Üretim Zekası 4.0

  Sor / bana ulaş

Eyleme Geçirilebilir Analizler İçin Veri Adalarını Ortadan Kaldıran Kurumsal Bir Yaklaşım

Endüstri 4.0

Üretim Zekası 4.0
Üretim Zekası 4.0

Aegis, Sıfır Kod IIoT Tabanlı MES platformlarının, verileri gerçek bilgilere dönüştürmek için kurumsal çapta ve yorumlayıcı bir lensle veri toplama ve bağlamsallaştırma karmaşıklıklarını ve maliyetlerini nasıl ortadan kaldırdığını vurgulayacak.

Üretim Yürütme Yazılımı'nın (MES) küresel bir sağlayıcısı olan Aegis Software, 4-6 Şubat tarihlerinde San Diego, Kaliforniya'da çıkacak olan IPC APEX EXPO 2020, Stand # 2119'da Üretim Zekası yıkıcı bir yaklaşım sergileyecek. Aegis'in FactoryLogix platformu, tipik olarak veri toplama ve bağlamsallaştırma ile ilişkili karmaşıklık ve maliyetler olmadan fabrika ve işletme analizlerini anında kolaylaştırmak için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. IoT'nin ürettiği muazzam hacimli bağımsız veri noktalarının bağlamsallaştırılması, üretim organizasyonları için bu ham, anlamsız verileri anlamlı, yararlı ve eyleme dönüştürülebilir görsel veri ilişkilerine dönüştürmek için çok önemlidir. 

Birçok IIoT & MES çözümü, genellikle IoT satıcıları ve ara katman yazılımı aracılığıyla veri toplama yöntemine sahiptir. Ancak anlamlı oluncaya kadar tek başına veri yararlı değildir. İşte FactoryLogix analitik için yıkıcı bir yaklaşım getiriyor. Bu verileri tüm makinelerden, insanlardan ve sistemlerden ayıklayan ancak bu verileri CAD tasarımı, ürün verileri ve süreç bağlamıyla gerçek zamanlı olarak ilişkilendiren binlerce makine adaptörüne sahip kanıtlanmış bir IoT motoruna dayanan ilk MES anlamlandırmak ve akıllı kararlar almak. FactoryLogix bu verilerin kullanışlılığını fabrika dışına taşıyor. Eşi görülmemiş bir çok alanlı veri toplama çözümü, fabrikalar arası bağlantılar ve bulut bağlantıları başarısız olsa bile fabrikada güvenli çalışma sağlar, yüksek hızlı fabrika kontrolü sağlar ve aynı zamanda verimli çok alanlı analitik sağlar.

Günümüzde üreticiler öncelikle farklı veri kaynaklarından gelen veri yapılarını anlamak, daha sonra bu verileri çıkarmak ve dönüştürmek için yüksek vasıflı teknik kaynak ekiplerine güvenmektedir. Bu adımdan sonra, bütün verileri bütünsel düzeyde ve tüm operasyon ve genel iş ile nasıl ilişkili olduğunu anlamak için konu uzmanlarını getirmeleri gerekir. Aegis'in IIoT tabanlı MES platformu FactoryLogix, “Ne olmuş?” farklılaştırılmış ve bütüncül bir yaklaşımdan yararlanarak, sonuçta verilerle ilişkili geleneksel zaman ve kaynak kısıtlamalarını ortadan kaldırarak, bu kadar çok üreticiyi büyüme, farklılaşma ve nihai hayatta kalmadan uzak tutar. Giderek artan terabayt ve exabyte veriyi alıp almak için geleneksel yöntemlerin kullanılması artık bir seçenek değildir.
“Kesikli imalat endüstrisinde çok fazla kafa karışıklığı var ve birçok tedarikçi, Endüstri 4.0 dönüşümü için IIoT verilerinin kullanılmasının faydaları ile ilgili aşırı talepler ve vaatlerde bulunuyor. Yüzeyde, her şey harika görünüyor, ancak üreticiler bu çözüm sağlayıcılarına meydan okumalı ve cihazlardan ve makinelerden bağlamsallaştırılmamış ve ilişkisiz veri noktalarının akışlarının, ordu olmadan mükemmellik üretmek için sihirli bir şekilde gerekli bağlamsal içgörüler haline geleceği konusunda daha derin bir anlayış talep etmelidir. ve yazılım kodlayıcıların bir araya gelmesi, ”diyor Aegis Software CEO'su Jason Spera. “Üreticiler çözüm sağlayıcılarına sormalıdır: Tor Dijital tork sürücüsü gibi bir makine veya araç gibi yeni bir veri kaynağı eklediğimde ne olur? Çözüm, kurumsal ve ürün tasarımındaki binlerce diğer bilgi kaynağının akıllıca kararlar almanın anlamlı ve uygulanabilir olması için bu verileri anında nasıl yorumlayacağını ve ilişkilendireceğini biliyor mu? Yoksa yeni verilerin anlamlı olması için ek geliştiricilere / kaynaklara ihtiyacım var mı? Spera devam ediyor, FactoryLogix kullanıcıları için benzersiz bir şekilde bunu başarabiliyor ve 'yararlı IoT verileri' hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Aegis, 'üç yeni makine türü daha eklediğimde ne kadar hızlı veri alabilirim ve bunu yapmak için herhangi birinin kod yazması gerekir mi?' Gibi zor soruları memnuniyetle karşılıyoruz. Nedenini açıklamak için daha derin dalış tartışmalarını memnuniyetle karşılıyoruz. ”

FactoryLogix Fabrikaları İleriye Taşıyor

FactoryLogix, tüm ürün yaşam döngüsünü yönetir: ürün lansmanından malzeme lojistiğine, üretim yürütme ve kalite yönetimine, güçlü analitiklere ve gerçek zamanlı gösterge tablolarına. Bu uçtan uca platform, şirketlerin ürün tanıtımlarını hızlandırmasına, süreçleri düzene koymasına, kaliteyi ve izlenebilirliği artırmasına, maliyetleri azaltmasına ve rekabet avantajı ve karlılığı için daha fazla görünürlük elde etmesine yardımcı oluyor.

FactoryLogix çözüm alanları arasında Dijital Üretim Mühendisliği (DME); Üretim Sürecinin Yürütülmesi; İade, Onarım, Tamir, Revizyon (RMA / MRO); Yalın Malzeme Yönetimi; Uyarlanabilir Planlama; Kalite Yönetim Çözümü (KYS); Mevzuat ve Müşteri Uyumu; Üretim Zekası; Aktif Kurallar Motoru; Bağlantı (IIoT ve İş Sistemleri). 

Tarihinde yayınlanan Mart 16, 2020 - (897 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Aegis Software Europe Headquarters
Wetterkreuz 27
91058 Erlangen - Germany
+49-9131 7778 10
+49-9131 7778 88
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Advantech’in yapay zeka temalı online konferansı Advantech Connect başladı
Bren İleri Teknoloji Sanayiciye IoT çözümler ile yüzde 15 tasarruf sunuyor
Soğuk Zincir İzleme Çözümleri
IAS 2020’yi Büyük Başarı İle Tamamladı
Murata Avrupa Başkanı Toshio Nakamoto ile Yapılan Röportaj
Yenilik arayışında: Murata, “Open Innovation” web sitesini başlattı
EX600-SCF1-X60 Serisi Entegre Giriş/Çıkış Ünitesi
MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülünün VitaNet Suite ile uyumluluğu
Murata ve Truphone, bir düğmeyle IoT bağlantısını sağlamak için ortaklık oluşturdu
Coral Intelligence ile Dünyanın en küçük AI Modülü
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Bosch Rexroth; Akıllı Telefon Otomasyonu
Bosch Rexroth'tan Geleceğin Fabrikaları ve Yeni ctrlX AUTOMATION Çözümleri
EMPA Electronics; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Ölçeklenedirilebilir ve Akıllı Otomasyon Portföyü
Logosoft; Bugünün Dijital Dünyasını İnşa Edin
Ak Gıda SAP Dijital Dönüşümünü  Renova ile Gerçekleştirdi
Canias; ERP Çözümlerimiz ile Firmanızı Geleceğe Taşıyın. Endüstri 4.0