Vakum Teknolojisi

Paketleme süresini yaklaşık yüzde 20 oranında azaltıyor

  • Tedarikçi Leybold GmbH
  • Mayıs 16, 2018
  • 2157 Görüntüleme
  • Vakum Teknolojisi
    Vakum Teknolojisi
  • Vakum Teknolojisi
    Vakum Teknolojisi

Leybold, Köln'deki önde gelen fuar Anuga FoodTec'de, gıda işleme ve paketleme endüstrisi için vakum teknolojilerini 20-23 Mart 2018 tarihleri arasında sunuyor. Vakum tedarikçisinin etkin çözümleri dünya çapında kullanılmaktadır. Çok çeşitli uygulamalarda, bu köklü şirketin pompaları, sistemleri ve ölçüm cihazları, yiyecek içecek endüstrisinde sürdürülebilir ve rekabetçi ürünler ve süreçlere önemli katkı sağlamaktadır.

Ambalajlama işlemlerini hızlandırmak için vakum pompası yardımı
İtalya'nın Parma yakınlarındaki et ürünlerinin en büyük üreticilerinden birinde,
Leybold sistemi paketleme süresini yaklaşık yüzde 20 oranında azaltıyor. Yüksek vakum performansına ek olarak et ürünü uzmanı, düşük servis ve bakım maliyetleri ile enerji tasarruflu bir üretim sürecine özel bir önem vermektedir. DRYVAC kuru vidalı pompaya dayanan sistem, yıllarca kesintisiz ve güvenilir bir şekilde çalışıyordu, böylece müşteri kendisini asıl işine odaklanabilir.

Global tedarik zincirleri raf ömründe daha fazla dayanıklılık gerektirir
Vakum altında etkili, hijyenik gıda işleme de gittikçe artıyor.
Diğer nedenler için önemlidir: Küresel tedarik zincirleri çağında, raf ömrü talepleri 
artmaktadır. Bu akımın ışığında, özel vakum çözümleri şirketlerin ekonomik verimliliği için gereklidir. Leybold, on yıllardır ambalajın kalite kontrolü için teknolojiler üretmektedir. Örneğin, sızdırmazlık vakum altında giderek test edilir, çünkü sadece PHOENIX serisi gibi sızıntı dedektörleri en yüksek test standartlarını karşılar. Gıda analizinde kullanılan kütle spektrometreleri ECODRY plus gibi modern, gürültü azaltan pompaların performansını da kullanır.

Vakum kurum içi lojistiğini geliştirir
İşleme ve paketleme tesislerinde hammadde dağıtımı için
dahili taşıma süreçlerini gerçekleştirmek adına vakum gereklidir. Bu sistemler özel risk materyallerinin ortadan kaldırılmasına ve kesimhanelerde önleme amaçlı yan ürünleri sıralamaya ve kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bu sayede hijyenik standartlar etkili bir şekilde sağlanabilir. Bu uygulamalar için de sistem çözümleri enerji verimliliği, bakım kolaylığı ve yerden tasarruf sağlamalıdır. VACUBE merkezi vakum sistemi, özel hız ayarlamaları ile uygulama işlemi için talep odaklı vakum sağlayarak bu gereksinimleri karşılar. Buna ek olarak, Leybold ürünleri fabrika ve iş güvenliği için tüm yönergelere uygundur.

Gıda işlemede yenilikçi süreçler
Vakumlu pişirme, bitki imalatçıları, üreticiler, pastaneler ve tüketiciler için avantaj sağlamaktadır: Müşteriler, hemen hemen her zaman görünüm ve sunumda en iyi niteliklere sahip taze unlu mamullerin tadını çıkarabilir ve satış ve üretimde kayda değer tasarruflar mümkündür. SOGEVAC veya DRYVAC gibi bu uygulamalarda kullanılan pompaların optimum verimliliği ile desteklenen enerji tüketimi ve lojistik maliyetleri de azalır. Tesisin tasarımına bağlı olarak, en kısa soğutma süreleri, depolama alanındaki önemli düşüşler nedeniyle gıda güvenliğinde açık bir avantaj sağlayan% 50'ye varan tasarruf sağlanabilir.

İlgili tüm taraflar için avantajlar:
Sonuç olarak, Leybold'un modern vakum teknolojisi, kalite ve üretkenlikte artışa neden olur
 - CLAWAC gibi vakum pompaları, özellikle kaba vakum aralığında
ayrıcalıklı ürün özellikleri sunar. Bu pompaların son derece sağlam tasarımı, zorlu uygulamalarda kullanılmalarını sağlar; toz ve buharlar ile kirlenmiş proses gazları da ele alınabilir. Yenilikçi vakum teknolojisi, üretim, altyapı, personel, lojistik maliyetleri ve enerji tüketimi açısından geliştirme potansiyelini kullanmaktadır. Yağsız SOGEVAC ve RUVAC pompaları gibi değişken kombinasyon seçenekleri, modern, yağsız, kuru, sıkıştırılmış DRYVAC pompaları ile kanıtlanmış bir güvenilirlik sunar. En uygun hale getirilmiş, süreç istikrarını garanti eden uygun teknik kavramlar Leybold ürün yelpazesini tamamlar.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim