Tesis Bakım ve Yönetiminin Optimizasyonu

  Sor / bana ulaş

Bulut Tabanlı ve Ağ Bağlantılı Bir Çözüm

Otomasyon & Robotik, Endüstri 4.0

Tesis Bakım ve Yönetiminin Optimizasyonu
Tesis Bakım ve Yönetiminin Optimizasyonu

Honeywell (NYSE: HON) bugün genel bina performansına en fazla etkisi olan bina bakım faaliyetleri arasında öncelik belirlenmesine yardımcı olan yeni bir bulut destekli bina yönetim çözümünü tanıttı. İleri otomasyon ve veri analitiğini birleştiren Performans Odaklı Servis Hizmetleri (OBS-Outcome Based Service), Honeywell mühendislerinin bina varlıklarını aralıksız olarak değerlendirmelerini ve detaylı şekilde incelemelerini sağlayarak anormallik ve yanlış yapılandırmaların geleneksel bakıma kıyasla daha erken tanımlanmasına katkıda bulunurken zaman ve para tasarrufu sağlıyor.

Yakından izleme olmaksızın, enerji tüketimi yıllık olarak yüzde 7'ye kadar sapma gösterebilir. Söz konusu servis, bina ekipmanlarının mümkün olan en iyi şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla ağ bağlantılı bina otomasyonu ve sensörlerden faydalanıyor. Önceki pilot uygulamaların sonuçları, söz konusu çözümün, acil çağrıları azaltırken kuruluşların enerji harcamasının düşürülmesine de yardım edebildiğini göstermiştir. Honeywell Bina Çözümleri başkanı John Rajchert "Verileri etkin şekilde bir araya getirmek ve analiz etmek için doğru teknoloji ve uzmanlık bileşimine sahip olduğunuz takdirde, bu veriler bina performansı hakkında değerli öngörüler sunabilir" yorumunu yaparak, sözlerine şöyle devam etti: "Performans Odaklı Servis Hizmetleri ile Honeywell ağa bağlı bir binanın ne söyleyeceğini esasen "dinlemek" için internet bağlantısını sonuna kadar kullanarak, bina performansını iyileştirmek için uygulanabilir öngörüler sunmaktadır. Düzenli aralıklarla incelenen, vakit alan bir yapılacaklar listesinin üzerinden geçmek yerine Honeywell, etkinliği optimize etmek ve performansı gerçek zamanlı olarak izlemek için doğru şekilde odaklanıyor."

Performans Odaklı Servis Hizmetleri; Honeywell'in Bina Çözümlerindeki uzmanlık bilgisi ve tecrübesinden istifade eden ve genel konfor ve enerji kullanımı dahil olmak üzere, tesis performansını iyileştirmek için bağlantılı bina kapasitesini etkin şekilde kullanan Honeywell'in Bağlantılı Servisler teknoloji portföyünde yer alan yeni bir çözümdür. Bu yeni hizmetin kalbinde, Honeywell'in Sentience™ isimli Nesnelerin İnterneti (IoT) Platformu yatmaktadır. Honeywell'in tüm ağ bağlantılı çözümlerine kesintisiz ve güvenli IoT ve büyük veri özellikleri kazandıran Sentience™ platformu, aynı zamanda Honeywell'in kapsayıcı bir yazılım eko-sistemi konusundaki vizyonunu da göstermektedir.

Söz konusu çözüm; teşhis araçları ve Honeywell'in yerel teknisyen ağını kullanarak, bina problemlerini, operasyon ve konfor iyileştirmeleri ile birlikte enerji tasarrufunu yöneten iyileştirme fırsatlarını daha kolay tanımlamaları için tesislere yardımcı olan hedefe yönelik müdahalelere odaklanıyor.

Performans Odaklı Servis Hizmetleri beş temel alanda uygulanabilir öngörüler sunuyor:

· Gerçek Zamanlı Analitik - Honeywell'in analitik platformu sorunları daha hızlı bulmak için tesis verilerini gerçek zamanlı şekilde analiz ederek performans ve etkinliği iyileştirmekte ve çoğu durumda bakım süresini azaltmaktadır.

· Dinamik Görevlendirme - Planlanmış rutin denetimler yapmak yerine, analitik veriler; arıza risklerini azaltan ve operasyonel etkinliği iyileştiren daha yüksek etkili çalışmalara odaklanmakta ve bakım işlemleri arasında öncelik belirlemeye yardımcı olmaktadır.

· Performans Değerlendirme Hedefleri ve Raporlar - Bina performansı ile bir kuruluşun Kilit Performans Hedeflerini karşılaştırmalı olarak izlemek için kullanımı kolay, bulut tabanlı bir arayüz sunar. Bulut verilerine, tanımlanabilir erişim ayrıcalıkları ile birlikte kuruluş içerisinde her seviyeden kolaylıkla erişilebilmektedir.

· Yaşam Döngüsü Yönetimi - Uygulanabilir sistemlerin güncel ve BT uyumlu olmasını sağlamak için daha tahmin edilebilir maliyetlerle uygulanabilir bir yol haritası sunmakta ve daha etkin virüs koruması ve yama güncellemesi sağlamaktadır.

· Sürekli Hizmet İyileştirmesi - Problemlerin önlenmesi ve ortadan kaldırılmasını desteklemek için sistematik incelemeler yaparak tepkisel hataların kök-neden analizi yoluyla kritik olay ve arıza süresi riskini azaltmakta ve gelecekteki problemleri daha kolay bulmak için yeni analiz kuralları saptanmaktadır.

Tarihinde yayınlanan Ağustos 2, 2017 - (6211 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Honeywell ACS
Çayiroglu Sokak Üçgen Plaza No 7, Kat: 5/6/7
34752 Istanbul - Turkey
+90-216-5787100
+90-216-5756637
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
ComBricks – Profibus İzleme, Ağ &Kontrol
Wirepas Mesh ve Murata MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülü ile birleşimi
Üretimde Dijitalleşmenin Geleceği Masaya Yatırıldı
Geleceğin dünyasını şekillendirecek robot teknolojileri
Esnek üretim, yapay zeka ve cobot’larla sağlanabilir
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Yeni nesil üretim tedarik platformu tridi.co ile Türkiye’nin üretim kapasitesi birleşiyor
Yeni Jenerasyon Anybus Communicator Serisi Cihazları ve Makineleri
Akıllı Eldiven Glogi ile CarrefourSA Logistik Uygulaması
WIN EURASIA Hybrid, 10-13 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenecek
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empa; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Advantech; Dijital Fabrikalar için WISE-PaaS I.APP'leri
B&R; ACOPOStrak, üretimde En Yüksek Verimlilik
emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır.Tamam!
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Geleceğin Makineleri için AR/VR Teknolojilerini Kullanmaya Hazır mısınız?
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
B&R Endüstriyel Otomasyon Katalog
Kompakttan karmaşığa; Ölçeklendirilebilir  Beckhoff CNC.
Emikon; Anybus ile Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Yeni Sektörler İçin Çözümlerinizi Denetim Panellereiyle Bütünleştirin
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Endüstriyel HMI Yüzü Değişiyor
Günmak Kawasaki Robotlar; Üretimin İşbilen Teknik Elemanları
Çoklu HDMI Dijital Tabela Çözümü
OPTIME. Tak. Çalıştır. Öngör
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
Bosch Rexroth'tan Geleceğin Fabrikaları ve Yeni ctrlX AUTOMATION Çözümleri
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
emikon;Bağlan. Yapılandır.Tamam!
ROBUTEL; Entegre AGV Çözümleri
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
CeBIT 2015 Almanya ücretsiz giriş biletini burada alın
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları