Metal yüzeyler için koruyucu folyolar

  Sor / bana ulaş

Daha hızlı lazer kesim, daha esnek derin çekme, daha güvenli depolama ve daha iyi koruma

Endüstriyel Malzemeler & Ekipmanlar

Metal yüzeyler için koruyucu folyolar
Metal yüzeyler için koruyucu folyolar
Metal yüzeyler için koruyucu folyolar
Metal yüzeyler için koruyucu folyolar
Metal yüzeyler için koruyucu folyolar
Metal yüzeyler için koruyucu folyolar

Lazer kesim, derin çekme, çapak alma, kesme, haddeleme, depolama, taşıma… metal yüzeyleri üretim, işleme, dağıtım ve montaj aşamalarının her birinde muazzam zorlanmalara maruz kalırlar. Yüzey koruyucu folyoların üreticileri sürekli daha akıllı çözümler geliştirerek bu olumsuz etkilere meydan okurlar ve aynı zamanda daha yüksek üretkenlik ve rantabilite sağlarlar.

Örneğin lazer kesimde. Fiber lazer ve CO2 lazer için şimdiye kadar farklı koruyucu folyolar kullanılmak zorundayken, POLIFILM PROTECTION tarafından üretilen evrensel kullanılabilir yeni ULF lazer folyolarıyla (Universal Laser Folien) depolama ihtiyacı çok azaltılabilmektedir. Dahası, her iki lazer yöntemi için de elverişli olan ULF folyolarla artık bir ön kesim (buharlaştırma) gerekmediğinden sac levhaların işlenmesinde büyük hız artışı sağlanmaktadır. Temiz kesim kenarları doğrudan doğruya tek bir işlemde kurum izleri bırakmadan ve tekrar işleme gereği olmadan başarılmaktadır.

Yeni ULF folyoların özel yüksek performans ürünü olan koyu gri renkli PF84 C PV2 ULF folyo ile ayrıca lazer makinesinin kesim hızı ilk defa folyo kullanımı yüzünden sınırlanmıyor ve püskürtücülerin kirlenmesi önleniyor.

Derin çekme folyoları: PVC yerine PE kullanımı
Folyo uzmanı Alman POLIFILM PROTECTION şirketi, lazer folyolarında olduğu gibi derin çekme folyolarında da çığır açan teknolojik ilerlemeler kaydetti. Şimdiye kadar paslanmaz çelik saclarda –örneğin evyeler için– şekillendirmenin fazlalığı nedeniyle yalnızca PVC bazlı çok elastik ve yırtılmaz koruyucu folyolar kullanılabilmekteydi. Bunların dezavantajları ise, yüksek maliyet ve bertaraf etme problemleridir.

POLIFILM PROTECTION firması PF V derin çekme folyolarıyla, PVC için tipik olan avantajlı özellikleri polietilen bazlı folyolarla gerçekleştirmeyi başarmıştır. Bu yeni folyolar hiçbir kısıtlama olmadan PVC folyolarında görüldüğü kadar mükemmel bir şekillenme davranışına ve minimum mekaniksel kuvvete sahiptir; yeni folyolar aynı zamanda paslanmaz çeliklerin derin çekme işlemleri için gerekli diğer vasıflara da sahiptir. Bu vasıflardan bazıları örneğin, kabartmalı/yapılandırılmış dokulu yüzeyler üzerinde yüksek yapışma kuvveti ve zor biçimli folyoların bile kolayca çıkarılabilmesini sağlayan muazzam yırtılma direncidir. Polietilen folyolar oldukları için de PF V folyolar aynı zamanda REACH standardına da uygundur, dolayısıyla sorunsuz bertaraf edilebilirler ve geri dönüştürülebilirler.

Ne çıkar? Easypeel kolay çıkarılan folyolar
Zemin ister masif levha olsun, ister ince sac: Bir metal koruyucu folyonun yapışma kuvveti, metal imalat ya da uygulama sırasında kalkmayacağı şekilde ayarlanmış olmalıdır. Öte yandan ihtiyaç duyulduğunda da kolayca, parçalanmadan ve artık bırakmadan çıkarılabilmelidir. Bu bakımdan doğru tutkal formülünü geliştirmek başlı başına bir sanattır. POLIFILM PROTECTION firmasının ürün programında yer alan Easypeel kolay çıkarma özellikli folyolarda tutkalın formülü öyle seçilmiştir ki, folyoyu çekip çıkarırken gerekli kuvvet, daha yüksek sıyırma hızlarında artmak yerine azalmaktadır. Böylece folyo hızlı, güvenli ve artık bırakmadan çıkarılabilmektedir. Etkinlik ve verimlilik böylece burada da bir aradadır.

Boyalı saç levhalar için parlak performans
Özellikle boyalı metal yüzeyler büyük özen ister. POLIFILM PROTECTION firması plastisol, polyester ve PVDF bazlı boya sistemleri için farklı parlaklık ve pürüzlülük derecelerine sahip koruyucu folyolar üretmektedir. Boyalı yüzeylerin şekillendirmesinde folyolarda aranan özel sağlamlık şartlarını yerine getirebilmek için farklı yapışma kuvveti kademelerine sahip yüksek yırtılma dirençli folyolar kullanılmaktadır.


Bir seçim kriteri: ürün çeşitliliği
Bir folyo üreticisinin yenilikçilik gücü ve ürün geliştirme yetkinliği en iyi, metaller için yüzey korumasına yönelik ürün portföyünün içerdiği çeşitlilikten anlaşılır. Çünkü malzemelerin farklı işlemlerle ve çok çeşitli kimyasallarla ve maddelerle kaplandıkları veya işlem gördükleri bu alanda, adaptasyon yeteneğinin önemi başka her yerden daha büyüktür. Örneğin POLIFILM PROTECTION ürün yelpazesi, korunan metal yüzeyine tamamen nötr davrandıkları için alüminyum lamba reflektörlerin son derece yüksek yansıtma oranını olumsuz etkilemeyen folyolardan oluşmaktadır. Seride tutkal kaplamalı PE folyoların yanı sıra birlikte çekilmiş (ko-ekstrüzyonlu) kendiliğinden yapışan PE folyolar da yer almaktadır. POLIFILM PROTECTION folyoları; alüminyum, paslanmaz çelik ve boyalı metal yüzeyler üzerine koruyucu folyo olarak, lazer folyo, derin çekme folyosu, Easypeel folyo vs. kullanımlar içindir.

Tarihinde yayınlanan Nisan 10, 2018 - (3452 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
POLIFILM PROTECTION Turkey Pls. San. Tic. Ltd. Sti.
Barbaros Mah. Ören Sk. No. 5 Kat. 3 Daire 79 Deluxia Palace
Bati Atasehir - Turkey
+90-216 510 10 80
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Toyota’nın Seçimi ZF ve Mobileye Güvenlik Teknolojisi
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Ionissimo Ionizer Modülü
7021 Alaşım Döküm ve Taşlanmış plakalar artık Türkiye’de
Tezmaksan 40’ıncı yılında hedeflerine emin adımlarla ilerliyor
Web semineri: RFID etiketleri ile verimli veri merkezi envanteri ve varlık yönetimi
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Coşkunöz Holding’de Üst Düzey Atama
Covid19’a karşı İnovatif Mücadele
Güvenlik kişisel bir meseledir
Sabit Tork ve Güç Yayı
TSM Teknoloji lider bir profesyonel ihracatçı olarak, hedefimiz yüksek performanslı ürünler, büyük güvenilirlik, profesyonel hizmetler
2007 yılında kurulan Shaanxi Getwick refrakter metal ürünleri,
özellikle tungsten ve molibden metal malzeme ürünlerinin üretimi
Baoji Hong Ya Da Demirdışı metal malzemeler Co, Ltd 2014 yılında kurulmuş
Çeşitli endüstriler için döküm parçaları, dövme parçalar, işlenmiş parçalar ve metal fabrikasyon parçalar için akıllı, modern çözümler
Shaanxi Guanjie Technology Co, Ltd yatırım ve 2004
yılında kurulan Xi’an Guanyu Bio-teknoloji Co, Ltd
tarafından 2009 yılında kuruldu.
Shaanxi Tonghui Steel Co, Ltd, imalat, dağıtım, işleme ve paslanmaz çelik borular / levhalar / rulo / bar / profil / montaj / tel üretimi
Nanovak; vakum ve ince film konularında ülkemizde güvenebileceğiniz tek çözüm ortağınız
Standart / Özel Pres-Sac & Enjeksiyon Kalıp Sistemleri
Brother; İşletmenize güç katan yazıcı çözümleri
Italyan Patlama Diskleri Üreticisi Donadon SDD
Güvenliği seçin, şansa bırakmayın: Endress+Hauser’den  Proses Güvenliği
Endress Hauser Katalog; Gıda Endüstrisinde Çözüm ortağınız
SECO; Dökme Demirlerde Kanal Açma ve Profil İşleme
FESTO; Farklı Sektörler için Basınçlı Hava Hazırlama
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
6-petals rupture disc,Direct + Reverse Scored
Kalite Avucunuzun İçinde!
Paslanmaz Çelik kutular
İstediğiniz yerde istediğiniz tesiste boruları tanımlayın
Draeger Katalog
NORD DRIVESYSTEMS Katalog
ifm Electronic Katalog
Seco Tools; Verimlilik Yeniden Tasarlandı: TURBO 10
Sandvik CoroDrill 870, Çelik ve Dökümde Daha Düşük Delik Maliyetleri
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Hareket Verimliliği operatörlerinize, şirketinize ve bütçe dengenize üstün performans sağlar.
Goodway HVAC Bakım Sistemleri Türkiye Distribütörü
SKF Turk; Özel Ölçülerde,Özel Malzemelerden Üretilmiş Keçeler