NSK durum izleme uzmanı bir firmayı bünyesine kattı

Brüel & Kjær Vibro'yu Spectris Plc'den satın almak için anlaşma imzaladı

  • Aralık 18, 2020
  • 1591 Görüntüleme
  • NSK durum izleme uzmanı bir firmayı bünyesine kattı
    NSK durum izleme uzmanı bir firmayı bünyesine kattı

NSK Ltd. durum izleme sistemlerinde (CMS) önde gelen bir uzman olan Brüel & Kjær Vibro'yu Spectris Plc'den satın almak için bir anlaşma imzaladı. NSK'nin orta vadeli yönetim planının bir parçası olarak, "CMS işletmesi kurmak", büyüme için yeni bir mekanizma olarak belirlendi. NSK, tahmini arıza ve kullanım ömrü bilgisini sunmayı, kapsamlı teknik servis çözümlerinin sağlanması yönünde kendini geliştirmeyi ve böylece müşterilerin çok çeşitli sektörlerde ekipman ve makineler konusunda karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmayı planlamaktadır.

Brüel & Kjær Vibro'nun (»B & K Vibro») üst düzey müşteri hacmine, teknolojisine, marka itibarına, CMS yeteneğine ve büyük veriye erişim kazanmak, NSK'nin CMS iş gelişimini hızlandırmasını sağlayacaktır. Ek olarak bu satın alma, NSK'nin otomasyon, iş gücü tasarrufu, akıllı teknoloji ve çevresel önlemlere yönelik endüstri taleplerine yanıt verme becerisini daha da güçlendirecek. Rulmanlar dahil şirketin ana ürünleri, ekipmanın işlevini ve performansını destekleyen temel bileşenlerdir. NSK'nin yıllar içinde biriktirdiği veri, teknoloji ve bilgi zenginliği, kestirimci bakım sistemleri geliştirmenin anahtarıdır.

Yeni nesil bir bakım yöntemi olan kestirimci bakım, son yıllarda imalat sektöründe ilgi görmektedir. CMS uygulaması yoluyla kestirimci bakım sistemleri, üretkenlik ve kalite iyileştirmelerine katkıda bulunabilir ve üretim altyapısının hızlanan dijital dönüşümü ile uyumlu bir üretim yeniliği aracı olarak hizmet edebilir. 

B&K Vibro, NSK Başkanı ve CEO'sunun doğrudan gözetimi altında bağımsız bir kuruluş olarak işlev görecek ve NSK'nin kaynaklarını kullanarak işini daha hızlı geliştirebilecektir.

NSK Ltd. Başkanı ve CEO'su Toshihiro Uchiyama, »B&K Vibro'nun şirketimizin bir parçası olmasıyla, CMS iş platformumuzu geliştirebileceğiz ve hızla büyüyen CMS pazarında daha fazla büyümeyi hedefleyeceğiz.» dedi.

Brüel & Kjær CEO'su Marcel Van Helten ise şunları ekledi: "NSK'nin bir parçası olmaktan gerçekten onur duyuyoruz. Şirketlerimiz arasındaki sinerji ortada ve şirketlerimizde bulunan beceri ve bilginin birleşimi ile müşterilere yenilikçi CMS çözümleri sunacağız."

Spectris Plc. Genel Başkanı Andrew Heath şöyle dedi: "B&K Vibro, NSK ürün portföyüne uygun bir katkı sağlayacak. Tamamlayıcı ürünler ve daha fazla ticari uyumla küresel bir organizasyonun parçası olmak, teknolojisine yatırım yapmak ve geliştirmek isteyen B&K Vibro şirketini olumlu yönde etkileyecektir."

B&K Vibro'nun satın alma fiyatı yaklaşık 169 milyon Euro'dur.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim