Lazer Kesim

Hava kabarcığı oluşumuna karşı üstün koruma

  • Lazer Kesim
    Lazer Kesim
  • Lazer Kesim
    Lazer Kesim

Yüzey koruma filmlerinde dünya lideri olan POLIFILM PROTECTION, yeni bir akış optimizasyonu yapılmış yapışkan formülasyonu ve modifiye taşıyıcı film geliştirerek ünlü CO2 ve fiber lazer koruyucu filmlerinin performansını daha da artırdı. Sonuç, özellikle karmaşık uygulamalarda ve zor kesim şartlarında ilk lazer delme işlemi sırasında kabarcık oluşumunu etkili bir şekilde önleyen koruyucu bir film.

Temiz bir kesim ve toplam yüzey koruması için koruyucu filmin mükemmel yapışması şarttır. Lazer malzemeyi deldiği için bu özellikle ilk işlem sırasında önemlidir. Eğer yeterli yapışma olmazsa, lazer basıncı altında sıkışan kesme gazı kolayca kaçamaz ve bunun yerine koruyucu film ile metal yüzey arasında toplanır. Sonuç olarak, lazer ışınının odaklanmasına ve hedeflenen gaz akışına müdahale eden kabarcıklar oluşur. Bu, kalitesiz kesim kenarlarına neden olabilir ve bazı durumlarda kesim ürününün reddedilme riskini artırır.

Bu nedenle, POLIFILM PROTECTION'ın klasik PF 584C lazer koruyucu filminin evrimi ile tam olarak elde ettiği gibi, kabarcık oluşumu riskinin önlenmesi çok önemlidir. Yeni PF584 C S (yenilikçi SOFT formülasyonlu), geliştirilmiş akış özelliklerine ve mükemmel ıslatma özelliklerine sahip doğal kauçuk yapıştırıcı sayesinde kabarcık oluşumunu ortadan kaldırır. Farklı yüzey yapılarına daha etkili bir şekilde nüfuz ederek güvenli sabitleme sağlar. Film, malzeme yüzeyine son derece iyi uyum sağlar ve mükemmel yapışmayı garanti eder.

Mükemmel akış özellikleri :  Geliştirilmiş doğal kauçuk yapıştırıcı
POLIFILM PROTECTION Ar-Ge direktörü Bay Thomas Mahner “Yeni yapıştırıcının geliştirilmiş viskoelastik davranışı, modifiye PF584 C S lazer koruyucu filmimize, özellikle pürüzlü veya yapılandırılmış yüzeylerde bile kritik delme anında filmin hava kabarcıklanmasını önlemek için gerekli yapışmayı sağlar”, diyor.  Aynı performans artışı, malzemenin optimum işlem sıcaklığında olmaması veya filme laminasyon sırasında çok fazla ön gerilme uygulanması gibi diğer olumsuz kesme koşullarında da ortaya çıkmaktadır.  PF 584 C S filmi ayrıca, daha az güçlü lazer kesme makineleri kullanıldığında, daha kalın metal sacları veya alüminyum gibi zayıf emici malzemeleri keserken ve yine zaman alan kesme işlemleri sırasında kabarcık oluşumu riskini önemli ölçüde azaltır.

Lekesiz taşıyıcı film
Performansı daha da artırmak için POLIFILM PROTECTION taşıyıcı filmi de optimize etti. Özenle seçilmiş hammaddeler, filmin daha homojen olmasını sağlar. Bu, koruyucu filmin etkili performansı için çok önemlidir, çünkü filmdeki eşitsizlik, tabakalar katlandığında veya istiflendiği durumlarda olduğu gibi kuvvet uygulandığında metal yüzeyinde hasara yol açabilir.

Ar-Ge direktörü Bay Thomas Mahner “CO₂ ve fiber lazerler için evrensel lazer koruyucu filmlerimizi daha da geliştirerek, müşterilerimize bir kez daha onlara günlük pratik avantajlar sağlayan yenilikçi bir çözüm sunuyoruz. Sadece daha hassas ve çapaksız kesim sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda daha yüksek üretim verimliliği ve atık azaltımına katkıda bulunuyoruz. Müşterilerimiz düşük maliyetlerle en yüksek kaliteyi elde ediyorlar ”diyor.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim