlemedir. Birkaç yıl içinde geliştirilen ve rafine edilen patentli teknoloji, daha basit bobinler ve daha az çevresel duyarlılık ile geleneksel potansiyometrik, hall ve RVDT'ye karşı üstünlük sağlar. Positek'in ASIC kontrol elektroniği, harici sinyal koşullandırma gerektirmeyen sonsuz çözünürlükte orantılı, yüksek bant genişliğine sahip DC analog çıkış sinyali sağlamak için gömülü endüktif bobinlerin mutlak konumunu yorumlar. Ayrıca, maliyet açısından rekabetçi teknoloji, pahalı manyetik malzemelerin kullanılmasını gerektirmez - ve potansiyometre tabanlı yer değiştirme sensörlerinin aksine, son derece uzun bir çalışma ömrü sunar.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim