Lincoln Electric Türkiye, MAKTEK Fuarı’nda

Yenilikçi Teknolojilerini Tanıttı

  • Ekim 24, 2023
  • 1327 Görüntüleme
  • Lincoln Electric Türkiye, MAKTEK Fuarı’nda
    Lincoln Electric Türkiye, MAKTEK Fuarı’nda
  • Lincoln Electric Türkiye, MAKTEK Fuarı’nda
    Lincoln Electric Türkiye, MAKTEK Fuarı’nda

Kaynak sektörünün lideri Lincoln Electric, kaynak makineleri endüstrisindeki en son teknolojileri tanıtmak ve ürünlerini kullanıcılarla buluşturmak üzere 11 – 14 Ekim tarihlerinde Konya - MAKTEK Fuarı’nda yer aldı. Kaynaklı üretim süreçlerinde ihtiyaç duyulan iyileştirme faaliyetlerinin en büyük destekçisi olan Hyperfill teknolojisinin yoğun ilgi gördüğü fuarda, sinerjik pulse özelliğe sahip invertörlü gazaltı kaynak makinesi Askaynak SUPERMIG® 505SP ve kaynak eğitimi uygulamaları için tasarlanan kaynak eğitim simülatörü VRTEX® 360 Compact gibi sektöre değer katan ekipmanlar da fuar süresince katılımcıların dikkatini çekti.

Hyperfill Teknolojisiyle Verimliliğinizi Artırmak Elinizde
Hyperfill teknolojisi, tek güç ünitesi, tek tel besleme ünitesi, tek su soğutma ünitesi ve standart bir torç ile çift tel sürülmesini sağlayarak yüksek yığma hızı imkanı veriyor. Özel pulse dalga formu sayesinde de çift tel kaynak havuzunda tek bir damlacık oluşturarak stabil kaynak yapılabiliyor ve yüksek kaliteli sonuçlar elde ediliyor. Hyperfill teknolojisi, alaşımsız gazaltı telleri ve özlü teller ile birlikte manuel, yarı-otomatik ve robotik uygulamalarda kullanılıyor. Hyperfill, ağır sanayi uygulamaları başta olmak üzere çelik konstrüksiyon, otomotiv, tersane, boru imalat sanayinde yüksek verimliliğe ulaşılmasına yardımcı oluyor. Bu sayede müşteriler, standart gazaltı uygulamalarında ortalama 6 kg/s olan kaynak yığma miktarını, Hyperfill teknolojisi ile kaynak hızında artış sağlayarak proseslerini 11 kg/s yığma miktarlarına çıkarma fırsatına sahip oluyor. Bu özellikle robotik uygulamalarda % 85’e varan verimlilik artışı elde ediyor. 

 Yerli Üretim, Yeni Sinerjik Pulse Kaynak Makinesi : Askaynak SUPERMIG® 505SP
Fuarda katılımcılara tanıtılan bir diğer yeni ekipman, Askaynak SUPERMIG® 505SP, endüstrideki en son yenilikleri bünyesinde barındıran bir ürün. Yerli üretim Askaynak SUPERMIG® 505SP, otomotiv endüstrisi, metal mobilya üretimi, gemicilik sanayi, basınçlı kap üretimi, çelik imalat sanayi başta olmak üzere birçok alanda yaygın olarak kullanılabilen, %50'de 500A veren yarı otomatik ve sinerjik pulse özelliğe sahip bir invertörlü gazaltı kaynak makinesi. Makinenin sahip olduğu sinerjik mod ile tel sürme ünitesi üzerinden sadece tel sürme hızını ayarlamak yeterli oluyor; voltaj değeri makine üzerinden sağlanıyor. 

Yeni Başlayanlar İçin Benzersiz Bir Kaynak Simülatörü
Fuarda katılımcılar ve öğrenciler Lincoln Electric tarafından kaynak eğitimi uygulamaları için tasarlanan kompakt ve mobil kaynak eğitim simülatörü VRTEX® 360 Compact’ı kullanma fırsatı da buldu. VRTEX® 360 Compact kaynak havuzunu gerçekçi bir şekilde simüle edip operatörün torç hareketlerine yanıt olarak kaynak havuzunun sıçrantı oluşumu dahil son derece gerçekçi bir ark oluşturup ark sesini simüle edebiliyor. Ayrıca geri çekilebilir örtülü elektrod pensesi, gazaltı, özlü tel ve TIG torcu ile kaynak torçlarının görünümünü, hissini ve hareketini de gerçekçi bir şekilde simüle ediyor. Ek olarak, Örtülü Elektrot, Gazaltı kaynak yöntemleri (MIG/MAG, TIG) ve opsiyonel oksi-gaz kesme imkanı sunuyor.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim