Üretim Yürütme Yazılımı (MES)

Planlamayı Güçlendirmeyi, Shop-Floor Ergonomiyi Optimize Etmeyi, Uyumu Basitleştirmeyi Ve Fabrikalar Arasında Proses Taşınabilirliğini Mümkün Kılma

  • Üretim Yürütme Yazılımı (MES)
    Üretim Yürütme Yazılımı (MES)
  • Üretim Yürütme Yazılımı (MES)
    Üretim Yürütme Yazılımı (MES)

Üretim Yürütme Yazılımı'nın (MES) dünya çapında bir sağlayıcısı olan Aegis Software, bugün FactoryLogix® 2017.1'nin genel kullanılabilirliğini duyurdu MES'te sektör lideri olan Aegis, karmaşık ayrı üreticilerin üretim operasyonlarını bağlamaları, yönetmeleri, optimize etmeleri ve sayısal olarak dönüştürmelerine olanak tanıyan benzersiz yetenekleri yenilemekte ve sunmaya devam etmektedir.

FactoryLogix, Endüstri 4.0'a yönelik ayrı bir üreticinin stratejisini desteklemek ve yürütmek için kolayca konfigüre edilebilen modüller ile öncü teknolojiyi sunan bütünsel ve modüler bir platformdur. FactoryLogix tüm üretim ömrünü yönetir: ürün lansmanından malzeme lojistiğine, üretim yürütme yoluyla, güçlü analitik ve gerçek zamanlı gösterge tablolarına kadar uzanır. Bu uçtan uca platform, şirketlerin ürün sunumlarını hızlandırmalarına, süreçleri hızlandırmalarına, kalite ve izlenebilirliği artırmaya, maliyetleri düşürmelerine ve rekabet avantajı ve karlılık için daha fazla görünürlük kazanmalarına yardımcı oluyor. FactoryLogix 2017.1, tüm platformda pek çok kayda değer ilerleme sunmakta olup, aşağıda bu yeni sürümde sunulan endüstri lideri özelliklerin ve avantajların bir kısmı bulunmaktadır:

· Üretim Mühendisliğini ve Planlamasını Kolaylaştırın- Müşteriler daha hızlı ve daha düşük maliyetle yüksek kaliteyi talep ederken, üreticiler tedarik sürelerini kısaltırken kapasite ve kaynakları optimize etmek için yeni yollar arıyor. Partiden Partiye Bağımlılıkları ile, planlamacıları, bir birlerine bağlı olan ağına sahip üretim gruplarını diğer yığınlarla zamanlayarak zamanlama çatışmalarını ve üretim gecikmelerini en aza indirgemek için yeterli zaman ve envanter sağlar. Yeni Siteden Siteye Taşınabilirlik özelliği, üreticilerin üretim süreçlerini ve beraberindeki dokümanları bir fabrikadan diğerine kolayca çaba harcamadan aktarmasına imkân verir ve sıfırdan inşa etme ihtiyacını ortadan kaldırır. Üreticiler, konuma bakılmaksızın mühendislik uzmanlığından yararlanarak üretime geçme süresini ve sonuç olarak rekabet avantajı yaratma zamanını hızlandırabilir.

· Çalışırken Uyarlanır Prosesleri Geliştirin - Siparişe Özel Üretim (ETO), ürün izlemesi, malzeme ve süreç izlenebilirliği, dokümantasyon sağlanması vb. dahil olmak üzere tam uyum yönetimi ile tamamen yönetilen süreç istisnaları oluşturma kabiliyetini sağlar. Üreticiler, isteğe bağlı üretim operasyonları, akışlar ve ana işlemin dışına çıkan birimler için talimatlar oluşturma yeteneğinden yararlanarak üreticileri kişiselleştirmeyi/özelleştirmeyi destekleyebilir, süreç bozulmalarını hafifletebilir, kaliteyi artırabilir ve maliyetleri düşürebilir.

· Arttırılmış Üretim için Geliştirilmiş Üretim Bölümü Ergonomisi - FactoryLogix 2017.1 sıklıkla kullanılan işlevlere daha fazla barkod ve klavye kısayolu sağlar ve ayrıca ses kontrolünü destekler ve operatörlerin doğruluğundan ödün vermeden daha hızlı etkinlikler gerçekleştirmelerini sağlar. Hataları azaltma, eğitim süresi ve darboğazları ortadan kaldırma, yararların sadece bir kısmıdır.

· Kutudan Çıkan Uygunluk Raporları- Düzenleyici gerekliliklerle uyumluluğu basitleştirmek için artan talebi karşılamak için Aegis gelişmiş analiz, uyarılar, tetikleyiciler ve yükseltme iş akışlarının kapsamlı yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor ve artık AS9100 raporların, önceden yapılandırılmış eDHR raporları, tıbbi uygulamalar ve Gerçek Zamanlı İstatistik Proses Kontrol Ön Panelleri.

· Bağlı Ekosistem için Tak ve Kullan Bağlantısı Omurgası-Aegis, tak ve kullan makine, cihaz ve iş yazılımı bağlantılarına gelince, eşsiz özellikler sunar. FactoryLogix platformu, kanıtlanmış gerçek zamanlı bir Nesnelerin Endüstriyel İnternet'i (IIoT) omurgasına sahiptir ve milyonlarca makine ve aygıttan veri toplamanın yanı sıra, üretim mükemmelliğini yönlendirmek için gerekli olan harekete geçirici istihbarat da sağlar. FactoryLogix 2017.1 ile Aegis, bağlı ekosistemi daha da etkinleştirmek için kapsamlı kitaplığına daha tak ve çalıştır konektörleri sunar.

Aegis Software, CEO'su Jason Spera "FactoryLogix 2017.1, askeri alanda, havacılık, elektronik, tıbbi ve otomotiv endüstrilerinde karmaşık farklı üreticilerden oluşan global müşteri tabanımızla sürekli işbirliği yaparak, sayısız yenilikçi buluşlar sunan geniş bir yayındır," diyerek açıklama yapmıştır. "Kapsamlı geçmişi ve sağlam MES platformumuz üzerine kurulu olan bu sürüm, üreticilere üretim faaliyetlerini yükseltmelerine olanak tanırken, onlara Endüstri 4.0 girişimleri için kritik bir temel platformu sağladığı yeni özellikler ekliyor."

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim