Tüm Motorlar için Verimli Sürücüler

Hızlı sistem entegrasyonu, enerji tasarruflu ve kolay kullanım

  • Tüm Motorlar için Verimli Sürücüler
    Tüm Motorlar için Verimli Sürücüler
  • Tüm Motorlar için Verimli Sürücüler
    Tüm Motorlar için Verimli Sürücüler

Sistem sağlayıcısı ABM Greiffenberger, Stuttgart'taki LogiMAT fuarında intralojistik uygulamaları için güçlü tahrik teknolojisi çözümlerini sundu. AR&GE sürecinden, ürün üretimi başlangıcına kadar, bir proje ortağı olan şirket, çok sayıda farklı uygulamalar için endüstriye veya müşteriye özel çözümler sunmaktadır. INVEOR MP ve MP Modular serisindeki motora entegre sürücüleri yeniydi. Etkileyici şekilde hızlı sistem entegrasyonu, enerji tasarruflu ve kolay kullanım özelliklerine sahiptirler.
Yeni kontrolörler, asenkron ve Sinochron motorlarla ve ABM Greiffenberger'in tüm redüktörlü motorları ile kolayca entegre edilebilirler. Özel teknoloji, 1: 200'lük bir hız kontrol aralığı sağlar. Buradaki en büyük avantaj, benzersiz çalışma modudur: geniş kontrol aralığı sensörsüz olarak mümkündür. Bu, kullanıcı maliyetlerini düşürür ve ekipman kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırır.
Tahrik sistemi, intralojistik uygulamalarında sayısız avantaj sunar. Besleme veya kontrol hatlarının yanı sıra harici bağlantıların tümü entegre olacak şekilde yapılandırılabilir. Bu nedenle, kurulum hızlı ve sorunsuz bir şekilde kullanıcıya maliyet açısından tasarruf sağlayarak gerçekleştirilebilir: masraflı uzmanlara ihtiyaç yoktur. Sistem, yeniden düzenlenmiş modüler depo lojistik sistemleri gibi uygulamalar için özellikle faydalıdır.
Bluetooth arayüzü gibi akıllı özellikler, kullanımı kolaylaştıran bir uygulama ile rahat bir kullanım ve kontrol sağlar. Bu, tahrik sistemini dar alanlarda uygulamalar için optimum bir çözüm haline getirir, böylece parametrelendirme için kablo bağlantısına gerek yoktur. Bu uygulama aynı zamanda ayarların diğer cihazlara kolayca aktarılmasını sağlar. ABM Greiffenberger'in çözümü modüler bir tasarıma sahiptir, böylece müşteriye özel yapılandırmalar her zaman rahatça gerçekleştirilebilir. İsteğe bağlı fieldbus sistemleri de mevcuttur. Bağlantıyı garanti ederler ve tahrik sistemini Endüstri 4.0 gereksinimlerini karşılayacak şekilde hazırlarlar.
INVEOR MP'nin sensörsüz motor kontrolü ve genişletilmiş hız kontrol aralığı, her uygulamada minimum enerji tüketimi ile optimum verimlilik sağlar. IP 65 koruma sınıfına uygundur ve zor şartlar altında da güvenle çalışır. MP Modüler versiyonunun benzersiz özelliği, güç elektroniğinde zaten gerekli tüm kontrol özelliklerini içeren akıllı güç bölümüdür. Bu kullanıcı için maliyetleri düşürür: uygulama panosu gerekmez. Bu sürüm çeşitli modüller ile donatılabilir ve yapılandırılabilir. Modül taşıyıcı, müşteri tarafından tedarik edilen elektronik aksamı mekanik olarak entegre etme imkanı da sunmaktadır. Ayrıca, I/O modülleri veya ana bağlantı kesmeleri gibi fabrika tarafından sağlanan seçenekler için de kullanılabilir. Ek bileşenler için daha fazla kurulum alanı da mevcuttur.

Değer katkılı sistem entegrasyonu
ABM Greiffenberger'in tahrik sistemleri sayısız uygulamada mükemmel performans sağlar. Güçlü, enerji tasarrufludur ve kaynakları korur. Teklif aşamasından üretime, şirket tam sistem sorumluluğunu ve entegrasyonunu üstlenir. Bu, kullanıcı için optimum tesis kullanılabilirliğini mümkün kılar. ABM, yüksek düzeyde istişare ve geliştirme uzmanlığına sahip eksiksiz bir tedarikçidir. Tüm ürünler tek bir kaynaktan sunulmaktadır. Değer katkılı üretim sayesinde, Marktredwitz'de karmaşık prototipler bile hızlıca üretilebilir. Modern test teknolojileri ve malzeme analiz laboratuvarı, geliştirme aşamasında tasarım ve mühendislikte yüksek kaliteyi sağlar. ABM Greiffenberger her zaman yakın müşteri ilişkilerini sürdürdü ve yoğun pazar takibi gerçekleştirdi. Kapsamlı ve modüler portföyüne dayanarak, kullanıcıya maksimum fayda sağlayacak şekilde tasarlanan, alan ve maliyet optimizasyonlu sistemler sunmaktadır.

 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim