IoT döneminde Güvenlik

  Sor / bana ulaş

Çip seviyesinde kurcalama direnci, güvenli önyükleme ve güvenli anahtar depolamayla güvenlik çerçevesi

Elektronik & Elektrik

IoT döneminde Güvenlik
IoT döneminde Güvenlik

Rich Hoefle, Pazarlama Direktörü, 32 Bit Mikrodenetleyici İş Birimi, Microchip Technology Inc. Hazırladığı bu raporda; akıllı cihazların bağlanabilirliği ve yerleşik zekası, birçok endüstriyel, ticari ve ev içi uygulamada yaygınlaştıkça, Nesnelerin İnterneti günlük yaşamlarımızda işlenmeye başlıyor. Akıllı telefon ve fitness giyilebilir cihazlardan akıllı hoparlörlere, sanal asistanlara ve ev/bina otomasyon cihazlarına/sistemlerine, akıllı enerji ağlarına endüstrinin 4.0 özellikli makineler ve fabrikalara, hatta otonom araçların geliştirilmesine kadar - bunların hepsi IoT tarafından sağlanıyor ve çok geçmeden IoT döneminden önceki hayatı hayal etmek zor olacak. Gartner, 2020'de 20 milyar IoT bağlantılı cihaz olacağını ve IoT ürün ve hizmet tedarikçilerinin 300 milyar dolarlık gelir üreteceğini tahmin ediyor. 

Milyarlarca kablosuz bağlı cihazların bu şekilde patlaması, düşük maliyetli, kompakt ve ultra düşük güç donanımıyla sağlanan bilgi işlem gücü, depolama ve bant genişliğindeki büyük artışları başarabilen teknoloji altyapısına ihtiyaç duyuyor. Ancak, bu IoT cihazları daha fazla veri topladıkça, bu verileri nasıl ele aldığımızı ve koruduğumuzu daha da önemli hale getirdik - ve Forbes, IBM ve IDG ComputerWorld'e göre en iyi IoT trendlerinin 2018 listesinin hızlı bir şekilde gözden geçirilmesi, güvenliğin yaygın bir iş parçacığı olduğunu gösteriyor. Siber güvenlik firması CEO'su Nicole Eagan, 2018 tarihli Wall Street Journal CEO Konseyi Konferansında, bir kumarhanenin yüksek merdaneli veri tabanının lobide bir akvaryumda akıllı bir termometre ile nasıl saldırıya uğradığını anlattı. 

IoT uç noktalarının hızla artmakta olan büyümesi ve güvenlik ihlalleri ile ilgili artan endişeler nedeniyle tasarım mühendisleri, güçlü güvenlik eklerken güç tüketimini azaltmaya yardımcı olan çözümler aramaktadır. Yeni SAM L10 ve L11 MCU aileleriyle Microchip, mikrodenetleyici, bellek ve yarı iletken cihazların üreticisine girin. Bu 32 bit MCU'lar, endüstride sınıfının en düşük güç MCU'suna çok çeşitli çevre birimleri entegre ederek ve aynı zamanda fikri mülkiyet (IP) ve hassas bilgileri açığa çıkarmanın ikili risklerini koruyan geniş bir dizi donanım ve yazılım güvenlik özelliğini bir araya getirerek bu ikiz zorlukları çözmeye çalışırlar. 

Bu, tasarımcıların daha az güç tüketen MCU'ların pil kısıtlamaları olmadan güvenli uygulamalar geliştirmelerine olanak tanır. Yeni MCU aileleri Arm Cortex-M23 çekirdeğine dayanıyor ve 64 KB Flash ve 16 KB SRAM'a kadar bellek yapılandırmasıyla 32 MHz'de çalışıyor. Tümleşik donanım güvenliği ekleyen SAM L11 modeliyle birlikte ultra düşük güç tüketiminin yanı sıra geliştirilmiş bir Peripheral Touch Controller ve gelişmiş analog özellikler sunarlar. Her ikisi de 24 ve 32 iğneli paket seçeneklerine sahiptir ve IoT ve güvenlik, düşük güç, kapasitif dokunma ve genel amaçlı gömülü kontrol uygulamalarında kullanım için hedeflenmiştir. 

SAM L11 Arm TrustZone özellikleri teknoloji, güvenliğin uygulanmasını basitleştiren ve sertifikalı kütüphaneler, IP ve uygulama kodu arasında donanım yalıtımı sağlayan programlanabilir bir ortamdır. Microchip ayrıca, güvenilir seviyede güvenlik, çip seviyesinde kurcalama direnci, güvenli önyükleme ve güvenli anahtar depolamayı da ekleyerek TrustZone teknolojisi ile birleştirildiğinde, müşteri uygulamalarını hem fiziksel hem de uzak saldırılardan koruyan kapsamlı bir güvenlik çerçevesi sağlar. Bir SAM L11 tarafından yönlendirilen IoT düğümleri, uzak yazılım saldırılarına karşı güçlü bir direnç sağlar, böylece güvenilirliği artırır ve düğümlerin kritik işlevlerinin durmasını önler. Çip seviyesinde kurcalama direnci, düğümlerin klonlama ve IP hırsızlığından korunmasına yardımcı olur. 

Her iki MCU ailesi de endüstrinin en düşük güç tüketimini sunarak, geliştiricilerin son derece güç tasarruflu tasarımlar oluşturmasını sağlar. Güç tüketimi için kıyaslandığında, SAM L10, en yakın EEMBC sertifikalı yarışmacıdan %200 daha iyi bir ULPMark 405 puan aldı. Tüm aktif ve uyku modlarında esnek güç tasarrufu modları sağlamak için tescilli picoPower teknolojisi ile üretilen MCU'lar, güç tüketimini gerçek zamanlı olarak izlemek ve analiz etmek için güç ayıklama ve veri görselleştirme araçlarıyla desteklenir. Bu, geliştiricilerin pil ömründe önemli gelişmeler sağlayan daha düşük güç tüketimi için sistem tasarımlarını hızla optimize etmelerine yardımcı olur. 

Ayrıca, Microchip'in en yeni nesil Peripheral Touch Controller (PTC) özelliklerine de sahipler ve bu sayede tasarımcıların, sınıfının en iyisi su toleransı ve yüksek ses geçirmezliği sunan uygulamalarına kapasitif dokunmatik arayüzler eklemelerine olanak tanıyor. Önceki nesil PTC'den dört kat daha hızlı, yüksek hassasiyetli ve hassas dokunmatik algılama sağlar ve QTouch Configurator ve Modüler Kütüphane tarafından desteklenir, bu da tasarımcıların etkileyici derecede pürüzsüz ve verimli bir kullanıcı deneyimi sağlayan uygulamalara zarif dokunmatik arayüzler eklemesini kolaylaştırır k, bunu, düşük güç tüketimini korurken nem ve gürültü varlığında bile yapar. Dokunmatik arayüz, cihazları sayısız otomotiv, cihaz, medikal ve tüketici İnsan Makine Arayüzü (HMI) uygulamaları için ideal kılmaktadır. 

Tarihinde yayınlanan Aralık 18, 2018 - (61 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Microchip Technology
Microchip House 505 Eskdale Road
RG41 5TU Wokingham - United Kingdom
+44-118-9215800
+44-118-9215820
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
ATtiny1627 Mikrodenetleyici Ailesi ile Gürültüyü Kes
Endüktif Konum Sensörü
Dünyanın İlk Güvenlik Sertifikalı Kapasitif Dokunmatik Ekran Denetleyicileri
LAN9360 Araç Ethernet Ses Video Köprüleme (AVB) Entegre Çözümü
dsPIC33 Motor Kontrolü
Sınırı (Edge) Güçlendirme
AWS'ye Güvenli Bir Şekilde Bağlanmanın En Basit Yolu
Microchip İşlevsel Güvenliğe Hazır Ürünler
Deneyimli Gömülü Çözüm Ortağı
Tıbbi Cihaz Tasarımı için Deneyimli Gömülü Çözüm Ortağınız
IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
Microchip; Kablolu ve Kablosuz Dünyaya Bağlanma
Microchip: IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
Microchip; Her Yerde Gönül Rahatlığıyla Her Şeyin Kontrolü
PIC & AVR MCU'ları ile Birlikte İmkanlarınız Sınırsız
PIC18F "K40" MCU'lar, Filtreleme ve Sinyal Analizi Yapan Akıllı ADC'ye sahip
Microchip; Yüksek Etki Gömülü Grafikler GUI Tasarımı Hiç Bu kadar Basit Olmadı
Yüksek Etkili Gömülü Grafikler GUI Tasarımı Hiç Bu kadar Basit Olmadı
Elektromanyetik Girşime (EMI) Karşı Güçlendirilmiş Zero-Dirft Amfi
PIC & AVR MCUs Birlikte İmkanlarınız Sınırsız
İlgili Makaleler
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Güney Avrupa Bölge Endüstriyel İş Birimi Satış Genel Müdürü Roberto Ambrosi ile Röportaj
Tam Entegre DC / DC dönüştürücüler
TEL 12 (WI) Serisi Ultra Kompakt 12 Watt DC / DC Dönüştürücüler (DIP-16)
TSR 1.5E Serisi - 1.5 Amp POL Anahtarlama Regülatörleri
TMR 4 (WI) SERİSİ
TPI Serisi - Kompakt 30, 65 ve 125 Watt Açık Çerçeve AC / DC güç kaynakları
TMPW Serisi - Kompakt 5-50 Watt AC / DC Modülleri
TEP 40 / 60UIR Serisi- 40 ve 60 Watt DC / DC dönüştürücüler
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Euchner; İnsan ve Makine için Emniyet
Phoenix Contact; Sisteminizin nabzını tutun
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Şirket, kurulduğu günden bu yana yüksek performanslı metal oksit varistörünün Ar-Ge ve üretimine kendini adamıştır
İnsan ve Makine için Emniyet
Siemens SIRIUS ACT Butonlar ve Sinyal Lambaları
Siemens; Yeni Nesil SIRIUS Şalt Cihazları
Staubli: Bize Bağlanın
Veri Merkezi İzleme ve Yönetim Sistemi
Weidmüller; SIL3 Güvenlik Röleleri
Zettlex; Precision in the Extreme
Staubli Konektör; Tam Güvenlik, Tam Koruma
Mükemmel Tasarım: SILAS
KG Serisi Kırmızı Emniyet ve Ana Kumanda Şalterleri
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
Silas Yatay Tip NH Sigortalı Yük Ayırıcıları
Geleceğin E3 Hali
Sınıfının En İyisi Çok İnce Tasarıma Sahip Pro-M Serisi Güç Kaynakları
2,4” IPS TFT Ekran
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Dahili Alıcı-Verici İçeren Mikrodenetleyici
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
Her Ayrıntısı Mükemmel; Weidmüller Term Serisi
Phoenix Contact; Push-In Bağlantı Kolaylığı
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri