SGL uç geometrili yeni karbür matkap

  Sor / bana ulaş

Uzay- uçak ve enerji endüstrileri üreticileri için

Makineler & Aletler

SGL uç geometrili yeni karbür matkap
SGL uç geometrili yeni karbür matkap
SGL uç geometrili yeni karbür matkap
SGL uç geometrili yeni karbür matkap
SGL uç geometrili yeni karbür matkap
SGL uç geometrili yeni karbür matkap

Güvenilir performans; SGL uç geometrili yeni karbür matkap Kennametal, uzay- uçak ve enerji endüstrileri üreticilerine benzeri görülmemiş bir delme başarısı getiriyor.
Kennametal, bugün, bir diğer yüksek performanslı kesici takımını, içten soğutmalı B21*SGL karbür matkabı tanıtıyor. Paslanmaz çelik, nikel ve kobalt esaslı alaşımlar için tasarlanan, patentli uç geometrili ve tek katmanlı  PVD AlTiN kaplamalı B21*SGL, öngörülebilir yüksek verimlilikte delme gerektiren uçak - uzay endüstrisi ve enerji uygulamaları için gelişmiş verimlilik ve daha uzun takım ömrü sağlar. 

Karbür matkaplar ürün müdürü Frank Martin; "Müşteri testlerinde, B21*SGL sürekli olarak rakip uygulamalardan çok yüksek performans gösteren matkaplar, iyileştirilmiş delik dik doğruluğu ve yüzey kalitesi sayesinde kısa sürede daha fazla delik deliyor. Yeni tasarım, matkabın yetersizliğine neden olan talaşın kaynama ve ufalanma tehlikesini mümkün olduğunca ortadan kaldırır. Ayrıca, benzersiz derin uç kertiği sayesinde hassas iş parçası geometrilerinde bile verimli delme sağlayan piyasadaki en düşük baskı düzeyi elde edilmektedir" dedi. 

Bu malzemelerle ilgili sorunlardan biri de, malzemenin kesici takıma yapışma eğilimi göstermesi, bunun da kesme kenarında talaş yapışmasına ve köşelerde talaş kaynamasına neden olmasıdır. B21*SGL´nin tescilli derin yarık geometrisi, parlatılmış kesme kenarı, negatif kesme sırtı kenar boşluğu ve "talaş dostu" kanal tasarımı bu olumsuz etkileri azaltırken, talaş boşalmasını ve kesme kuvvetlerinin azaltılmasını destekler. Kennametal´ın aşınmaya dayanıklı, yüksek alüminyum içerikli KCMS15 kaliteye sahip olduğunu ve her bir takım başına sadece daha fazla delik delmek değil, aynı zamanda daha hızlı ve öngörülebilir bir matkabın da varolduğunu düşünmek gerekir.

Martin; " Bir grup müşterilerimiz tarafından, işlenmesi zorlu malzemelerde, bazı durumlarda ilerleme oranlarının % 50 varan artışına karşın, takım ömrünün iki kattan altı kata kadar çıktığı saptanmıştır " dedi.

Delik işleme, özellikle türbin üretiminde çok önemli bir işleme sürecidir. Çünkü,delme işlemi tipik olarak genelde üretim döngüsünün sonuna yaklaşıldığında ortaya çıkar. İş parçaları maksimum değerde olduğundan, kırılmış bir matkap on binlerce dolar değerindeki bileşenlere zarar verebilir veya parçalayabilir.

Uçak ve uzay endüstrisi kilit müşteri müdürü Matthieu Guillon;" Yeni karbür matkap, Inconel, titanyum, PH serisi paslanmaz çelikler ve diğer ısıya dayanıklı süper alaşımlarda yüksek sayılarda delik delme gereksinimi olan kullanıcılara inanılmaz artı değer kazandıracak. Özellikle de, uçak ve uzay endüstrisindeki üreticileri ilgilendiren, LEAP uçak motoru programının üretimini hızlandırmak için uygulanan olağanüstü baskı da düşünüldüğünde ne denli önemli olduğu da bir gerçektir" diye açıkladı.

B21*SGL derin yarık geometrisi, sabit oranda artan kesme açısına sahiptir, düz talaş oluşumunu ve kesme kuvvetlerinin azalmasını sağlar ve dış kenar boşluğunda talaş kaynamasını önlemek için tasarlanmıştır.

Motor gövdesi gibi pahalı bir parçanın, kırılan bir takım nedeniyle hurdaya ayrılması kolay kabul edilemez. Kennametal´in B21*SGL karbür matkabı yüksek performans sağlar ve iş süreci güvenilirliğini garanti altına alır.

Kennametal B21*SGL karbür matkap, geniş kapsamlı inç ve metrik ölçü aralığında, 8xD'ye kadar derin delik özellikli mevcuttur.
 

Tarihinde yayınlanan Mayıs 29, 2020 - (8986 Görüntüleme)
Tedarikçi Onur Dil
Kennametal Kesici Takimlar Sanayi ve Ticaret A.S.
Hal Yolu Sayar Is Merkezi No: 11/5 Içerenköy
- Turkey
+90-216-574-4780
+90-216-574-0564
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Fronius Hidrojen Yakıt Otobüsü
Toyota’nın Seçimi ZF ve Mobileye Güvenlik Teknolojisi
Tezmaksan 40’ıncı yılında hedeflerine emin adımlarla ilerliyor
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Coşkunöz Holding’de Üst Düzey Atama
BİMED Teknik Aletler Genel Müdür Yardımcısı Tolga YAROĞLU ile yapılan Röportaj
OTOMAT TEZGÂHLARININ MASTER ŞEFİ: LICO
Makinecilerin 2021 ihracat hedefi 20 milyar dolar
CIIE, Çin Pazarına Girmenin En İdeal Yolu
Fronius, tedarik işletmeleri için prototip kaynağı yapıyor
Demiryolu Taşıtları, ESİT Test Cihazları ile Daha Güvenli, Daha Hızlı
ZF; Geleceğe Hazır.
Schaeffler; Çığır açan Teknoloji: MPAX kafesli rulmanlar
petes; Kuruluşu 1963 'dan bu yana Otomotiv Servis Ekipmanları sektöründe öncü firmalardandır.
EREN Balata; Güvenlik Öncelik.
Kardeş Elektrik; Raylı Sistemlere Profesyonel Çözümler
Selectron; Trenler için Otomasyon Çözümleri
Harting Han Endüstriyel Konnektörler
FMC Hidrolik, Raylı Sistemlerde Yerli ve Milli üretim çalışmalarına odaklandı
PANEL; Ray Bağlantı Sistemleri