Güç sıkıştırma somunu ESD

Kolayca ve fazla çaba harcamadan çalıştırılabilen entegre bir planet dişliye sahip

  • Tedarikçi ENEMAC GmbH
  • Şubat 25, 2022
  • 298 Görüntüleme
  • Güç sıkıştırma somunu ESD
    Güç sıkıştırma somunu ESD

Almanya'dan ENEMAC şirketi, uzun kurulum sürelerinden ve iş parçalarının ve aletlerin sıkıştırılmasından kaynaklanan maliyetlerden kaçınmak için güvenli, hızlı ve bakım gerektirmeyen bağlama için mekanik güç bağlama somunları sunmaktadır.

Farklı boyuttaki iş parçaları veya aletler için ALMANYA'dan bağlama uzmanı ENEMAC, açık delik dişli ESD tipi mekanik sıkıştırma somunu sunar.

ESD serisi, mahfaza dışında küçük bir somun ile kolayca ve fazla çaba harcamadan çalıştırılabilen entegre bir planet dişliye sahiptir, bu sayede iç diş biraz geri çekilir, böylece karşı taraf sıkılır. Somun tipi ESD, bir geçiş dişinin değişken sıkıştırma kenarlarına izin vermesi için merkezden uzakta düzenlenmiştir.

Basit bir prensiple çok büyük bir etki sağlanır, bu konsept sayesinde her işçi kolayca ve manuel olarak 180 kN'a kadar bir kuvvete ulaşabilir.

Elektrikli sıkma somununu mevcut cıvataya vidalayın, ardından ESD'nin üstündeki küçük somunu standart bir tork anahtarıyla, münferit durumlarda normal bir lokma anahtarla belirtilen torka kadar çevirin ve sıkıştırma somunu iş parçanızı sıkar veya alet kendiliğinden kilitlenir ve özellikle hızlıdır.

Model, M12 ila M64 arası dişler için mevcuttur, istek üzerine özel dişler mevcuttur.

Elektrikli sıkıştırma somunları, ister orijinal ekipman olarak isterse sonradan takılan bir parça olarak herhangi bir zamanda kullanılabilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim