Nem Sıcaklık Sensör Uygulama Kiti SHT31 Smart Gadget

Smart Gadget Özelliğiyle Sensör Bilgilerini Cebinize Sığdırın

  • Nem Sıcaklık Sensör Uygulama Kiti SHT31 Smart Gadget
    Nem Sıcaklık Sensör Uygulama Kiti SHT31 Smart Gadget

Empa Elektronik’in temsilciliğini yaptığı Sensirion'un ürettiği SHT31 Smart Gadget Sensör Uygulama Kiti, nem ve sıcaklık sensörüne ihtiyaç duyan geliştiriciler için dizayn edilmiş bir referans sensör kitidir. Küçük tasarımı sayesinde projelerinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz bu geliştirici kiti, mobilite sunan özellikleri sayesinde bir nem sensörü için beklentileri fazlasıyla karşılar.

Sensirion SHT31 ile Nem ve Sıcaklığı Otomatik Takip Edin

Bünyesindeki SHT31 nem ve sıcaklık sensörü ile geliştiricilerin bu yöndeki ihtiyaçlarını karşılayan ürün, referans tasarımlı bir devre kartı olmasının yanı sıra geliştirme kiti niteliği de taşır. Böylece temel anakartın üzerinde kolaylıkla geliştirmeler yapabilir ya da onu halihazırda geliştirdiğiniz bir ürünün içerisine entegre edebilirsiniz. Tasarım kaynakları GitHub'da paylaşılan uygulama kiti, Arduino ve Raspberry gibi fiziksel kartlar ile tam uyumluluk gösterir. Alkalin pil yardımıyla kolay bir şekilde çalışan kartın üzerinde yer alan ekran sayesinde ısı ve nem anlık olarak takip edilebilir. Bluetooth Low Energy (BLE) desteği aracılığıyla ürünün mobil cihazlara bağlanabilmesi de mümkün hale gelir. Zengin dökümantasyon yardımı ile kolay kurulum desteği sunan akıllı takip sensörü, yerleştirildiği alanda hiçbir dezavantaj yaratmadan uzun ömürlü olarak hizmet eder.

Smart Gadget Özelliğiyle Sensör Bilgilerini Cebinize Sığdırın

Smart Gadget sensör kiti, sıcaklık ve nem sensörü özelliklerinin yanı sıra sahip olduğu Bluetooth bağlantısı ile mobil cihazlarla iletişim kurabilir. Bu iletişimi sağlayan unsur ise iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarda çalışan Sensirion MyAmbiance uygulamasıdır. Söz konusu mobil işletim sistemlerinin uygulama marketlerinden hızlı bir şekilde indirilebilen MyAmbiance uygulaması, sensör kitinin eşleştirildiği cihazlarda canlı veri takibinin, geçmiş verilerin takibinin ve bu verilerin dışa aktarımının yanı sıra aldığı verilere bağlı olarak ortam havası ile ilgili tahmin paylaşımı gibi özellikleri de bünyesinde barındırır. Ayrıca ürünün kayıt özelliği sayesinde, sensör aracılığıyla elde edilen anlık bilgileri kayıt altına alıp çeşitli platformlar üzerinden de paylaşabilirsiniz.

Projelerinizde termal ve meteorolojik ölçümler gerçekleştirmek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı en basit şekilde öğrenmek istiyorsanız, Sensirion SHT31 Smart Gadget Sensör Uygulama Kiti yardımınıza koşuyor. Ürünü denemek için hemen alışveriş sepetinize ekleyebilir ve geliştirici kitinin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Kolay kullanım
Küçük Tasarım
Arduino ve Raspberry ile Uyumlu
Dahili Pil
Bluetooth Bağlantısı
Geriye Dönük Aylık Kayıt
IOS ve Android Uygulama
Kolay Programlanabilir.

Ürün Linki: https://www.empastore.com/sht31-smart-gadget-gelistirme-kiti
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim