İşlemci Blade’leri

Intel® Xeon®, Core™ ve Atom® İşlemcilerinden Güç Alan

  • İşlemci Blade’leri
    İşlemci Blade’leri

3U cPCI-3630 ve 6U cPCI-6636, ADLINK'in kapsamlı, dayanıklı CompactPCI işlemci blade portföyünü daha da geliştirir ve demiryolu taşımacılığı, askeri, havacılık ve endüstriyel otomasyon için teknoloji yükseltme çözümleri sunar.

Sektörler arasında veriye karar verme uygulamalarını yönlendiren, dünyanın önde gelen Edge Computing çözümleri sunan ADLINK Technology, bugün iki yeni CompactPCI® 2.0 işlemci bıçakğı, cPCI-3630 ve cPCI-663’yı yayınladı. 
ADLINK’nin cPCI-3630, 64 bit Intel Atom® İşlemci X Serisi SoC (eski adıyla Apollo Lake-I) ve 8 GB'a kadar DDR3L-1600 MHz ECC belleğe sahip 3U CompactPCI işlemci bıçağıdır. Intel Atom® İşlemci X Serisi, düşük güçlü 9. nesil grafik motorunu bütünleştirir ve mükemmel grafikler, ortam ve ekran desteği sunar. Tek yuvalı (4HP) veya çift yuvalı (8HP) genişlikli form faktörlerinde mevcut olan cPCI-3630, geniş bir G/Ç işlevi yelpazesi sağlamak için çeşitli yardımcı kartları kullanır. Çift slot varyantlarından biri, katman 2'deki bir XMC sitesini destekler. Depolama seçenekleri, bir kat 32GB SSD, CFast veya mSATA soketi ve katman 2 yükseltici kartında 2.5" SATA sürücü alanı içerir.
ADLINK’nin cPCI-6636, Intel® HM170 veya CM236 Chipset'lere sahip, 6./7. nesil Intel® Xeon® E3 ve Intel® Core ™ i3/i5/i7 İşlemciler tarafından desteklenen bir 6U CompactPCI işlemci bıçağıdır. CPCI-6636, 16GB'lık ve 16GB'a kadar SODIMM soketi ile 32GB'a kadar DDR4-2133 belleği destekler. 


 En son Intel® işlemciler tarafından sağlanan önemli performans artışına ek olarak, cPCI-6636, hem tek yuvalı (4HP) hem de çift yuvalı (8HP) genişlik form faktörlerinde çeşitli ön panel G/Ç arayüzlerini destekler. Çift yuvalı sürüm cPCI-6636DZ, 6x RS-232 seri portları ve yüksek hızlı iletim için 8x USB 3.0'ı destekler. Depolama seçenekleri arasında bir adet 2.5" SATA sürücü alanı, bir adet 7-pin SATA konektörü ve bir adet adaptör kartıyla bir CFast yuvası bulunur. PCIe x8 adaptör kartı üzerinden bir XMC birleştiricisi, CFast'ın yerine başka bir çift-slot varyantı olan cPCI-6636D'de desteklenir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim