İki Vakum Hesaplama ve Simülasyon Aracı

  Sor / bana ulaş

Pompa seçimlerinde kullanıcıların bağımsız olarak hesaplama yapabilmesi

Hareket ve Güç Aktarımı

İki Vakum Hesaplama ve Simülasyon Aracı
İki Vakum Hesaplama ve Simülasyon Aracı
İki Vakum Hesaplama ve Simülasyon Aracı
İki Vakum Hesaplama ve Simülasyon Aracı

Vakum teknolojisi uzmanı Leybold, müşterinin pompa seçimine ve komple vakum sistemlerinin düzenine yardımcı olmak için iki yeni çevrimiçi araç geliştirdi: Pompa Bulucu ve hesaplama aracı LEYCALC. Bu yeni web tabanlı araçlarla kullanıcılar vakum çözümlerini çevrimiçi olarak seçip oluşturabilirler. İki farklı kullanım durumunda kullanılmak üzere tasarlanmıştır: Https://calc.leybold.com/en/lp ana sayfası, hem Pompa Bulucu'ya hem de vakum sistemi hesaplama aracı olan LEYCALC'ye götürür. Vakum bilgisine sahip kullanıcılar, vakum sistemlerinin davranışını ve performansını ayrıntılı olarak hesaplamak için LEYCALC kullanabilir. Pompa Bulucu, yeni başlayanları bile bir anketle uygun ürünlere yönlendirir.

Adım adım doğru teklife
Pompa Bulucu, vakum kullanıcılarını uygulamaları için ideal pompayı bulmak üzere adım adım yönlendirmek için tasarlanmıştır. Seçim aracı boyunca pompalar, hazne boyutu, hedef basınç ve boru boyutları için değerler girilerek rafine edilebilir. Farklı vakum uygulamalarını modellemek için iki hesaplama seçeneği vardır: proses akışı ve vakum odası pompası aşağı.  Bir işlem gazı akışı, sabit basıncın taşındığı sürekli bir gaz akışıdır. Vakum odası pompası aşağı, odanın belirli bir hedef basınca pompalandığı / boşaltıldığı bir uygulamadır. Sonuç, müşterinin gereksinimlerini karşılayan bir dizi vakum pompasıdır.

Hedeflenen ürün seçimi
LEYCALC, Leybold’un uygulama uzmanlarıyla aynı güçlü algoritmaları kullanan vakum sistemlerinin ayrıntılı mühendisliği için kullanılabilir. Araç, müşterilerin vakum sistemlerini tamamen bağımsız olarak hesaplamasını sağlar ve karmaşık senaryolar için uzmanlar tam desteğini sunar. "Önceden, müşteriyle ilk temas sırasında oda boyutu, proses gazları, çevrim süreleri, boru uzunluğu ve basınç değerleri gibi parametreleri ayarlamak zorunda kaldık. Simülasyon yazılımı yardımıyla, kullanıcı konfigürasyonları bağımsız olarak hesaplayabilir ve vakum performansı hakkında ilk fikir edinebilir, diyor Endüstriyel Vakum Global Uygulama Yöneticisi Dr. Tom Kammermeier.  Kammermeier, "Geçmişte, bu tür ayrıntılar hakkında genellikle uzun süren diyaloglar vardı" diyor. Artık kullanıcılar hesaplamalarını bağımsız olarak yapabilirler - sonuçta tüm süreç uygulama için daha doğru hedeflerin daha hedefli ve daha hızlı bir seçimine yol açar. Kammermeier, "LEYCALC'in müşterilerimizle temas kalitesini artırmasını bekliyoruz."

Verimli iletişim ve hızlı çözümler
Çevrimiçi aracın kullanıcısı pompanın odasını ve hedef basıncı tanımladıktan sonra, LEYCALC bir pompa aşağı eğrisi hesaplamasını gerçekleştirir: Sonuç hemen bir diyagramda görüntülenir. Bu, hazneden havayı dışarıya pompalamanın ne kadar sürdüğünü gösterir.

Alternatif olarak, kullanıcı bir pompa sisteminin pompalama hızı eğrisini hesaplayabilir. Bu, belirli bir basınçta hangi pompalama hızının sağlandığını gösterir. Tüm hesaplama verileri merkezi olarak saklanır ve kayıtlı müşteriler tarafından herhangi bir zamanda ve herhangi bir cihazdan çağrılabilir. Hesaplama sonuçları Leybold'daki uzmanlarla da paylaşılabilir. Bu, ilgili vakum uygulaması hakkında ayrıntılı bir tartışmaya izin verir. Genel olarak, platform karmaşık projelerde çok daha verimli müşteri iletişimi ve daha hızlı çözümlere yol açıyor. Leybold’un vakum uzmanları belirli hesaplamalarla ilgili soruları zamanında cevaplamaktan mutluluk duyacaklardır.

İletkenlik kayıpları hemen görünür
"Bir vakum sisteminin odalarına ve pompalarına ek olarak, boru hatlarının farklı etkileri de dikkate alınır. Bunlar, tüm basınç aralıklarında ve akış rejimlerinde iletkenlik etkileri, engelleme ve tabii ki hatların hacmini, çevrimiçi yapılandırıcıdan sorumlu BT yöneticisi Hannes Kamecke'yi açıklar. Bazı durumlarda, daha yüksek bireysel performansa sahip bir pompanın genel vakum performansını iyileştirmeyeceği anlaşılmaktadır, çünkü azalmalar yanlış boyutlandırılmış bir boru hattından kaynaklanmaktadır. Hannes Kamecke, "Bununla birlikte, diyagram hemen boru çapının artırılması gerektiğini gösteriyor."


Daha fazla gelişme planlandı
Web tabanlı yazılım çözümü üzerinden navigasyon, tabletler, akıllı telefonlar gibi her türlü cihazda rahatlıkla mümkündür. Açıklamaya ihtiyaç duyan bölümler vakum tekniği hakkında daha ayrıntılı bilgi ile bağlantılıdır. Gelecekte LEYCALC, yüksek vakum uygulamalarını da kapsayan tüm Leybold ürün portföyünü oluşturacak. "Yeni hesaplama araçlarının yayınlanmasıyla Leybold, on yıllardır toplanan vakum bilgisini müşterilerinin kullanımına sunuyor ve böylece modern dijital müşteri iletişimi için temel oluşturuyor.  Bu nedenle teklif, vakum uzmanının dijital müşteri deneyimi stratejisinde önemli bir yapı taşını temsil ediyor, "diyor Hannes Kamecke.
 

Tarihinde yayınlanan Mart 4, 2020 - (78 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Leybold GmbH
Bonner Straße 498
50968 Köln - Germany
+49-221-3470
+49-221-3471250
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Mikroişlemci Kontrollü Güç Kaynakları
Oynak Makaralı Rulman
NSK Yağlama Üniteleri
Traco Power yeni web sitesini açtı www.tracopower.com
Servo Çözümü Yeni 2G Hareket Sistemi
BA serisi Fırçasız DC-motorlar
WIN EURASIA 2020 Fuarı Erteleme Duyurusu
SCHAEFFLER Sahteciliğe Karşı Gelişmiş Koruma - OriginCheck
Hibrit motorlar için enerji tasarrufu sağlayan yeni çözümler
WIN Eurasia Fuarı 18 - 21 Haziran 2020’ye Ertelendi!
Neugart; Redüktör Çözümümüz: AGV'niz Gibi Kişiye Özel
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
Baumüller; Modüler Servo Sürücü Çözümleri
Maxon Motor; Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
Everything FPGA.
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Neugart; Redüktör çözümümüz: AGV'niz gibi Kişiye Özel.
Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
NSK; Daha Fazla Hassasiyet için 164 960 İyi Neden
Güç Aktarımında Kazandıran Teknolojiler
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Enerji Maliyetlerinizi %80'e varan oranlarda düşürün; Rexroth
Kompakt ölçülü yüksek hassasiyet Festo Elektriksel kızak serisi EGSL
5 servo eksen için 60mm'de Hareket Kontrolü
Dal Elektrik; CFW-11 Motor Hız Kontrol Sürücüleri
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Orta ve Yüksek Gerilim Üç Fazlı İndüksiyon Motorları
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Artan verim, Artan enerji tasarrufu; Değişken Hızlı Pompa Kontrol Sistemleri
Daha Çok Çalışıyoruz, Femsan Elektrik Motorları