BATTERY BACKUP (DC-UPS) SİSTEMLERİ

12V ile 48V DC Gerilimlerine Dayanır

 • BATTERY BACKUP (DC-UPS) SİSTEMLERİ
  BATTERY BACKUP (DC-UPS) SİSTEMLERİ

Baran Technology kendine özgün tasarımıyla Battery Backup Sistemleri (DC-UPS) geliştirmektedir. Sürekli ve güvenli enerji ihtiyaçlarının önemli olduğu DC sistemleri için uzun süre enerji sağlayan sistemlere genel olarak Battery Backup (DC-UPS) Sistemleri adı verilmektedir. Bu sistem şebekeden aldığı enerjiyi aküleri şarj ederek depolar ve şebeke kesintisi durumunda ihtiyaca göre (12V, 24V, 28V, 48V) DC olarak çıkışa verir. Baran Technology istenilen güç, gerilim ve yedekleme süreleri için özel DC-UPS Sistemleri tasarlamaktadır.

Akü kapasitesi, kullanılacak olan yüklerin büyüklüğü ve kesintisiz besleme süresine göre belirlenmektedir. İhtiyaca göre akü üzerinden farklı güçlerde AC 230V çıkış da verilebilmektedir. Kullanım alanlarına göre sıcaklığın önemli olduğu durumlarda pano tipi klima, free cooling ve pano ısıtıcı entegreli çözümler ile sürekli ve güvenli enerji ihtiyacı yüksek verimle karşılanmaktadır. Outdoor (dış ortam) kullanımlar için ise özel tasarlanmış kabinler dahilinde IP 67 standartlarında çözümler ve koruma sağlanmaktadır.

Sistem üzerindeki kontroller sayesinde akü voltajı / akımı, LVD kontrol, yük akımı, kabin sıcaklığı, şebeke gerilimi ve çeşitli kuru kontak alarmları internet ağı üzerinden (PC, Tablet, Akıllı Telefon, vb) izlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir. Toplanan bilgiler merkezi yönetim birimlerine SNMP trap ve/veya e-posta olarak bildirilmektedir.

Uygulama Alanları

Baran Technology DC-UPS Sistemleri telekomünikasyon, güvenlik sistemleri ve otomasyon sistemleri gibi geniş bir alanda kesintisiz enerji ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

 • GSM network (3G/LTE),
 • WiFi erişim noktaları,
 • Acil aydınlatma sistemleri,
 • Kamera güvenlik sistemleri,
 • KGYS kent güvenlik yönetim sistemleri,
 • TEDES trafik elektronik denetleme sistemleri
 • Data center ethernet switch,
 • Endüstriyel otomasyon sistemleri

Benzer sektörlerde, İhtiyaç duyulan gerilim ve güçte enerjinin sürekliliği sağlamaktadır. Baran Technology DC-UPS sistemleri, 12V ile 48V DC gerilimleri, 50W ile 9000W arasındaki güçler ve farklı yedekleme süreli aküler kullanılarak (7Ah-100Ah) tasarlanmaktadır. Baran Technology DC-UPS sistemleri, geleneksel AC-UPS sistemlerine alternatif olarak daha verimli çalışma imkanı sunmaktadır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim