ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu

  Sor / bana ulaş

Büyük güçlü inverter istasyonları ile endüstriyel ve evsel kurulumlara uygun akıllı inverter çözümlerini sergiledi.

Hareket ve Güç Aktarımı

ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu
ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu
ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu
ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu
ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu
ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu

ABB, 05-07 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşen Solarex 11. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda, büyük güçlü inverter istasyonları ile endüstriyel ve evsel kurulumlara uygun akıllı inverter çözümlerini sergiledi. 
ABB, 10.Hol’de bulunan B01-C02 nolu standında, 2MW gücündeki PVS800-57B merkezi inverter ve konteyner istasyonlarını, UNO-DM-PLUS, REACT, PVS 100/120 inverterlerini, alçak gerilim şalt malzemelerini ve servis-eğitim hizmetlerini tanıttı.

ABB’nin 2MW gücündeki yeni PVS800-57B inverteri ile oluşturulan, 4MW gücünde paket konteyner çözümü solar yatırımcılarının beğenisine sunuldu.


ABB, son derece başarılı PVS800 merkezi inverter serisinin yeni bir üyesi olan yüksek güçlü merkezi inverteri PVS800-57B'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte, kapsamlı güneş enerjisi inverter portföyünü genişletmeye devam ediyor.
ABB, güç inverterleri teknolojisindeki uzun yıllara dayanan tecrübesi ile geliştirdiği, yüksek güçlü PVS800-57B'yi, ailenin yeni üyesi olarak piyasaya sürdü. Yeni PVS800-57B merkezi inverterler, 2 MW'a kadar güç değerlerine sahip kompakt ve bakım kolaylığı sağlayan tasarımıyla fotovoltaik (PV) güneş enerji santrallerinin yatırım maliyetlerini düşürmeye katkıda bulunuyor.  Modüler ve genişletilebilen doğru akım (DC) giriş tasarımı, sistem entegratörlerine üstün kullanım kolaylığı sağlıyor. Önceki PVS800 modellerine kıyasla daha fazla güç üretimine sahip yeni PVS800-57B, gerekli alan ihtiyacı bakımından piyasadaki en kompakt inverter çözümünü sunmaktadır. Bu özelliği hem kurulum hem de kabin alanı ihtiyacını azaltarak nakliye maliyetlerini de düşürmektedir. 
Ayrıca 2 adet PVS800-57B merkezi inverterden oluşan ve Türkiye’de üretilen 4MW gücünde paket konteyner çözümü kullanıcılara taşımada, kurulumda ve operasyonda büyük kolaylıklar sağlıyor. Farklı güçlerde tasarlanabilen, iç ihtiyaç trafosu ve panosu ile birlikte komple çözüm sunan konteyner paketi uzun yıllar sürecek işletme ömrü ile solar yatırımlarını güvence altına alıyor. 


ABB yeni dizi inverteri PVS100/120 ile operasyon ve sermaye giderlerini azaltıyor.


ABB, PVS-100/120, 100kW ve 120kW‘lık çözümleri ile solar inverter portföyünü genişletiyor. ABB’nin dizi inverterler ile oluşturulan fotovoltaik sistemler için geliştirdiği bulut bağlantılı, üç fazlı dizi inverter çözümü PVS-100/120 serisi bu alanda büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. ABB, PVS-100/120 ürünü ile kullanıcıların yatırım getirisini en üst düzeye çıkartarak SERMAYE ve OPERASYON maliyetlerini azaltmayı hedefliyor. Hem geniş ölçekli ticari hem de endüstriyel zemin ve çatı uygulamalar için ideal olan PVS-100/120, kompakt ve esnek tasarımı sayesinde proaktif tesis yönetimi ve kurulum kolaylığı sağlayarak tam donanımlı bir tesis kurmanıza olanak sağlıyor.

ABB’nin Akıllı, Bulut Uyumlu ve Verimli tek fazlı inverter çözümleri ile güneş enerjisi artık evlerde


Konut tipi küçük ölçekli güneş enerji sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanan UNO-DM-PLUS serisi solar inverterler, entegre kablosuz haberleşme ve kolay kurulum (tak-çalıştır) özellikleri sayesinde konut tipi çatı solar sistemler için müşterilerin beklentilerini karşılarken, REACT inverterler enerji depolama kabiliyeti ile arttırılmış öztüketim ve özyeterlilik oranlarını yakalamaya yardımcı oluyor. Her iki inverter serisinde de Yük Yöneticisi (Load Manager) ve Sıfır-Besleme (zero-injection) özellikleri sayesinde şebekeyle olan etkileşimi (örneğin şebekeye hiç enerji vermemek gibi) en aza indirecek şekilde ayarlanabilmektedir. Bu üstün akıllı özellikleri sayesinde şebekeye yük oluşturmadan kendi kendine yetebilen sistemler oluşturulabilmekte ve şebeke operatörlerine işletme kolaylığı sağlamaktadır.


F200 serisi B tipi kaçak akım koruma anahtarları fotovoltaik (PV) tesislerde hem kaçak akımlara karşı koruma sağlıyor, hem de servis sürekliliğini artırıyor


Solar inverterlerle kullanıma uygun olan F200 serisi B tipi kaçak akım koruma anahtarları ile kaçak akımlara karşı tam koruma sağlanırken, istenmeyen açmaların önüne geçiliyor. B tipi kaçak akım koruma anahtarları, IEC/EN 62423 standartında belirtilen AC kaçak akımlar ve DC bileşenli ve/veya yüksek frekanslı dalga formuna sahip kaçak akımlara karşı koruma sağlıyor. Kaçak akım olmadığı halde parazitlerin neden olduğu açmalara karşı dayanıklı olan B tipi kaçak akım koruma anahtarları ile fotovoltaik sistemlerdeki servis sürekliliği de artırılmaktadır.


ABB AbilityTM Electrical Distrubition Control System ile tesis yönetimi 


Elektrik dağıtım sistemlerinde izleme, optimizasyon ve kontrol imkanı sağlayan ABB AbilityTM EDCS, devre kesicilerin bağlanabildiği yenilikçi, bulut tabanlı bir platformdur. Enerji yönetimi çok daha basit bir mimari ile gerçekleştirilir ve tesiste %30’a kadar optimizasyon sağlanabilir. 


Ekip UP dijital ünite, mevcut tesisleri dijitalleştirmenin en kolay yolu 


Ekip UP ile mevcut alçak gerilim sistemleri en kolay ve ekonomik şekilde, izleme, kontrol ve koruma alanında güncellenerek yeni nesil tesislere dönüştürülür ve kullanıcılara dijital devrimin avantajlarını yakalama fırsatı sunulur.
 

Tarihinde yayınlanan Mayıs 9, 2018 - (443 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
İlgili Makaleler
Murata Güney Avrupa Bölge Endüstriyel İş Birimi Satış Genel Müdürü Roberto Ambrosi ile Röportaj
Dunkermotoren, Online Shop 2.0'ı başlattı
Toyota'dan NSK'ye iki tedarikçi ödülü
Hassas Konik Dişli Kutusu
GEN24 Tek Fazlı Hibrit İnverteri
Atlas Copco Ege TMF’de tekstil sektörüne yönelik çözümlerini tanıttı
Economy Line için Yenilikçi Yağlayıcı
Güçlü endüstri için yeni seri tek fazlı motorlar
Depreme karşı Vidalı Millerin kullanılması
dsPIC33 Motor Kontrolü
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Neugart; Redüktör Çözümümüz: AGV'niz Gibi Kişiye Özel
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
Baumüller; Modüler Servo Sürücü Çözümleri
Maxon Motor; Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
Everything FPGA.
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Neugart; Redüktör çözümümüz: AGV'niz gibi Kişiye Özel.
Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
NSK; Daha Fazla Hassasiyet için 164 960 İyi Neden
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Nord Drivesystems; Çimento Sektörünü Kim Tahrik Ediyor?
Sınırsız Çözümler; Neugart
Uygulamanız için en iyi çözüm
Otomasyon ve Kontrol Mühendisliği
Hız Kontrol Üniteleri,Soft Starter,
Asco Numatics oransal kontrol valfleriyle, tüm değişkenleri kontrol altında tutun.
Sağlam ve kompakt:PC tabanlı kontrol Intel Atom işlemcili gömülü PC
Ağır Hizmet Tipi Kodlayıcılar
Akıllı Sürücü
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Enerji Maliyetlerinizi %80'e varan oranlarda düşürün; Rexroth
Kompakt ölçülü yüksek hassasiyet Festo Elektriksel kızak serisi EGSL
5 servo eksen için 60mm'de Hareket Kontrolü
Dal Elektrik; CFW-11 Motor Hız Kontrol Sürücüleri
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Orta ve Yüksek Gerilim Üç Fazlı İndüksiyon Motorları
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Artan verim, Artan enerji tasarrufu; Değişken Hızlı Pompa Kontrol Sistemleri
Daha Çok Çalışıyoruz, Femsan Elektrik Motorları