POLİFİLM Antiviral Filmler

Daha iyi hijyen ve enfeksiyonlara karşı daha iyi koruma için

 • POLİFİLM Antiviral Filmler
  POLİFİLM Antiviral Filmler
 • POLİFİLM Antiviral Filmler
  POLİFİLM Antiviral Filmler
 • POLİFİLM Antiviral Filmler
  POLİFİLM Antiviral Filmler

Küresel pandemiye karşı film uzmanı POLİFİLM, yalnızca SARS-CoV-2'ye karşı değil, aynı zamanda çeşitli başka virüs ve bakterilere karşı da etkili olan bir antiviral film çözümü geliştirdi. Geliştirilen kendinden yapışkanlı film, şirketlerin müşterilerini ve çalışanlarını daha iyi korumasına yardımcı olabilir, aynı zamanda enfeksiyon zincirlerini kesintiye uğratmaya ve hastalık günlerini azaltmaya ve böylece süreç istikrarına katkıda bulunur.

Birçok enfeksiyonun nedeni, virüs ve bakterilerin ortaya çıkıp yayılma fırsatı bulmasıdır. Kapı kolları ve vitrinler gibi sık ve yaygın olarak kullanılan yüzeyler genellikle ilk temas noktasıdır. Bu yüzeylere antiviral filmler uygulayarak patojenlerin sayısını sınırlayabilir ve özellikle şirketlerde enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olunabilir. Şirket çalışanlarının arasındaki enfeksiyon zincirlerinin kesintiye uğramasına ve hasta günlerin sayısının azaltılmasına destek olabilir.

Antiviral filmlerin kişisel müdahale olmaksızın yüzeylerdeki SARS-CoV-2 ve MRSA gibi çeşitli patojenleri %99,9'a kadar azaltmasıylabu fayda sağlanmaktadır. Böylelikle geri dönüştürülebilir antiviral filmler, yapılan rutin temizlikler arasında mikrop azaltıcı bir etki göstererek mevcut temizlik rutinlerini tamamlayıcı görevi üstlenir ve hijyen planını tamamlar.

Nasıl çalışıyor?
Film gümüş iyon teknolojisi ile donatılmıştır. Film patojenlerle temas eder etmez bu teknoloji devreye girerek herhangi bir yüzeyde bulunan çok sayıda virüs ve bakteri sayısını azaltır. Bu etkinlik harici laboratuvarlar tarafından onaylanmıştır. Sadece 15 dakika sonra bile bir yüzeydeki SARS-CoV-2 virüslerinin sayısı önemli ölçüde azalır. 30 dakika sonra, en az %90 (ISO Standardı 21702:2019 uyarınca). Ayrıca, özellikle "E. coli“ ve "hastane mikropları" gibi yaygın bakterilere karşı antibakteriyel etkisi, ISO standardı 22196: 2011'e göre harici laboratuvarlar tarafından test edilmiştir.
İlave olarak bu çözüm hemen hemen her POLIFILM filmine uygulanabilir. Buna örnek olarak palet sarma streç filmi, posta poşetleri, hava yastıkları veya farklı türde ambalaj filmleri verilebilir.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • SARS-CoV-2 ve hastane mikropları dahil olmak üzere çok çeşitli virüs ve bakterilere karşı kendinden yapışkanlı, kalıntı bırakmayan, çıkarılabilir yüzey koruma filmleri
 • Filmler, müşterilerin ve çalışanların enfeksiyondan daha iyi korunmasına ve enfeksiyon zincirlerinin kesilmesine yardımcı olur
 • Hastalık günlerini azaltma fırsatı
 • ISO 21702:2019 ve ISO standardı 22196:2011'e göre test edilmiş etkinlik
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir ve geri dönüştürülebilir
 • Uygun maliyetli ve ölçeklenebilir
 • Hemen hemen her POLIFILM film çözümü, anti-patojen işleviyle donatılabilir

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim