Endüstriyel Tartım Hizmetleri

Gıda sektörüne yönelik tartılar sıkı yönetmeliklere uygun

  • Endüstriyel Tartım Hizmetleri
    Endüstriyel Tartım Hizmetleri
  • Endüstriyel Tartım Hizmetleri
    Endüstriyel Tartım Hizmetleri
  • Endüstriyel Tartım Hizmetleri
    Endüstriyel Tartım Hizmetleri

Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler 2006 yılında başlayan deneyim ve birikimleri ile ölçüm, tartım sistemleri, Loadcell ve İndikatör Sistemleri üretimi, taşıt kantarları, baskül sistemleri, dolum sistemleri, torbalama makinaları, sistem-projeleri altında kurumsal kimliğine kavuşmuştur.KFC Gıda, Billur Tuz, Doğa, Banvit, Tat, Yonca, Pastavilla, Pakmaya, Sütaş, Nestle, Pınar,Sek ,Şenpiliç ,Eti gibi bir çok gıda firmasının ölçüm ve tartım sistemlerinde farklı mühendislik çözümleri sunarak her proseste doğru tartım ile güvenilir bir firma olmuştur. 

Tuna Elektronik Sistemler kalite ve güvenin simgesidir. Müşterilerimize sunduğumuz hizmetler ile yatırım kalitenizi en yüksek ve maaliyetlerinizi en düşük seviyede tutarak; emek, zaman ve sermaye tasarrufunuzu sağlıyoruz.Ürünlerimiz arasında yük hücreleri, indikatörler, montaj kitleri,endüstriyel basküller, monoray kantarlar,taşıt kantarları,torbolama kantarları,big-bag dolum sistemleri,bant kantarları,checkweigher bantlı kontrol sistemleri ,dinonometre,dozaj bant kantarları,sıvı dolum makinaları,aks kantarları,otomatik paket ölçüm ,otomatik kantarlar ,etolon kütleler bulunarak gıda firmalarına çözümler üretmekteyiz.

Gıda sektöründe faaliyet gösteren uygulamalarımızın başında Checkwigher dediğimiz bantlı kontrol sistemleri gelir. Tuna Checkweigher Sistemleri T-MINI, T-MIDI ve T-MAXI olmak üzere üç kategoride üretimi gerçekleşmektedir. Üretilen mamüllerin ağırlıklarını bant üzerinden geçerken ayrı ayrı tartımını yaparak tespit edilen hatalı ürünlerin ayıklanması amacı ile üretilmiştir. Müşterinin isteklerine modüler yapısı sayesinde kolaylıkla adapte olabilen Tuna Checkweigherler, gıda sektörleründe ki sıkı yönetmelikler ön görülerek tasarlanmıştır.  

    Tuna Checkwighler basit kullanımlı yazılımı ve rahat okunan dokunmatik ekranı sayesinde üretim hattınızın durumunu gerçek zamanda gelişmiş grafik tablolarla kolayca takip edilir.   Belirlediğiniz limitler dışındaki ürünler istenildiğinde üretim hattınızdan birden çok red kefesine sesli ve ışıklı ikazla ayrılabilir ve raporlanır.  Tuna Checkweigher sayesinde üretim hatlarınız sektördeki en son çıkan yasal mevzuata ve direktiflere uygun olarak çalışacaktır. 

Tuna hassas terazilerimizde gıda sektörünün lider firmaları tarafından tercih edilmektedir. TUNA T-110, T-300 , T-600, T-1100, T-3000 ve T-6100 model çeşitliliğine sahip olan elektronik terazilerdir. TUNA elektronik terazide aşırı yük koruması fonksiyonu vardır. Taşıma sırasında anti-çarpışma koruma cihazı, yüksek hassasiyetli A/D dönüştürücü ile hızlı ve istikrarlı algoritma benimser. Üç ekran seçeneği sunar: Kırmızı LED, yeşil LED ve arkadan aydınlatmalı LCD seçeneği mevcuttur. Mikro USB şarj arayüzü ile de desteklenir. Aynı zamanda ,paslanmaz, su geçirmez ve IP69 koruma sınıfındadır. Ayrıca orijinal tasarımı ve rutin günlük kullanımlarına uygun olması ile kullanıcılarımıza kolaylık sağlar. 
 
Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler olarak Teknolojik gelişmeleri çok yakından takip etmekteyiz. Alanında uzman arge ekibimiz ve inovatif üretim tekniklerimiz ile Tuna Tartı ve Elektronik sistemler olarak digital loadcell üretmek adına yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı yaptık.Dolum sistemleri ürün grubumuzda sıvı dolum sistemini  bünyemize katarak müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ettik. 

Gıda firmalarının yüksek üretim verimliliklerini sıfır hat duruşu ile yakalamalarında kaliteli sistemlerimizin ve ürünlerimizin yeri ve konumu çok önemli oldugu gibi 7/24 ulaşabilecekleri profosyonel teknik ekibi ile firmamız müşterilerimize güven ve rahatlık vermektedir. Sürdürülebilir kalite hizmetlerimiz ve çözüm ortaklıgımız, değerlerimiz ve etik çalışma prensiplerimiz ile Tuna Tartı ve Elektronik sistemler gıda sektörünün lider firmaları tarafından tercih edilen bir firma olmuştur.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim