MFi7 Eriyik İndeksi Test Cihazları

Hızlı, yazılım destekli kendi kendine kurulum

  • Tedarikçi Instron Ltd
  • Temmuz 31, 2023
  • 521 Görüntüleme
  • MFi7 Eriyik İndeksi Test Cihazları
    MFi7 Eriyik İndeksi Test Cihazları

Instron, MFi5 ve MFi7 ile gelen malzemelerin izlenmesinden ürün geliştirmeye ve proses kontrolüne kadar çok çeşitli görevler için yeni nesil eriyik indeksi test cihazlarını sunar. Kompakt, manuel olarak çalıştırılan MFi5, önceden ayarlanmış yöntemler sayesinde hızlı ve güvenilir ölçümler için idealdir, modüler MFi7 ise artan test hacmini karşılamak için esnek bir şekilde uyarlanabilir. Her ikisi de 50 °C ila 450 °C arasındaki test sıcaklıkları için uygundur ve 0,1 ila 21,6 kg test ağırlıkları ile donatılmıştır. 0,005 mm'lik bir piston hareket transdüseri çözünürlüğü ve 0,02 mm'ye kadar bir piston yer değiştirme doğruluğu, özellikle hassas ölçümler sağlar. Bu nedenle, ISO 1133 ve ASTM D1238, Yöntem A, B ve C'ye göre standart eriyik indeksi testleri için tüm gereklilikleri kapsarlar. Her Sistem, 7" kapasitif renkli dokunmatik ekranla çalıştırılır.

MFi5 ve MFi7 için isteğe bağlı donanım, ekstrüzyon ürününün zamana (0,01 s doğrulukla) veya konuma göre hassas, tekrarlanabilir şekilde ayrılması için motorlu bir kesme cihazı içerir. Ayrıca otomatik kalıp tapası açma, çok yüksek MFR'ye (1600 g/10 dak ve daha fazla) sahip yüksek akışlı malzemeler için özel pistonlar ve silindirler, pistonlar ve kalıplar için özellikle korozyona ve aşınmaya dayanıklı çeliklerin kullanımı da isteğe bağlıdır.

Yüksek operasyonel güvenilirlik ile kısaltılmış test döngüleri
MFi7'nin ek bir standart özelliği olarak motorlu bir kaldırma cihazı, daha doğru, tekrarlanabilir ve güvenilir test sonuçları için test kütlelerinin otomatik, operatörden bağımsız uygulamasını gerçekleştirir. Kolayca çıkarılabilen bir kalıp tutucu, temizliği kolaylaştırır, böylece teste hızlı bir şekilde devam edilebilir. Sabit basınçta çalışan otomatik bir malzeme sıkıştırma sistemi, ayrıca daha fazla doğruluk ve tekrarlanabilirlik sağlar. Otomatik boşaltma ve silindir temizleme, test tamamlandıktan sonra silindirde kalan malzemelerin zahmetsiz ve hızlı bir şekilde boşaltılmasını sağlar. Yük hücresi kontrollü sıkıştırma ve boşaltma aşamaları, operatör etkilerini önler ve böylece laboratuvar verimliliğini ve test sonuçlarının tutarlılığını daha da artırabilir. Her testin sonunda zaman alan temizleme işlemleri ortadan kalkar. MFi7 seçenekleri arasında, daha fazla operatör güvenliği için bir manuel kütle seçici ve makinenin test alanlarına istenmeyen erişimi önleyen bir güvenlik kapağı yer alır.

Kontrol panelinin kullanıcı arabirimi aracılığıyla üç giriş, test yöntemlerini hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmak için yeterlidir. Kullanıcı izinleri ayrı ayrı ayarlanabilir. Test sonuçları gerçek zamanlı grafikler şeklinde görüntülenir. Her ekranda sunulan canlı yardım, yeni operatörler için gereken eğitim miktarını azaltır ve test sırasında maliyetli hataların önlenmesine yardımcı olur.

Bluehill® Melt yazılımı ile kullanışlı
MFi serisi, Instron'un Bluehill® Melt yazılımı tarafından desteklenir. Anlaşılması kolay simgeler ve iş akışları ile donatılmış olup, kullanıcı eğitimini ve test kurulumunu basitleştirir. Test yöntemleri herhangi bir sayıda alıcıya dağıtılabilir, birden çok ölçüm sistemi kablolu bir ağ üzerinden yönetilebilir ve raporlar otomatik olarak oluşturulabilir, kaydedilebilir ve dışa aktarılabilir.

Fikirden devreye almaya kadar hızlı, 7/24 hizmet
Uygulamaya özel optimum eriyik indeksi ölçüm cihazları, çevrimiçi, etkileşimli ve sezgisel bir konfigüratörün yardımıyla bir araya getirilebilir. Sipariş verildikten sonra Instron, kısa teslimat sürelerini gerçekleştirmek için akıllı envanter yönetimini ve verimli üretim süreçlerini kullanır. Test laboratuvarında, videolar daha sonra kendi kendine kurulum ve sistemin hemen devreye alınması için önlemleri açıklar.

Üretkenliği sağlamak, riski azaltmak ve arıza süresini en aza indirmek için teknik soruları yanıtlamak üzere destek ekipleri günün her saati hizmetinizdedir. 300'den fazla servis teknisyeninden oluşan bir ekip, dünya çapındaki Instron müşterilerinin sorunlarını yerinde çözmelerine yardımcı olur. Diğer şeylerin yanı sıra destek talepleri göndermek ve belirli bir sistemin kalibrasyon sertifikalarını ve hizmet geçmişini görüntülemek için kullanılabilen yapay zeka odaklı bir destek aracı olarak InSkill uygulaması buna yardımcı olur.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim