ADLINK Akıllı Ağ Geçidi

Lastik Kontrol Sistemi için

  • ADLINK Akıllı Ağ Geçidi
    ADLINK Akıllı Ağ Geçidi

Bilgisayar çözümleri sunan ADLINK Technology Şirketi, Nihon Michelin-Softbank IoT lastik kontrol sistemi için kendilerinin akıllı, endüstriyel ağ geçidinin seçildiğini duyurdu. Japonya'da bir lastik üreticisi tarafından IoT lastik izleme sisteminin ilk lansmanı olan Michelin Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS) Bulut Hizmeti, filo yönetimi ve inşaat gibi endüstriler için geliştirilmiş güvenlik ve verimliliğin yanı sıra maliyet tasarrufu avantajları sağlar.
TPMS sistemi, lastiğin hava basıncını ve sıcaklığını ölçen ve bu değerler standart seviyelerinden saptığında uyarı gönderen sensörler içerir. ADLINK'in endüstriyel IoT ağ geçidi olan MXE-110i, çok yönlü RF bağlantısı ve araca monteli iletişim cihazı olarak hizmet vermek için fansız sağlam yapısı ile son derece kompakt bir biçim katsayısı sağlar. Softbank, IoT platformunu Michelin altyapısı ve genel sistem içinde sunar. TPMS'nin çok yönlülüğü, karavanlar, kamyonetler, ağır vasıtalar, römorklar ve otobüsler dahil olmak üzere tüm araç sınıflarının kullanmasına izin verir. 
Lastikteki faktörler normal tolerans seviyelerinin dışında olduğunda, ADLINK MXE-110i, müşterinin işletme yöneticisine ve Michelin lastik satıcısına bulut üzerinden bir e-posta gönderecektir. Ayrıca bir uyarı da yardım sağlamak için bir araç gönderebilecek Michelin Rescue Network'e otomatik olarak gidecektir.
ADLINK’nin Asya Pasifik bölgesi genel müdürü Vincent Tseng, “Bu sistemin güzelliği, hem araç sürücüsünün hem de işletme yöneticisinin aracın tüm verilerini akıllı telefon, tablet veya kişisel bilgisayar üzerinden izleyebilmesi,” dedi. “Bu bilgi, lastik patlamaları ve diğer sorunları önlemek için çok değerlidir. Güvenliği artırır ve hem insan hem de mali kaynakları korur.” 
Nihon Michelin Tire Co., Ltd.'nin Yönetici ve Temsilcisi, Paul Perriniaux, “Japonya, çalışan nüfusun azalması ve toplumun yaşlanması gibi toplumsal meselelerle karşı karşıyadır. Özellikle ciddi olan, ulaştırma, inşaat ve tarım sektörlerinde personel eksikliğidir. Verimliliğin iyileştirilmesi ve iş yükünün azaltılması büyük bir aciliyet konusudur,” dedi. “Michelin'de, lastiklerimiz ve TPMS'lerimiz gibi ilgili hizmetlerimiz aracılığıyla katkıda bulunmanın görevimiz olduğuna inanıyoruz.” 
SoftBank, sadece iletişim altyapısı ve hizmetlerinde değil, aynı zamanda sürüş paylaşımı ve otomatik sürüş gibi hareketlilik için IoT alanında da iş büyümesini öngörmektedir.
SoftBank Corp'un Temsilcisi ve Baş İşletme Direktörü Yasuyuki Imai, “5G ve IoT'nin geleceğiyle yüz yüze geldiğimizde, müşterilerimiz için, daha fazla veri “değer-doğrulaması” amacıyla bir IoT servis platformu gibi yeni hizmetlerin geliştirilmesini destekliyoruz,” dedi. 
Intel® Quark™ SoC X1021'e dayanan ve Wind River® Intelligent Device Platform XT 3.1'i entegre eden ADLINK'in MXE-110i endüstriyel IoT ağ geçidi, endüstriyel IoT uygulamaları için kritik öneme sahip yönetilebilirlik ve güvenlik sağlar. 
IoT ağ geçidi, geniş uygulama geliştirme ve kolay servis dağıtımını destekleyen ve akıllı şehir, tesis yönetimi ve endüstriyel otomasyon uygulamaları gibi endüstriyel uygulamalarda üstün performans sunan akıllı ve sağlam bir gömülü sistem sunar.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim