Ethernet Tabanlı Alarm Yönetim Sistemi

12V DC ve 60V DC Geniş Bir Besleme Aralığında Çalışmakta

  • Ethernet Tabanlı Alarm Yönetim Sistemi
    Ethernet Tabanlı Alarm Yönetim Sistemi

Baran Technology kendine özgün tasarımıyla IoT (Nesnelerin Interneti) teknolojisini de ürünlerine adapte etmektedir.

BAM12-I Baran Alarm Yönetim Modülü

12 dijital girişi sayesinde internet ağı üzerinden, kullanıcı tarafından alarm olarak tanımlanmış uzak noktalardaki sunucu veya sunuculara (NC-Normalde Kapalı veya NO-Normalde Açık durumlarına geldiğinde) SNMP-v1 veya SNMP-v2c formatlarında trap ile alarm bilgilerini taşıyabilmektedir.

Cihaz en fazla 1.5W tüketim ile 12V DC ve 60V DC arasında geniş bir besleme aralığında çalışmakta ve girişlerin izlenebilmesi için 2mA gücünde sinyal seviyesi yeterli olmaktadır. Kuru kontak giriş kablo uzunluğu 200m'ye kadar çıkabilmaktedir. Cihazın çalışabilmesi için gerekli olan nominal ortam sıcaklığı -10°C ile +65°C'dir.

Cihazla birlikte sunulan ücretsiz web tabanlı yazılım kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bu web arayüzü kullanılarak kuru kontak bilgisi toplayan girişler, birbirlerinden farklı ve bağımsız olarak adlandırılabilirler. İnternet erişimi olan PC, tablet ve telefon gibi tüm cihazlar ile uzaktan kontrol imkanı sağlanmaktadır.

Girişlere atanan durumlara (NC/NO) göre SNMP trap gönderilmesinin yanında cihaz üzerindeki LED'li  aktif edilerek görsel uyarı da alınabilmektedir. Girişler kendi aralarında anlık oluşabilecek 300VAC'e kadar izole yapısıyla çok güvenilir bir kullanım sağlamaktadır. Ayrıca DC besleme ile hem ethernet hem de girişler arasındaki izolasyon ile 1000V seviyesine kadar güvenli çalışma mümkün olmaktadır.Kompak tasarımı sayesinde DIN-Ray üzerine kolay montaj imkanı sağlanmaktadır.

Uygulama Alanları  

 

  • IP tabanlı güvenlik sistemlerinde bulunan bütün harici sensörler izlenebilir. Erişim kontrol sistemleri ve cihaz durumları hakkında bilgi alınabilir.
  • ATM istasyonları, uç birimler, bilgi panoları gibi yerlerde izleme sistemi olarak kullanılabilir.
  • Birbirlerinden faklı cihazlardan gelen alarmlar ile uyarı sistemi kurulabilir.
  • Klima sistemleri, UPS, kamera, hareket, duman, su baskını ve yangın sensörü gibi birçok sensöre bağlanarak uzaktan izleme sistemi kurulabilir.

BARAN BAM12-I SNMP tabanlı herhangi bir NMS sistemi ile uyumlu olarak çalışabilmektedir (HP OpenView, SNMPc, LoriotPro, IBM Tivoli, MRTG, Cacti, Nagios, Intellipool, vb).

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim