UNIGATE Falcon Protokol Dönüştürücü/Ağ Geçidi

25,0 mm x 77,5 mm x 94,1 mm (G x Y x D) boyutlarıyla önceki modelden yüzde 30 daha küçük

  • UNIGATE Falcon Protokol Dönüştürücü/Ağ Geçidi
    UNIGATE Falcon Protokol Dönüştürücü/Ağ Geçidi

Endüstriyel veri iletişimi uzmanı Deutschmann Automation, Protokol Dönüştürücü/Ağ Geçidi serisinin yeni nesli UNIGATE Falcon'u SPS 2022'de Salon 5, Stand 328'de sunuyor. Kompakt DIN-ray modülleri otomasyon bileşenlerini hızla birbirine bağlar ve istenen fieldbus veya Endüstriyel Ethernet standardı ile kolayca. Kullanıma hazır iletişim modüllerinin uygulanması, bir nihai ürünün tasarım sürelerini ve pazara çıkış süresini önemli ölçüde optimize edebilir. UNIGATE Falcon ürün yelpazesi, ilgili uygulama için mümkün olan en iyi çözümü maliyet açısından optimize edilmiş bir şekilde gerçekleştirmek amacıyla modüler bir tasarıma sahiptir.

Yeni Protokol Dönüştürücü/Gateway serisi UNIGATE Falcon, son derece kompakt bir tasarıma sahiptir. 25,0 mm x 77,5 mm x 94,1 mm (G x Y x D) boyutlarıyla önceki modelden yüzde 30 daha küçüktür. Yeni DIN-ray modüllerinin boyutu tüm veri yolu modellerinde aynıdır.

UNIGATE Falcon, önceki nesle kıyasla önemli ölçüde daha yüksek veri çıkışı sağlayan ARM Cortex-M işlemci teknolojisine dayanmaktadır. Seri arabirimin aktarım hızları, RS485/422 modunda yaklaşık on kat daha hızlıdır.

UNIGATE Falcon modülleri, bir USB arabirimi aracılığıyla yapılandırılır. Örneğin protokolleri taklit etmek için ücretsiz programlama, Deutschmann Automation'ın Yazılım Aracı Protokol Geliştiricisi ve şirket içinde geliştirilen komut dosyası dili ile mümkündür. Basit komut dosyaları sadece birkaç mikrosaniye içinde yürütülebilir. Bu, 80 katlık bir iyileştirmeye karşılık gelir. Komut dosyası hata ayıklaması da USB arabirimi aracılığıyla yapılır.

Yeni Protokol Dönüştürücü/Ağ Geçidi serisi UNIGATE Falcon'un ilk temsilcisi UNIGATE Falcon PROFIBUS DP'dir, EtherCAT ve PROFINET için daha fazla varyant yakında takip edilecektir. Deutschmann Automation, EtherNet/IP, CANopen, Ethernet TCP/IP, Modbus RTU ve Modbus TCP için DIN-ray modülleriyle yol haritasını hızla genişletecek. UNIGATE Falcon PROFIBUS DP iletişim modülü, 9,6 kbit/s ila 12 Mbit/s arasında değişen hızlar için otomatik baud hızı algılamalı bir PROFIBUS DP bağımlı arabirimine sahiptir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim