Mikro’dan Nano’ya Geçiş Kabloları

  Sor / bana ulaş

Aygıtın Minyatürleştirmesine Yardımcı

Elektronik & Elektrik

Mikro’dan Nano’ya Geçiş Kabloları
Mikro’dan Nano’ya Geçiş Kabloları

Omnetics Connector Corporation'dan Bob Stanton'ın bu yazısında bugünün elektronik sistemleri, silisyum yongası endüstrisinin artan kabiliyetinin bir sonucu olarak nasıl önemli değişiklikler geçirdiğini anlatıyor. Sistem yetenekleri, işlevleri ve işleme dinamik oranlarda artmaktadır. Aygıtla iş görme aynı boyutta veya daha da küçük boyutlu ekipmanlarda bile, daha fazla ve daha fazlasını ekleyerek yararlanmaktadır. Yeni CMOS yongaları, daha küçükleşmiş, daha düşük voltaj ve akım seviyeleri gerektiriyor ve küçük alanlarda gittikçe daha fazla işlev sunmaya devam ediyor. Bu da, sistemlerin tasarımlarını ve ön panellerini daha fazla hizmet sunmak ve daha yüksek veri toplama ve sinyal işleme seviyeleri elde etmek için düzene sokmasına izin vermektedir. İyi bir sistem tasarımı, artan kablo sayısı ile birlikte, ana gösterge paneline yönlendirilen yüksek güvenilirlikli konnektör kablo sistemlerine olan talebini sürdürmüştür.

Aygıt içinde, sinyaller, veri işleme ve sorgulama ipuçları, seçilen işlevlerin işlenmesine odaklanan daha küçük ve daha küçük modüllerden oluşan geniş bir yelpazeye yönlendirilmelidir; İşlevsellik arttıkça, İçerdeki yoğunluk artar ve modüller boyut olarak azaltılır, neredeyse mikro kesitlere kendileri gelir. 1.3mm (.050 ") boşlukta mikro konektörler ve .625mm (.025") boşlukta Nano konektörler, yeni sistem teknolojisinde, destek bağlantılarının boyut ve ağırlığını önemli ölçüde azaltabilir.

Konektörler "Kutunun içine girmesi ve kutunun içinde".

Tasarım mühendisinin görevi, panel gereksinimleri ve iç sistemler ile, yoğunluk arttıkça ve modülerleştirme devam ettiği için, büyük aygıtı barındıracak iki farklı ara bağlantı seviyesi sağlamaktır. Sistem taramasından gelen ilk bağlantı veri toplama sağlar veya bir lazer, optik kamera çipi veya dönen aygıt, gibi bir hizmet veya işlem sağlamak için kablonun ucuna bağlanır. İkinci görev, kabloyu çok sayıda minyatür modüllere ve baskılı kablolama panolarına uzatan kutu içi için kompakt bir arabağlantı sistemini tasarlamaktır. Bütün görev, tüm gereksinimleri tamamlamak için aygıt sistemi boyunca, yönlendirme sinyali, güç ve edinilmiş verilerin birleşimini ön panele ihtiyaç duyar ve sonra bunları dağıtır. Temelde, içte minyatürizasyon ve kompaktlık ihtiyacı ile dışarıdaki dayanıklı ve servis gerektiren ihtiyaçlara hitap ediyoruz. Aygıt taşınabilirlikte arttıkça, bu, Yüksek güvenilirlik ve uyarlanabilirlik için tasarım arttıkça bu tamamlanmalıdır.

Kutuya. "Makro-Nano" geçiş kablosu bu konuyu ele alıyor.

Dış servislerden aygıtların ön yüzüne yönlendirilen konektör ve kablo sistemleri zorlukları gerektiriyor. Kablo sisteminin probu veya hizmet ucu, sürekli değişen bazen son çeyrekte aktif yonga teknolojisinin sonuna kadar kablo sonuna kadar hareket etmesini içeren uygulamalara uyacak şekilde özelleştirilmiştir. Tipik olarak kablo sağlam, esnek, korumalı ve pratisyene kişisel olarak iyi hissetmelidir. Konnektör, kablonun ucunda çırpılmış olma zorluklarından kurtulabilmeli ve sorunsuz bir şekilde eşleşme paneli konektörüne sorunsuzca takılabilmelidir. Bu aynı zamanda binlerce bağlayıcı üzerinde sorunsuzca eşleşmeli ve kutupsallığını ve görsel kalitesini korumalıdır. Çoğu kez iyi bir kablo sisteminin kalitesi kablo-konektör arayüzünde test edilmektedir.

Bu geçiş noktası, sistemin geri kalan kısmına iyi bir ceket contası veya EMI koruması sağlamak için kritik öneme sahiptir. Konektör tasarımı desteği, genellikle bir kişinin cihaza iyi bir sinyal almasının veya bir kablo sonuna kadar benzersiz bir enstrümanı sürmenin zorluklarını aşmasını sağlamak için gereklidir. Örneğin Lemo Corp. gibi deneyimli şirketler en yüksek güvenilirlik ve performans seviyelerine dayanan, geniş bir hizmet yelpazesi çeşitliliği sunacaklardır. Lemo mühendisleri çeşitli ürün talepleri aracılığıyla en iyi teklifi sıralayabilir ve eşleştirebilir ya da Aygıt içinde dağıtım için kutunun içindeki sinyal sistemlerini yönlendirmek için panele monte edilen konektör de dahil olmak üzere, aygıta hizmet etmek için kablo konektör sistemi üreten bir analiz yapabilir.

Kutunun içinde.

Aygıt içinde ortam önemli ölçüde değişir. Sıcaklık koşulları, kişisel elle tutulma ve hatta şok ve titreşim sorunları bile, farklı şekilde ele alınmalıdır. Bu zorluklar dışarıdan olduğu kadar zor ama farklı bir düzlemdedir. Elektriksel gürültü kutuda daha yoğunlaşmış ve duyarlıdır ve yonga işleme miktarı arttıkça, sinyal hızı, karışma ve EMI eşlemesi sorunları, tasarım başarısını hızlı bir şekilde engelleyebilir. Ek zorluklar, kabloların uzunluğunu olabildiğince kısa tutmaya çalışırken, çok yönlü ve yüksekliklerde panoların ve modüllerin içinde ve çevresinde yönlendirme sinyalleri içeriyor. (Unutulmaması gereken bir nokta ise, en iyi empedans eşleşmesinin kısa bağlantı uzunluklarını içermesidir.)

Aletler işlevler ekledikçe, ağırlaşabilir ve kullanıcı için daha az cazip hale gelebilir. Artan Yonga teknolojisiyle birlikte gerilimin ve akımın seviyeleri azalmaktadır. Bu, sistemler arasında daha küçük, daha esnek kablolama ile mikro ve nano boyutlu konektörlerin kullanımının yolunu açmasını sağlıyor. Yeni nano konektör sistemlerin talep edilen en yüksek kalite ve güvenilirlik testini bile geçmektedir ve alet seviyesi gereksinimlerini karşılamak için güvenilir olabilir. Bunun avantajı ise, kutunun içindeki diğer elektronik malzemeler için daha fazla alan ve ağırlıktır. Çoğu nano-konnektörler, alet ekipmanında kullanılan en küçük devre kartlarına uyacak şekilde yüksek yoğunluklu yüzey montaj formatları sağlarlar. Omnetics tasarımcıları ile özel tasarım arabirimine başlamak için Katı model tasarımlar online olarak mevcuttur.

Tasarımcının İkilemi. Elektronik minyatürleştirme, bizi kişisel bilgilerimizi ve deneyimlerimizi genişletebilecek yeni disiplinlere sürüklüyor. Yüksek EMI koruması ile eşzamanlı olarak gevşek kablo sistemleri için olan meydan okumalar daha önceki tasarım standartlarının ötesine geçebilir. Sterilizasyon için planlama, iyi bir duygu kablo yüzeyi ve bir sırt çarkı ile sürülmenin sağkalımı, malzeme bilgilerimizin sınırlarını zorlar. Kablo sayısını artırdığımız için sürekli bükülme için bir kablo hazırlamak, önceki kablo standartlarının ötesine uzanıyor. Yeni yüksek performanslı kablo ve konektör teknolojisi seviyeleri, bu tasarım taleplerini birleştirmek için gereklidir.

Mikrodan Nano Geçiş Kablosuna Tasarım Ve Destek

Sistem tasarımcıları, artık mikrodan nano arabağlantı sorunlarına geçişteki zorluklara odaklanan iki şirket arasındaki işbirliğine dokunarak birden çok tasarım gereksiniminin kombinasyon bilgisinden faydalanabiliyor. Lemo Corp, Omnetics Connector Corp, Mikro-Nano boyutlar arasında değişen deneyim zenginliğine sahipken ve bu yeni minyatür, yoğunluklu, taşınabilir veya diğer sistemler içinde, Kablo ve Konnektör sistemlerinde önde gelen tasarım evlerinden biridir. Gerek Lemo gerekse de Omnetics, birçok uygulama için tasarlanmış ve hazırlanmış geniş kapsamlı standart ürünler içermektedirler. Küçük kutularda daha fazla fonksiyonun gelişimi, artan güvenilirlik ve daha iyi ürün performansı burada, arabağlantı ekibi de bazı en iyi cevapları hızlı bir şekilde sunmaya hazırdır.

Tarihinde yayınlanan Ekim 23, 2017 - (11556 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Omnetics Connector Corporation
7260 Commerce Circle East
55432 Minneapolis - USA
+1-763-5720656
+1-763-5723925
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
ATtiny1627 Mikrodenetleyici Ailesi ile Gürültüyü Kes
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Güney Avrupa Bölge Endüstriyel İş Birimi Satış Genel Müdürü Roberto Ambrosi ile Röportaj
Tam Entegre DC / DC dönüştürücüler
TEL 12 (WI) Serisi Ultra Kompakt 12 Watt DC / DC Dönüştürücüler (DIP-16)
TSR 1.5E Serisi - 1.5 Amp POL Anahtarlama Regülatörleri
TMR 4 (WI) SERİSİ
TPI Serisi - Kompakt 30, 65 ve 125 Watt Açık Çerçeve AC / DC güç kaynakları
TMPW Serisi - Kompakt 5-50 Watt AC / DC Modülleri
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Euchner; İnsan ve Makine için Emniyet
Phoenix Contact; Sisteminizin nabzını tutun
IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Şirket, kurulduğu günden bu yana yüksek performanslı metal oksit varistörünün Ar-Ge ve üretimine kendini adamıştır
Microchip; Kablolu ve Kablosuz Dünyaya Bağlanma
Microchip: IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
İnsan ve Makine için Emniyet
Veri Merkezi İzleme ve Yönetim Sistemi
Weidmüller; SIL3 Güvenlik Röleleri
Zettlex; Precision in the Extreme
Staubli Konektör; Tam Güvenlik, Tam Koruma
Mükemmel Tasarım: SILAS
KG Serisi Kırmızı Emniyet ve Ana Kumanda Şalterleri
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
Silas Yatay Tip NH Sigortalı Yük Ayırıcıları
Geleceğin E3 Hali
Sınıfının En İyisi Çok İnce Tasarıma Sahip Pro-M Serisi Güç Kaynakları
2,4” IPS TFT Ekran
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Dahili Alıcı-Verici İçeren Mikrodenetleyici
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
Her Ayrıntısı Mükemmel; Weidmüller Term Serisi
Phoenix Contact; Push-In Bağlantı Kolaylığı
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri