Hassas ve Doğru Tartım

AR-GE ekibi ile üretim parkurunun birleşiminden doğan yerli ürünleri üreterek, ithalatı minimum seviyede

  • Hassas ve Doğru Tartım
    Hassas ve Doğru Tartım
  • Hassas ve Doğru Tartım
    Hassas ve Doğru Tartım
  • Hassas ve Doğru Tartım
    Hassas ve Doğru Tartım

Tuna Tartı ve Elektronik sistemler ülkemizde iyi bir marka olmanın sürdürebilirliğine çok önem vererek sürekli gelişme hedefindedir. Bunun yanında global anlamda da markalaşmanın ve markasının yaşatmasının hedefi içerisindedir. Marka; ürün ve hizmetleri ile ilgili deneyiminizi, sağladığı ve sağlayacağını varsaydığınız faydayı, güveni ve sahip olduğunuzda kimliğinize ne katacağını bir arada düşündüren, üründen soyut ama ürün ile var olan bir değerdir. (Ref: Global Marka Yaratmak Üzerine Bir Çalışma; Dr. F. Reşat SİNANOĞLU) . Firma değer yaratma hedefindedir bunu aldığı geri bildirimlerle yarattığını düşünüyor. Gerek kaliteli ürünlerin sahada yarattığı memnuniyet gerekse satış sonrası müşteri hizmetleri ve servis hizmetleri ile firmaların her anlamda değerlerine değer katıyor.
Müşterilerine sunduğu hizmetler ile yatırım kalitenizi en yüksek ve maaliyetlerinizi en düşük seviyede tutarak; emek, zaman ve sermaye tasarrufun sağlıyor. Ürünleri arasında yük hücreleri, indikatörler, montaj kitleri, endüstriyel basküller, taşıt kantarları, torbalama kantarları, big-bag dolum sistemleri, bant kantarları, checkweigher bantlı kontrol sistemleri, dinamometre, dozaj bant kantarları, sıvı dolum makinaları, aks kantarları, otomatik paket ölçüm, otomatik kantarlar, etolon kütleler bulunarak sektördeki  firmalara çözümler üretmektedir.

Sektörde faaliyet gösteren uygulamaların başında T-BS Bant Kantarı  dediğimiz bantlı kontrol sistemleri  gelir. Tuna Bant Kantarları T-BS500 - T-BS1000 - T-BS2000  olmak üzere 3 kategoride üretimi yapılmaktadır. Tuna  T-BS Eektronik Bant Kantarları,  konveyor bandı üzerinde taşınan malzemenin akış ağırlığını ölçer. Pratik montajı sayesinde işletmeler için önemli bir veri kaynağı aynı zamanda emek, zaman ve sermaye tasarrufu sağlar. 

Tuna T-BS Bant Kantarları,  LPR100 İndikatör, yük hücreleri ile entegre edilmiş , hız okuyabilen çift yönlü encoder ve sistem kumanda panosundan oluşmaktadır. Harici gösterge ekranı bağlanabilme özelliği ile konveyor bandı üzerinden  geçen malın miktarı, anlık debi ve toplam olarak izleme olanağı sağlamaktadır. Anlık bilgiler, Pc-Bilgisayar üzerinden  Tuna- Bant Kantar Takip Programı ile günlük, aylık ya da istenilen zaman aralıklarında tartım bilgileri arşivlenebilmektedir.

 Tuna Taşıt Kantarlarında sektörün lider firmaları tarafından tercih edilmektedir. TUNA TS1, TS2, TS3, TS4 model çeşitliliğine sahip olan taşıt kantarlarıdır. Sektörde en çok tercih edilen model TS-1 zemin üstü taşıt kantarıdır.

Truck Scale-1 Serisi taşıt kantarları komple çelik platformludur. Zemin üzerine monte edilir, betonarme rampalarla kantar üzerine rahatça çıkılır. Truck Scale-1 serisi I kiriş sistemi diye tabir edilen klasik zemin üstü kantarlardır. Platformda IPE cinsi çelik kullanılmaktadır. Truck Scale -1 serisi kantarlarda üst kaplama saçı 10 mm kalınlığında olup ebatlarına göre 4 ila 10 adet arasında her biri 30 ton kapasitede OIML R60 standartlarında C4 sınıfı paslanmaz çelik TCT-30t model yerli üretim yük hücreleri (loadcell) kullanılmaktadır.

Yüksek volumlü adetler ile ürettiği Tuna TCT Yük hücresi Paslanmaz çelik ve alaşımlı çelik olarak iki farklı malzemeden üretilen TS model yük hücresi özellikle taşıt kantarlarında ve vagon kantarlarında kullanılmak üzere üretilmektedir. Tamamen lazer kaynakla kapatılmış ölçüm bölgesi IP68 koruma sınıfında olup zorlu endüstriyel koşullarda başarı ile çalışmaktadır.10.000 kg - 50.000 kg kadar kapasite seçenekeleri vardır.

Tuna Tartı olarak yerli üretime katkıda bulunmaktan gurur duymaktadır. Bünyesinde gelişen ve üretilen tüm ürünlerde özverili çalışma prensibi ile ilerlemektedir. Müşterilerin talep ettiği tüm proje ve işlevsel sistemler karşısında çözüm üretmektedir. AR-GE ekibi ile üretim parkurunun birleşiminden doğan yerli ürünleri üreterek, ithalatı minimum seviyeye indiriyor. Kaliteli üretimin yapılabilmesi için gelecek teknolojilerin takipçisidir. İzmir’de bulunan Işıkkent fabrikasında talebe göre maksimum hızda üretim yapıyor.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim