Küçük torklar için Tork Sınırlayıcı ECPD

243 K ile 363 K arasındaki sıcaklık aralığında 4.000 min-1'e kadar kullanılabilir

  • Tedarikçi ENEMAC GmbH
  • Mart 24, 2023
  • 597 Görüntüleme
  • Küçük torklar için Tork Sınırlayıcı ECPD
    Küçük torklar için Tork Sınırlayıcı ECPD

ALMANYA, Kleinwallstadt'tan tahrik uzmanı ENEMAC, ECPD tipi ile 0,5 Nm'den düşük torklar için doğrudan bir emniyet kaplini sunuyor.

Aktarma organlarındaki maliyetli bileşenlerde aşırı yük hasarını önlemek için bir sıkıştırma göbeği ile bir aşırı yük kavramasının bir kombinasyonudur; ve giriş ve çıkış milleri arasındaki eksenel, açısal ve yanal yanlış hizalamaları telafi edebilen bir elastomer kaplin.

0,5 Nm ve 2.000 Nm arasındaki ayırma torkları için 17 farklı boyutta mevcut olan elastomer bağlantılı kısa kaplin çok yönlüdür. Elastomer kaplinin sıkıştırma göbeği, 4 ile 90 mm arasındaki delikleri barındırabilir, kaplinin emniyet kısmındaki sıkıştırma göbeği, 5 ile 100 mm arasındaki mil çapları için mevcuttur.

Her iki tarafa takılan kolay monte edilen kenetleme göbeği, mili ve kaplini boşluksuz ve sürtünmeli bir şekilde birbirine bağlar, ancak müşteri talebi üzerine ek bir kama yuvasıyla da donatılabilir.

Kaplin, 243 K ile 363 K arasındaki sıcaklık aralığında 4.000 min-1'e kadar kullanılabilir.

ENEMAC, zorlu ortamlar için bu tork sınırlayıcıyı korozyon korumalı ECPD_KS modeli olarak da sunmaktadır. Tork sınırlayıcının ana bileşenleri bu amaçla nitrokarbürlenir veya gaz nitrürlenir ve ardından oksitlenir. Kullanılan disk yaylar kaplamalı olup, bilyeler ve bilyalı yataklar paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Bu, kuplaj tipini birçok dış mekan uygulaması için ve nemin sorun olabileceği her yerde uygun hale getirir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim