Microsoft Security Çözümleri ile kurumunuzu tehditlere karşı koruma

Şirketinize ait kurumsal e-postalarınızı, verilerinizi ve cihazlarınızı siber saldırı riskine karşı koruma altında

  • Microsoft Security Çözümleri ile kurumunuzu tehditlere karşı koruma
    Microsoft Security Çözümleri ile kurumunuzu tehditlere karşı koruma

Microsoft 365’in sunduğu kapsamlı güvenlik özellikleri ile kimlik ve erişim yönetimi, tehdit koruması, bilgi koruması, bulut güvenliği ve uç nokta yönetimi gibi bir çok güvenlik aracını tek bir noktadan yönetebilir ve kurumunuzun tamamında oluşabilecek güvenlik ihlallerini durulabilirsiniz. Çalışanlarınızın uzaktan ve ya da şirket içerisinde daha güvenli bir şekilde çalışmasına imkan sağlayan çözümler neler, dilerseniz bu servis detaylarına kısaca göz atalım.

  • Microsoft, siber güvenlik araştırma ve geliştirme çalışmalarına yıllık USD 1 milyar yatırım yapıyor.
  • Microsoft’ta, verilerinizi ve gizliliğinizi korumaya odaklanmış 3.500’den fazla güvenlik uzmanı çalışmakta.
  • Azure AD, her gün 1,2 milyardan fazla kimliği yönetmekte ve 8 milyardan fazla kimlik doğrulamasını yönetiyor.

Azure AD Ücretsiz ile çoklu oturum açma ve çok faktörlü kimlik doğrulaması edinin

Birçok işletme, kişisel cihazların kullanımını artırarak uzaktan çalışmaya olanak tanıyor. Azure Active Directory kurumsal kimlik hizmeti, çalışanlarınızı siber saldırıların yüzde 99,9’undan koruyabilmeniz için için çoklu oturum açma ve çok faktörlü kimlik doğrulaması (MFA ) özelliklerini sunmakta. Uygulama şifreniz dışında, SMS doğrulaması, Microsoft  Authenticator ve koşullu erişim methodları ile  kurum uygulamalarınıza erişimi korumaya ve yönetmeye yardımcı olur. Kullanıcıya, cihaza, uygulamaya ve riske göre Koşullu Erişim ilkeleri oluşturabilir ve bu noktalarda oluşabilecek zafiyetlerin önüne geçebilirsiniz.

Microsoft Intune ile Mobil Cihazlarınızı Yönetin

Günümüzde mobil cihazların sayısı gün geçtikçe artmakta ve beraberinde getirdiği yönetim zorluğu da sistem yöneticileri için ayrı bir efor anlamına gelmekte. Tam bu noktada Microsoft Intune, ortam bağımsız kullanıcılarınıza ait cihazları yönetebilme olanağını da sizlere sunuyor. Microsoft Intune ile birlikte sadece Windows veya Linux cihazlarının yönetiminin haricinde IOS ve Android cihazlarınında merkezi olarak yönetilmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin kullanıcıların IOS cihazlarında ekran görüntüsü almasını engelleyebilir, kurumunuzun belirlediği şifre ayarlarını kullanıcılarınıza uygulayabilir veya şirket verilerinin bu cihazlardan dışarı aktarımını güvenli hale getirebilirsiniz.

Kimlik avına karşı koruma sağlayın

Hepimizin bildiği gibi Kimlik avı, saldırganların birincil giriş noktası. Terime aşina olmayanlar için söylemek gerekirse kimlik avı, yasal bir şirketten geliyormuş gibi görünen ve alıcının kişisel bilgilerini çalmayı amaçlayan bir e-posta türüdür. Kullanıcıların kandırılıp, tuzaklara tıklamalarını sağlamaya yönelik yapılan bu saldırılan gün geçtikçe artmakta. Kötü amaçlı e-postalara karşı güvenlik sağlayan Office 365 için Microsoft Defender, çalışanlarınızı giderek artan gelişmiş saldırılardan korumak amacıyla gelen e-posta ve ekleri tarayarak kimlik avı saldırılarından korunmanıza yardımcı olur.

Tüm cihazlarınızı koruma altına alın

Microsoft’un bütünleşik tehdit koruma aracı Microsoft Defender for Endpoint; kimlikler, e-postalar ve uygulamalar arasında saldırıları algılayan, ihlal öncesi ve sonrasında koruma sağlayan Microsoft’un güvenlik paketidir. Zero Trust teknolojisini kullanarak, kullanıcı ve cihazlarının tehditlere karşı korunmasına yardımcı olabilir, ortam bağımsız tüm yapınızı tek bir noktadan yönetebilirsiniz.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim